Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Marznąca klima, grzejące zimne auto - jakiś problem z układem


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Megane 3 2011, 1,9dCi

 

Co ~2 miesiące jeżdżę w jakąś dłuższą trasę 300-600km i tylko wtedy problem się objawia. Po 140-180km robi się w aucie zimno. Otwarcie maski i .... zamarznięte rurki od klimy. Do kabiny nie dobija się ciepłe powietrze, bo wszystko inne jest zlodowacone (jak na foto, chociaż nie oddaje tego co widać na żywo, "śnieg" można ściągać z rurek). Na co dzień kręcę się wokół komina, do 40-50km i problem nie występuje.

 

Byłem u mojego mechanika i ... wszystko gra. Ciśnienia są w porządku, silniczki od sterowania działają, klima elegancko załącza się / wyłącza się w zależności od ustawień panelu klimatronika. No jednym słowem wzorowy układ. Jak wczoraj / przedwczoraj zrobiły się wiosenne upały, a auto stało na słońcu- włączyłem klimkę i elegancko środek schłodziła. No wzór do naśladowania.

 

Drugi dziwny przypadek- nie zawsze, ale często (np przed chwilą) - wsiadam do auta, ruszam i po 1-1,5km leci normalnie 'gorące' powietrze z nawiewów. Ustawione na 20 stopni, wg mnie grzeje mocniej.

 

Jakieś pomysły? Co zrobić, co sprawdzić? Ja mam jedyny pomysł, żeby doprowadzić układ do stanu zamarznięcia i pojechać wtedy do mechanika, pytanie czy wtedy coś więcej mechanik jest w stanie sprawdzić?

Mechanik pewny, znajomy, od 10 lat jeżdżę i ufam ?

 

Pozdro.

 

IMG-20210304-WA0000.thumb.jpeg.ded47a224cca89902032dbd514204970.jpeg

Edytowane przez tomecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, halas2 napisał:

Papuga :?:

 

hmm, no właśnie trzeba to kompem sprawdzić jak już jest zamarznięte? ? Czyli nie mam jak. Przez kostkę obd2 na BT pewnie tego nie zobaczę?

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania 5.13 :!: - Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomecki napisał:

Przez kostkę obd2 na BT pewnie tego nie zobaczę?

Zobaczysz. Wystarczy ELM 327 koniecznie na pic PIC18F25K80 z BT i darmowy pyclip. W tym programie po wejściu w sterownik klimatyzacji odczytasz temperaturę parownika. Powinna wahać się w granicach 1-3 stopnie po dłuższej chwili pracy klimatyzacji. Na forum o programie Pyclip  jest kilka tematów łącznie z linkami do ściągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% mało gazu w układzie, zacznij od tego. Ja mierzyłem tem. w kratce termometrem z czujnikiem na kablu i tem. na minusie. Pomaga na chwilę wyłączenie klimatyzacji, pod samochód em zaczyna lecieć wodą i znów na 30 min. jest dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!