Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane III Grandtour 1.6


Kaziuk

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, szwagier24a napisał:

Jesteś pewien czy to asystent pasa ruchu? Rozumiem że jest to AHL (automatyczna zmiana świateł mijania/drogowe). Może jest czytnik znaków drogowych, który i tak wyłączysz.\
(...)

Ahl czasem spóźnia przygaszenie świateł, znaki wyłączysz (w Megane mam wyświetlanie ograniczeń z mapy nawigacji), a asystent będzie denerwował ciągnięciem kierownicy w kierunku lini prawej lub lewej jak nie będziesz jechał środkiem pasa.


Jestem pewien na 99%, bo ma nietypowe lusterko (widać to dobrze po włączeniu widoku 360 z wnętrza) a wygląda na to, że te dwie opcje (asystent świateł drogowych i pasa ruchu) idą w parze
http://cesa-automotive-electronics.blogspot.com/2012/05/renault-adopts-adas-technologies-from.html

Wklejam też foto z bliska, z innego ogłoszenia.
To jakiś patent Valeo i przy opuszczaniu pasa bez kierunku, jedynie wysyła sygnał dźwiękowy i świetlny. Wiem też, że ustawia się czułość detektora i pewnie głośność alertu. Rozpoznawania znaków tu chyba w ogóle nie ma - pewnie jest dopiero od czwórki. 

LaneAssistRenault.jpg

lights and lane assist.jpg

Edytowane przez Kaziuk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie,  ale nie znam wyposażenia MIII. Wiem, że oprócz AHL był dostępny system Visio i to chyba jest to co pokazałeś na zdjęciach.

https://m.youtube.com/watch?v=gSqqXRxPLNg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to w swoim Bose, pika sobie jak zbliżasz się do linii i nic więcej.
Jak radio jest głośniej to nie słuchać bo głośniczek chyba ten sam co od kierunków. Na zegarach są wskaźniki graficzne. 
Automatyczna zmiana z drogowych na mijania działała z taką zwłoką że nie dało się z tego korzystać. 
w załączniku zdjęcie moich zegarów z systemem 
 

 

 

A07E8534-7EB2-43F2-94BB-4C0D6DB959C9.jpeg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te systemy teraz działają zdecydowanie precyzyjniej.

Co do asystenta pasa: teraz kamerki samochodowe mają takie funkcje wbudowane.  Mio ma fajną sygnalizację że gdy stoisz w korku i patrzysz w telefon a ktoa przed Tobą ruszy to Cię o tym poi formuje. Również zasygnalizuje jak zbyt blisko dojedziesz do zderzaka.

Czego to ludzie nie wymyślą.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 2:0 dla nowszego, dzięki. Idę w tę stronę i podzielę się wrażeniami. 

Jeszcze sie zastanawiam czy warto dać 350 zł w aso na sprawdzenie po zakupie? Będę miał teoretycznie 14 dni na zwtot. W tym czasie niestety nie zdołam zarejestrować samochodu (mógłbym to zresztą zrobić jedynie na 30 dni, bo stała rejestracja wyklucza zwrot) więc samochód na ich lawecie by w aso wylądował - takie miejsce odbioru. Chyba tam znają bolączki tych samochodów najlepiej?

Przy okazji - macie jakieś aso w Wawie godne polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że chcesz sprawdzić tego trafika. Dla Trafic III szukasz wartości w ABS pod nazwą odometer. Dla przykładu scren programem DDT4all:

ABS.thumb.jpg.c4c11a9bbdc8b5de906b46fa0be49d9c.jpg

W liczniku również szukasz wartości o tej samej nazwie choć tam będzie ta sama wartość co na wyświetlaczu.

W sterowniku silnika szukaj wartości typu total distans. Często występuje w zakładce z FAP.

Każdy samochód ma te wartości rozmieszczone w zależności od rodzaju zastosowanego sterownika, trudno wskazać konkretną ścieżkę nie znając ecu tego pojazdu.

Samym odczytem nic nie "zmajstrujesz" w samochodzie więc bez obaw możesz podłączać obd2.

edit:

Dodam jeszcze, że przebieg najprościej odczytuje się instalując na komórce program pyren. Klikając w zakładkę cmdr_4a_luncher.py otrzymujemy wyciąg kilometrów z sterownika silnika, ABS i licznika.

przebieg.thumb.jpg.dccb3fed25ec787829471089804bdce5.jpg

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,6 cdti 120 KM według opisu, to jest Biturbo ? 
Jakieś bolączki ? czego unikać, a na co patrzeć ? 

Edit: generalnie przejrzałem masę trafficów więc mogłem trochę się pośpieszyć z tym biturbo bo pełno tych aut z przeróżnymi mocami. Auta szukam max 5letniego. Na co zwrócić uwagę przy Biturbo / zwykłym dci ? 
Jak je rozróżnić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a żebym to ja wiedział, to bym Ci chętnie pomógł... Na pewno ktoś będzie miał tę wiedzę. Kuzyn jeździ tym Trafficiem, zrobił już blisko 800k km i On mi kiedyś mówił, że te biturbo mają problemy. Wiadomo, nie z silnikami, bo te  są takie same, ale z osprzętem, kolektorami i czymś tam jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało ponawiam zapytanie o polecane aso (ew. warsztat/mechanika) w Warszawie, bo będę miał 2 tyg. na ew. zwrot auta, ale nic mi to nie da, bo samochód nie jest zarejestrowany, a ja nie będę mógł przez ten czas go zarejestrować (ani legalnie nim poruszać), chyba, że tymczasowo, na czerwone tablice(?) a to chyba bezsensowne wywalanie kasy i też swoje potrwa. Jakoś stan samochodu warto zweryfikować, ale wolałbym to powierzyć sprawdzonemu warsztatowi. Btw. nie wiem czy autohero się zgodzi na inny warsztat niż aso.

Niestety nie znalazłem takiego wątku na forum - możliwe, że to wina korzystania głównie z telefonu.

 

Przy okazji - jaka jest szansa podpięcia dodatkowych czujników parkowania z przodu? W jednym aso mi powiedzieli, że do tak starych samochodów (6 lat) to oni już nie mają takich akcesoriów jak czujniki parkowania, lusterka el. składane czy kamera cofania...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Kaziuk napisał:

 W jednym aso mi powiedzieli, że do tak starych samochodów (6 lat) to oni już nie mają takich akcesoriów jak czujniki parkowania, lusterka el. składane czy kamera cofania...

 

Ciekawe ..!!  To jeśli ktoś cały czas serwisuje w ASO i popsują się np. lusterka to nie naprawią? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, elf napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Nie żartuję. Facet najpierw poprosił mnie o vin, sprawdzał dostępność, a potem stwierdził, że części niedostępne i żebym szukał używanych ?

(Sorry za cytat ostatniego wpisu)

Edytowane przez Kaziuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!