Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane III Grandtour 1.6


Kaziuk

Rekomendowane odpowiedzi

We wtorek poprosiłem o transport samochodu do mechanika (pierwotnie miał być odbiór z ich placu) i wczoraj (środa) otrzymałem info o terminie dostawy 27.10. Dziś (czwartek) już piszą o 5.11 a najlepsze jest to, że facet na infolinii mi beztrosko powiedział, że to się pewnie i tak zmieni, czytaj pewnie wydłuży... To taki tip dla tych, którzy by chcieli tam - w autohero - robić zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autohero  ? 

zadatkowałes auto czy zapłaciłeś z góry ? 

Moze byc tak ze dzwonia jeszcze ludzie ogladaja chca kupic i mysla ze zgarna wieksza kase niz Ty im zaproponowałeś :) stad pewnie czasowy poslizg , aczkolwiek to cale autohero czy aaauto to o ......wytrzeć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na szczęście nie komis, gdzie są targi uskuteczniane, bo się nie widzę w roli takiego bazarowego negocjatora. Samochód dziś dojechał na koniec dnia, za to papierów ani widu, ani słychu (jakby dziś wysłali, to już bym miał maila od dpd), a ja muszę się z biurokracją wyrobić do środy. Będzie trzeba się jutro po nie pofatygować osobiście..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniewa podrzuciłbyś screen jak spolszczyć menu na zegarach w traficu z 2017roku ? 
Udało się kupić na pojedyńczym turbo 1.6dci 120KM z salonu renault z kopenhagi. Przebieg sprawdzony, na blacie 208kkm, ale auto jak nowe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki jest ecu licznika ale prawdopodobnie będzie według rysunku poniżej. Na końcu lkiknąć jeszcze niewidoczny na rysunku przycisk "Prise en complete configuration" umieszczony na dole ekranu.

1114623103_licznikTIII.thumb.jpg.81111607e982d0350f47b2554b1472c6.jpg

  • Like 1
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Po oględzinach przez mechanika postanowłem zatrzymać samochód, ale mam znowu niejasność. Jak sprawdzić czy mam czujniki ciśnienia w kołach? Mechanik spojrzał na koła i mówi, że nie ma (uznał chyba po czarnych wentylach) - ma rację? W ogłoszeniu było, że takowe czukniki są..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W liczniku nie widzisz wartości ciśnienia w poszczególnych kołach? Kiedyś stosowano kolorowe nakrętki na wentylach, obecnie wszystkie są czarne. Czasem w ogłoszeniach odfajkowują wszystkie dostępne opcje.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeklikuję opcje prawą manetką i natrafiam na ciśnienie, to nie ma żadnych wartości, ale dziś w połowie drogi do domu wyskoczył alert SPRAWDŹ CIŚNIENIE W OPONACH (czy jakoś tak) i pojawiił się kluczyk. Faktycznie lewy tył jakby flakowaty - o co kaman? Są te czujniki czy nie? Nie doczytałem jeszcze w instrukcji czy w ten pomiar ciśnienia się jakoś dodatkowo wchodzi?

Btw. manewrowałem dziś na parkingu i przy skręcie kół bez jazdy usłyszałem złowrogie terkotanie - czy to oznacza problem z maglownicą? ?

A poza tym..

Odkrycie mechanika: ponoć podcieka termostat - rzekomo do wymiany w najbliższym czasie. 

Typowa eksploatacja: słaby akumulator, a ze swojej strony zauważyłem duże ranty w przednich tarczach. Zmierzę to suwmiarką z ciekawości. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Kaziuk napisał:

Btw. manewrowałem dziś na parkingu i przy skręcie kół bez jazdy usłyszałem złowrogie terkotanie - czy to oznacza problem z maglownicą? ?

Raczej z łożyskami MacPersonów do wymiany.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat: w 1.6 jest zintegrowanym z tą plastykową obudową.  Jedyny wymienny element oprócz całości i czujnika temperatury cieczy jest uszczelka.  Jeżeli jest zużyta to olej dostaje się do płynu.  Będą widoczne brązowe tłuste osady w zbiorniczku wyrównawczym. Ot takie unowocześnienie względem MII ph1.

Ciśnienie: Jeżeli jest odczyt w Bar to są czujniki w kołach.

Akumulator: zrobić konserwację mas i klem.

Tarcze: ranty robią się w dzisiejszych czasach już po 20 tys km. Usunąć i polakierować niecierne powierzchnie pamiętając o konserwacji jarzm i zacisków. Płyn hamulcowym też zdałoby się wymienić.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ewidentnie cieknie spod termostatu, tylko czy sama uszczelka jest do kupienia?

Mech. twierdzi, że się wymienia jakby komplet - termostat z obudową. 

Odczytów ciśnień nie widzę, co sugeruje, że nie ma czujników, tylko skąd w takim razie ten alert by sprawdzić ciśnienie w kołach? ?

 

Jabrze - mniej więcej kojarzę strzały z mcphersonów i to raczej nie to.

No cóż, teoretycznie mam rok gwarancji (na tego typu elementy w każdym razie), więc zobaczymy co będzie dalej...

 

Poza tym nie wiem czy ja jeszcze tego samochidu nie rozgryzłem (albo zbyt łagodnie go traktuję), czy on jest bardziej wołowaty od punto 2 (60 km, ok. 15 do setki) z gazem..? Po chwilowej przesiadce stare punto sprawia wrażenie torpedy ?

Edytowane przez Kaziuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka: https://www.iparts.pl/czesc/uszczelka-korpus-termostatu-elring-364670,0-10-364670-1347254.html#100096

Mechanik dobrze mówi bo termostat ma swoje lata a tak zrobisz dobrze od razu. Wymienił bym również płyn  - na oryginalny.

Czujniki - niech pomogą koledzy co te auta mają.

Samochody 8 zaworowe zawsze są zrywniejsze bo ich maksymalny moment obrotowy jest dużo niżej niż w 16. Do tego są to stare samochody o masie dużo niższej niż 1 tona.  Meganka waży powyżej 1,2 t. Jak jeszcze do tego zmienne fazy nie pracują jak powinny to mamy muła bagiennego z butlą gazu w bagażniku.  Dopiero jak się rozpędzi to jedzie.  Trzeba się przyzwyczaić do tego że się ostatnim rusza że świateł, ale jak wrzucisz 4 to zaczynasz już dobrze jechać. 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!