Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane III Grandtour 1.6


Kaziuk

Rekomendowane odpowiedzi

Błotniki stalowe, pozaznaczał wszystko co możliwe. Nawet fotele weluerowe i skórzane:D. Asystenta pasa raczej nie ma, jeżeli jest to będzie widoczne w wyposażeniu po VIN. Nawigacja nie jest R-link tylko Tomtom chociaż w tym roczniku powinien być R-link. No i stosunkowo drogo, brakuje wewnątrz lakieru fortepianowego na plastykach, na zewnątrz jest. Brak gniazda SD a napisał, że jest.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o tych zderzakach i błotnikach właśnie dlatego, bo mi tu coś trochę jakby nie gra kolorystycznie, ale to tylko fotki, więc mogą być spore przekłamania w obie strony - trzeba by było zobaczyć na żywo w dziennym świetle. Tu faktycznie się wydaje, że zderzak jest ciemniejszy:
meganeXYZ.thumb.jpg.819f9927d493c048b1a02dad28f554a3.jpg
Malowany zderzak "pal sześć", ale zawsze to już jakaś ingerencja (nie wiadomo jak poważna) i ryzyko fuszerki - handlarze wszystko naprawiają po kosztach, bo głównie na tym zarabiają. Gadałem z tym facetem i twierdzi, że samochód ma kamerę pod lusterkiem (od tego asystenta pasa ruchu), ale ciekawe czy to oryginał. Kiedyś oglądałem astrę z kamerą cofania. Naiwnie sądziłem, że to będzie "fabryka" sprzęgnięta z ekranem nawigacji, a tu zonk - ta "kamera" to był doczepiony do deski rozdzielczej, śmieciowy gadżet z Chin, którego jakość obrazu i ogólnie wykonania łaskawie pominę... 
Pan się także zarzeka, że to nie "powodzianka", że może to napisać na umowie kupna-sprzedaży, ale jak ja mu to potem, w razie czego, udowodnię?

Edytowane przez Kaziuk
Zabrakło fotki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, elf napisał:

Bez urazy a na tym z przodu jest ciemniejszy :D

Czyli obydwa są ciemniejsze ?

 

12 godzin temu, elf napisał:

Jeśli chodzi o zewnętrzny wygląd to nie ma się do czego przyczepić

Dobrze wiesz o tym , że na zdjęciach wszystkie są ładne wręcz perfekcyjne. A na miejscu okazuje się bardzo często co innego.

12 godzin temu, Kaziuk napisał:

Malowany zderzak "pal sześć", ale zawsze to już jakaś ingerencja (nie wiadomo jak poważna) i ryzyko fuszerki

Dobrze by było go zdjąć i zobaczyć co jest pod nim. 

12 godzin temu, Renia08 napisał:

Każda ma takie odcienie zderzaków

U mnie tego nie zauważyłem.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, że silnik i komora silnika wypucowane (albo wycieki albo..?), to dywaniki gdzieś zniknęły i jest tylko jeden - kierowcy. Czyżby komuś się błota z dywaników nie chciało czyścić i wywalił i/lub wyjął, by podłoga szybciej wyschła? ?

 

Btw. wczoraj oglądałem megane grandtour chyba z 2014 (niestety 1.2) i zauważyłem kilka maleńkuch jakby purchelków na progu pasażera (średnica ziarna piasku różnej wielkości) - słyszałem, że to w prawie nowych egzemplarzach się już zdarza. To chyba tylko powierzchniowe, bo nie chce mi się wierzyć, by szło od środka? To się jakoś zabezpiecza czy nie ma sensu? Potwierdzają się jednak niektóre miejsca newralgiczne w megane, bo jeden facet (od tego szarego przedlifta z wytartą gałką lewarka skrzyni) mi wysłał fotkę maski z logo renault z bliska, by pokazać tam rdzawy purchelek. 

 

 

Edytowane przez Kaziuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz malutką dziurkę w lakierze od jakiegoś kamyczka nawet nie widzialną gołym okiem to tam sobie wpływa woda. Przychodzi mróz i tą woda przemienienia się w lód, a co za tym idzie zwiększa objętość i wypycha lakier. I tak że 100 raz albo więcej i jest w tym miejscu już zauważalny bąbelek.

Jeśli uszkodzenie jest do stali to prawdopodobnie jest rdza. Jeśli nie to jest jakaś tam szansa , że może być zdrowe ale i tak należałoby nad tym popracować.

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zderzakami to tak właśnie jest , zależy od koloru .

Na jednych widać odcień ciemniejszy raz jaśniejszy od karoserii a na innych jakby idealnie taki sam co karoseria.

Od lakiernika kiedyś pytając bo moja meg z awatara tez miała taka przypadłość to mówił ze karoseria i zderzaki były malowane w innym czasie bądź innych warunkach temperaturowych i stad różnica ale można pomalować i będzie spójna z karoseria, koszt polowa średniej krajowej wiec stwierdziłem ze już mi się podoba :)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Wciąż przekopuję internet i znalazłem megane 1.6 z 2015. Czy to wnętrze może pochodzić z samochodu o przebiegu 60k km? ?

Jakoś dziwnie powycierana tapicerka obok panelu el. szyb i plastik po prawej też jakiś jakby potraktowany szlifierką kątową!?

Z kolei na panelu klimy jeden wytarty przycisk...

 

rm3gtpanelelszyb.jpg

rm3gtclimatronic.jpg

Edytowane przez Kaziuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do moderatora Krzycha pytanie, dlaczego usunięto mój post, w którym dałem propozycję nabycia mojego auta, które szuka tu jeden z forumowiczów ? To była tylko propozycja  i nikt nikogo do niczego nie zmuszał. Nie byłby zainteresowany to poprostu się nie odezwie i tyle.

Drugie pytanie, dlaczego nie usuwa się postów osób, które nie wnoszą merytorycznie nic kompletnie do tematu a do tego w sumie obrazają osoby lub podważają w sposób idiotyczny informacje, które ktoś podał ?

 

Do czik3n 

"To ja mam akurat dwa auta i jednym z nich jest właśnie Megane z 2014 roku produkcji. Chciałem sprzedać Astrę w Dieslu a tym jeżdzić, ale coś się nie daje Astry sprzedać"

Śmierdzi mi to handlarzem na kilkadziesiąt mil morskich.

 

Dobrze się czujesz ? Astrę mam od kilku lat, Megane od paru lat, jestem jedyną osobą wpisaną w dowód rejestracyjny obu aut. Co w tym dziwnego, że ktoś posiada dwa auta. Sa ludzie którzy posiadaja i pięc i co z tego. Zal Ci dupę ściska czy co bo nie rozumiem

 

"Potrzebuje kasę na szkolenie lotnicze, jestem pilotem z licencją PPL, ale potrzebuję dodatkowe szkolenia zrobić a to są b duże koszty"

Znam temat, decyzji i samego szkolenia nie robi się od tak, więc taki argument możesz między strony teletygodnia "kolego" włożyć, ale zawsze to coś bardziej kreatywnego niż "mam chorą córkę, i żona odeszła"

 

Też zapytam, czy dobrze się czujesz ?  Co się znasz, na czym się tu znasz ? Na niczym się nie znasz tylko piszesz aby cos napisac

Człowieku mam dwie licencje, pilota szybowcowego i ponad 200h nalotu i uprawnienia do akrobacji i licencję pilota samolotowego i tez ponad 200h nalotu i skoro napisałem tylko informacyjnie, że na coś potrzebuję pieniądze a dwa auta juz mi nie są potrzebne i jedno chcę sprzedać ( chciałem jeżdzić Megane a sprzedać Astrę, ale ze ją ciezko sprzedać to zaoferowałem Megane ), skoro ktos tu szuka takiego własnie modelu. 

 

 

"instalacja LPG ma trochę ponad rok - jeszcze 10 miesięcy gwarancji. przebieg 146 tyś km"

Nikt nie zakłada instalacji, i zaraz po nie sprzedaje auta, to po pierwsze.. na pewno nie z powodu licencji ??, albo kiepska instalacja i auto wariuje, albo z autem jest coś nie tak. IMO bardzo drogo bo aż 34tyś za megankę, i to 7 letnią.

 

Tu tez spytam, piszesz aby tylko coś napisać ? Dobrze się czujesz ? Instalacja jest dobrze założona i wszystko z nią jest Ok, Skoro napisalem, że jest na gwarancji to chyba nie ma jakiś wad ! Pomyśl  Nikt nie zakłada instalacji i zaraz nie sprzedaje auta bo Ty tak powiedziałeś ? Plany się mogą zmienić a Ty zaraz knujesz podstępy i teorie spiskowe. Człowieku ogarnij się !  Masz jakieś kompleksy odnoszę wrażenie. 

 

Szkoda mi czasu na dalsze pisanie. W ogóle temat nie był kierowany do Ciebie a się odzywasz bez sensu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, patroc napisał:

Do moderatora Krzycha pytanie, dlaczego usunięto mój post, w którym dałem propozycję nabycia mojego auta, które szuka tu jeden z forumowiczów ?

 

 

Myślę, że chodziło o ogłoszenie, które lądują tu >> Giełda: Ogłoszenia motoryzacyjne, sprawdź i dodaj własne  Bez wnikania w Twoją dalszą wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, elf napisał:

 

Myślę, że chodziło o ogłoszenie, które lądują tu >> Giełda: Ogłoszenia motoryzacyjne, sprawdź i dodaj własne  Bez wnikania w Twoją dalszą wypowiedź.

 

Ok, nie to miejsce, rozumiem

Pozdrawiam

 

Wszystkie ogłoszenia dodawane poza giełdą będą kasowane - Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie szybkie pytanie: czy to jest alufelga, bo z raportu pewnej "eksperckiej" firmy, który dostałem na maila, w samochodzie są "felgi stalowe", a "kołpaki noszą ślady użytkowania". Nurtuje mnie, czy to są rzeczywiście kołpaki (w oplach insigniach zdarzały się takie stalufelgi+kołpaki, udające alufelgi), czy jednak alufelgi, które "wyparowały" z samochodu? Zauważyłem, że taki wzór się zdarza w megane 4. Tu faktycznie widać na krawędzi jakby spinkę, która mnie zastanawia od początku.

20211008_200159.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!