Skocz do zawartości

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane III Grandtour 1.6

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie - to mój pierwszy post :)
Od ładnych kilku miesięcy szukam samochodu. Zastanawiam się jeszcze ciągle pomiędzy Renault (Megane albo Grand Scenic), Oplem Astrą J Sports Tourer 1.6, Citroenem C5 (1.8 albo 2.0), Mazdą 6 (tu mnie niepokoi ewentualna korozja...), Octavią 1.6 (trochę za drogie są moim zdaniem), Kią Ceed sw/Hyundaiem i30 sw (z silnikiem 1.4) albo Aurisem kombi (to już niestety wyższa półka cenowa). Mimo pewnych wad, wydaje mi się, że warto spróbować z Renault. Zauważyłem taki egzemplarz i się zastanawiam czy warto? Trochę szkoda, że korby z tyłu i brak składania lusterek. Poza tym nie wiem o co chodzi z tą książką serwisową - kiedy tam był wymieniany olej?? Może trzeba poprosić typa o zdjęcie innej strony? Poza tym to niestety pojazd z Niemiec, więc w ogóle wartość takiej ks. serwisowej jest chyba b, wątpliwa? Czy jest możliwość weryfikacji przebiegu przed zakupem (lub choćby po zakupie) w serwisie Renault? Z góry dzięki za pomoc.
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6-100-km-navi-klima-grzane-fotele-52-tys-km-ID6DJxCz.html#7dd9499fa5
(tag dodany na chybił trafił, bo jeszcze nie umiem ich odróżniać...)

Dziwne wyposażenie, nawigacja jest, ale nie ma elektrycznych szyb z tyłu.

Dla mnie w tych autach absolutne minimum to Hands Free, Bluetooth i klimatronik.

Raczej bym szukał wersji 110KM.

1.6 w Grand Scenicach to zazwyczaj słabo wyposażone egzemplarze, w megane jest lepszy wybór. Sam silnik jest ok, ma swoje bolączki, ale to pierdoły, które ogarniesz i masz spokój na długo.

Dzięki za odpowiedź. Takich egzemplarzy z navi i korbami z tyłu widuję trochę - często w dwukolorze w środku (jasnoszary plastik z grafitem) i czerwonym lakierem. Tych opcji bezkluczykowych-karcianych też nie ogarniam. Tak po prawdzie to myślałem, że wszystkie tak zbliżeniowo działają, a tu zonk - jak się okazuje, niektóre trzeba wkładać w ten slot, żeby odpalić silnik i pewnie kliknąć przycisk na karcie, żeby odblokować drzwi. Podana wersja faktycznie bez fajerwerków, ale niski przebieg - przynajmniej na papierze, a papier przyjmie wszystko 😁 Dość powszechne jest wypisywanie przez handlarzy, że jest 8 poduszek, że są tylne boczne, albo że poduszka kolanowa kierowcy itp. Tymczasem to chyba wszystko ściema, bo (o ile się orientuję) Megane miały tylko 6 (4 zwykłe poduszki plus 2 kurtyny)?
Ciekawostka: w Astrach j korby z tyłu ma 95% aut (przynajmniej z tych roczników, które ja oglądam) a składane lusterka w ogóle nie występują.
Priorytetem jest dla mnie ESP, którego czasem w Megane nie ma (a w Astrze j jest zawsze), ale fajnie by też było mieć bi-xenony (baaardzo rzadko spotykam takie wersje zarówno w megane jak i astrze j), bo to też bezpieczeństwo, ale raczej się nie łudzę, że mi się uda taką wersję upolować za 25 tys. z niewielkim przebiegiem.
Może i 1.6 w Megane nie porywa, ale taka astra j (albo bliżniaczy chevrolet cruze) z 1.6 mają deklaratywnie dużo gorsze osiągi, gorsze nawet od Grand Scenica z 1.6, który ma 12,0 s do setki ☺️

Edytowane przez Kaziuk
5 godzin temu, meganecoupe02 napisał:

Dziwne wyposażenie

Nie wydaje mi się. Auto jest z rynku niemieckiego, a tam takie wersje ( manualna klima, elektryczne szyby tylko z przodu ) są częste. Oczywiście sprzedający z bogatym wyposażeniem przesadził. Chyba, że miał na myśli nawigację bo klimatronic-a na pewno nie ma.

Bardziej dziwne są tablice rejestracyjne. To auto nie zostało wyrejestrowane u Niemców? Czy sprzedający zamieścił zdjęcia z niemieckiego portalu? Przepisy niemieckie się zmieniły?

Edytowane przez jack3226
edycja

Nie było też prawdopodobnie czujników martwego pola, który pan handlarz raczył sobie zaznaczyć, bo chyba w tych samochodach to w ogóle nie występuje?
A samochód z linku już zniknął - ktoś się połaszczył na to "bogate wyposażenie" albo obiecywany (bo jak to sprawdzić?) "niski przebieg" 😖