Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane III Grandtour 1.6


Kaziuk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie - to mój pierwszy post :)
Od ładnych kilku miesięcy szukam samochodu. Zastanawiam się jeszcze ciągle pomiędzy Renault (Megane albo Grand Scenic), Oplem Astrą J Sports Tourer 1.6, Citroenem C5 (1.8 albo 2.0), Mazdą 6 (tu mnie niepokoi ewentualna korozja...), Octavią 1.6 (trochę za drogie są moim zdaniem), Kią Ceed sw/Hyundaiem i30 sw (z silnikiem 1.4) albo Aurisem kombi (to już niestety wyższa półka cenowa). Mimo pewnych wad, wydaje mi się, że warto spróbować z Renault. Zauważyłem taki egzemplarz i się zastanawiam czy warto? Trochę szkoda, że korby z tyłu i brak składania lusterek. Poza tym nie wiem o co chodzi z tą książką serwisową - kiedy tam był wymieniany olej?? Może trzeba poprosić typa o zdjęcie innej strony? Poza tym to niestety pojazd z Niemiec, więc w ogóle wartość takiej ks. serwisowej jest chyba b, wątpliwa? Czy jest możliwość weryfikacji przebiegu przed zakupem (lub choćby po zakupie) w serwisie Renault? Z góry dzięki za pomoc.
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6-100-km-navi-klima-grzane-fotele-52-tys-km-ID6DJxCz.html#7dd9499fa5
(tag dodany na chybił trafił, bo jeszcze nie umiem ich odróżniać...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne wyposażenie, nawigacja jest, ale nie ma elektrycznych szyb z tyłu.

Dla mnie w tych autach absolutne minimum to Hands Free, Bluetooth i klimatronik.

Raczej bym szukał wersji 110KM.

 

1.6 w Grand Scenicach to zazwyczaj słabo wyposażone egzemplarze, w megane jest lepszy wybór. Sam silnik jest ok, ma swoje bolączki, ale to pierdoły, które ogarniesz i masz spokój na długo.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Takich egzemplarzy z navi i korbami z tyłu widuję trochę - często w dwukolorze w środku (jasnoszary plastik z grafitem) i czerwonym lakierem. Tych opcji bezkluczykowych-karcianych też nie ogarniam. Tak po prawdzie to myślałem, że wszystkie tak zbliżeniowo działają, a tu zonk - jak się okazuje, niektóre trzeba wkładać w ten slot, żeby odpalić silnik i pewnie kliknąć przycisk na karcie, żeby odblokować drzwi. Podana wersja faktycznie bez fajerwerków, ale niski przebieg - przynajmniej na papierze, a papier przyjmie wszystko ? Dość powszechne jest wypisywanie przez handlarzy, że jest 8 poduszek, że są tylne boczne, albo że poduszka kolanowa kierowcy itp. Tymczasem to chyba wszystko ściema, bo (o ile się orientuję) Megane miały tylko 6 (4 zwykłe poduszki plus 2 kurtyny)?
Ciekawostka: w Astrach j korby z tyłu ma 95% aut (przynajmniej z tych roczników, które ja oglądam) a składane lusterka w ogóle nie występują.
Priorytetem jest dla mnie ESP, którego czasem w Megane nie ma (a w Astrze j jest zawsze), ale fajnie by też było mieć bi-xenony (baaardzo rzadko spotykam takie wersje zarówno w megane jak i astrze j), bo to też bezpieczeństwo, ale raczej się nie łudzę, że mi się uda taką wersję upolować za 25 tys. z niewielkim przebiegiem.
Może i 1.6 w Megane nie porywa, ale taka astra j (albo bliżniaczy chevrolet cruze) z 1.6 mają deklaratywnie dużo gorsze osiągi, gorsze nawet od Grand Scenica z 1.6, który ma 12,0 s do setki ☺️

Edytowane przez Kaziuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, meganecoupe02 napisał:

Dziwne wyposażenie

Nie wydaje mi się. Auto jest z rynku niemieckiego, a tam takie wersje ( manualna klima, elektryczne szyby tylko z przodu ) są częste. Oczywiście sprzedający z bogatym wyposażeniem przesadził. Chyba, że miał na myśli nawigację bo klimatronic-a na pewno nie ma.

Bardziej dziwne są tablice rejestracyjne. To auto nie zostało wyrejestrowane u Niemców? Czy sprzedający zamieścił zdjęcia z niemieckiego portalu? Przepisy niemieckie się zmieniły?

Edytowane przez jack3226
edycja
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było też prawdopodobnie czujników martwego pola, który pan handlarz raczył sobie zaznaczyć, bo chyba w tych samochodach to w ogóle nie występuje?
A samochód z linku już zniknął - ktoś się połaszczył na to "bogate wyposażenie" albo obiecywany (bo jak to sprawdzić?) "niski przebieg" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A ja ciągle szukam ?
Wczoraj sprzed nosa (no prawie heh) mi ktoś sprzątnął fajnie wyposażonego grand scenica 1.6 '10 albo '11 z przebiegiem 118 kkm ze szwecji (raczej realny przebieg, bo wpisy z przeglądów są upubliczniane online) - oryginalny brązowy lakier, (bi?)ksenony, czujniki przód i tył, navi, składane lusterka, aut. klima, alufelgi, hak itp. 
Cóż, trzeba szukać dalej.. Znalazłem megane 1.6 i lagunę 2.0 hi flex (chyba wszystkie laguny po lifcie mają ten silnik?) z gazem (belgijski producent vialle - ciekawe jak z serwisem w PL) i mam prośbę o ocenę. Laguna chyba fajna ale ma mniejszy bagażnik od megane(!) a na tym mi zależy i średnie spalanie pewnie ze 2 litry wyższe? 
megane
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-nawigacja-tempomat-ladne-auto-z-niemiec-zapraszam-ID6E2fk3.html#403b5cda27
laguna
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-laguna-2-0-140-hi-flex-lpg-vialle-navi-tomtom-alu-17-2xpdc-bezwypadek-polecam-ID6E2BOJ.html#c30781920c
oba z Niemiec, ale laguna z obszaru poza zalewowego (chociaż tu nigdy nie wiadomo), a właściciel (komis) megane strasznie ściemnia, byle nie podać niemieckiego numeru rej. i nie wysłać zdjęć wpisów w ks. serwisowej ?  mam do niego zaraz zadzwonić, to mi chyba w końcu powie skąd ten samochód jest. ci ludzie najwyraźniej nie rozumieją, że nie pojadę pół Polski, żeby się dowiedzieć, że książka wygląda lipnie, a samochód ryzykowny, bo z obszaru podtopionego i super okazja, ale dla handlarza. Zasadniczo chodzi mi o próbę ustalenia czy przebiegi realne (choć wiem, ze to niełatwe tak po samych fotkach) i czy coś nie wygląda niepokojąco..
a tak w ogóle to nie wiem czy jednak nie powinienem się nastawić na szukanie grand scenica (1.6, żeby gaz założyć), bo z dwoma psami (duży i średni) i ew. jakimiś osobami na pokładzie plus bagaże, pewnie będzie ciasno w zwykłym kombiaku i bez trumny na dachu się nie obędzie. nie będzie to zbyt dynamiczny samochód, ale na tym mi akurat szczególnie nie zależy - bardziej na komforcie i ekonomice jazdy, bo "na co dzień" sporo będzie toczenia po mieście.

Edytowane przez Kaziuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kaziuk napisał:

lagunę 2.0 hi flex (chyba wszystkie laguny po lifcie mają ten silnik?) z gazem (belgijski producent vialle - ciekawe jak z serwisem w PL) i

Kupowanie samochodu z zagranicznym gazem to proszenie się o problemy. A raczej o koszty bo w Polsce nie chcą tego wymieniać, a od razu wymieniać cały przód instalacji. Laguny są mało ekonomiczne. W większym mieście gdzie czasami w korku się stoi to raczej 15l tego gazu łyknie. Do tego ten nissanowski silnik m4r. Delikatnie mówiąc to jeden z tych gorszych montowanych do renault.

1 godzinę temu, Kaziuk napisał:

(komis) megane strasznie ściemnia, byle nie podać niemieckiego numeru rej. i nie wysłać zdjęć wpisów w ks. serwisowej 

Jak ja widzę, że komuś nie zależy na sprzedaży samochodu to daję sobie spokój. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zorientowałem się, że megane nie ma nawet czujników parkowania z tyłu (ani kamery oczywiście), więc sobie darowałem, bo mi zależy na tej opcji. 
Przy okazji wypłynęła kolejna wątpliwość. Zadzwoniłem pytać o jednego dustera 1.6 SCE, bo miał b.fajne wyposażenie (chociaż bagażnik ma tylko 475 l.) i zapytałem o możliwość założenia gazu LPG. Okazuje się, że to japońska konstrukcja, "nie przepada za gazem", luzy się reguluje szklankami, a co najgorsze, do tej operacji trzeba wyciągać silnik jak w nissanowskim 2.0 140 km - to prawda? A jak w końcu jest z silnikami 1.6 w megane, bo są dwie moce z tego co kojarzę - oba się nadają do gazu? Jak się w nich reguluje luzy zaworowe?

 

Edytowane przez Kaziuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 SCE na łańcuchu z regulacją szklankową. Ma niewiele lepsze osiągi od K4M od Renault.  Regulacją odbywa się po zdjęciu łańcucha,  wałków poprzez dobranie lub szlifowanie szklanek pod rozmiar. Operację tą, ponoć należy wykonywać co 40 tyś. km. Nie zawsze jest Ci regulować jeżeli instalacja była dobrze zestrojona. Do regulacji luzów nie ma potrzeby wyciągać silnika - to nie subaru czy bmw.

Litry bagażnika przeważnie czarują,  ale najważniejszy jest ustawny i regularny bagażnik do którego pojemności nie wliczyli wszystkich zakamarków pod podłogą.

Zmiennych faz silnika K4M nie ma się co bać: razem z rozrządem wymienić koło zmiennych faz ewentualnie zawór zmiennych faz. Nawet z niesprawnymi fazami można jeździć,  silnikowi nic się nie stanie a auto dalej będzie jechać,  coprawda z mniejszą mocą, ale odpala i jedzie.

Te wersje 100 KM ponoć też miały zmienne fazy - nie mam pełnej wiedzy.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kaziuk napisał:

Okazuje się, że to japońska konstrukcja, "nie przepada za gazem", luzy się reguluje szklankami, a co najgorsze, do tej operacji trzeba wyciągać silnik jak w nissanowskim 2.0 140 km - to prawda

1,5 dci też ma regulację luzów szklankami i nikt się nie chwali by to robił przed osiągnięciem 250--300 kkm albo i więcej. W 1,6 SCE prawdopodobnie będzie podobnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki. Z tym wyciąganiem silnika (SCe) ktoś trochę przesadził, ale faktycznie regulacja jest mocno problematyczna, bo trzeba zdjąć wałek rozrządu, wkładać szklanki o określonych wymiarach, adekwatnych do zmierzonych luzów itd. 

Znalazłem dziś 1.6  w wersji 100 konnej, czyli pewnie bez zmiennych faz - będzie czuć, że zamula? Wyposażenie i kolor ok, ale znowu import (Austria), więc przebieg pewnie można pomnożyć x2.. ?  Na ile Waszym zdaniem wygląda gałka zmiany biegów z tą rozprutą nicią? Pedał hamulca też wygląda na dość mocno starty - ten jakby protektor zniknął z prawej strony.
A czy ktoś ma pojęcie, które navi nadają się do wyświetlania obrazu z kamery cofania? Czy ten obraz posiada linie pomocnicze, które skręcają się razem ze skrętem kół?
https://www.olx.pl/d/oferta/sprzedam-samochod-CID5-IDLsEtQ.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=7

Edytowane przez Kaziuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!