Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opony zimowe


kaliq

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Banan3xL napisał:

@pbet Mam 110KM 1.6. Te 205/5-/R17 to kwestia 350zł za opone. Poszukam po tych używakch i R16. :-D

Czyli mamy ten sam motor. 17" pewnie ktoś miał dla lansu bo fajnie wyglądają. Szukając 16" i tak będziesz musiał kupić felgi więc polecam jednak 15" z powodów jakie wymieniałem już wcześniej :-) Używanych opon nie polecam... no ale cóż Twoja decyzja :-) Jakbym był na Twoim miejscu to bym opylił tak jak pisał @konwil felgi 17 z oponami (ewentualnie czujniki zostawił) i kupił 16" uniwersalnie na lato i zimę lub zostawił 17" i kupił komplet stalowych 15" + czujniki + opony do tego. Ten rozmiar 195/55R15 jest spokojnie wystarczający do zimowej jazdy. No i węższe opony lepiej spisują się na śniegu, a większy profil na dziurach o czym już pisał @jabrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi te 17 bardzo podeszły i nie ukrywam, że chodzi o lans - świetnie to wygląda. :-D

Jeżeli 15" to opony 195/65?

Ta opcja z 15" + czujniki + opony do tego też spoko opcja. W jakiej cenie są takie czujniki?

Czujniki będę musiał wymienić w każdym przypadku? Nawet jakbym brał 205/55/R16?

Ogromne dzięki za wyrozumiałość i odpowiadanie mi nawet gdy zadaje, zapewne, głupie pytania. :-)

Edytowane przez Banan3xL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Banan3xL napisał:

Ogromne dzięki za wyrozumiałość i odpowiadanie mi nawet gdy zadaje, zapewne, głupie pytania. :-)

Nie ma głupich pytań :-)

9 minut temu, Banan3xL napisał:

Czujniki będę musiał wymienić w każdym przypadku? Nawet jakbym brał 205/55/R16?

Pytanie czy teraz masz czujniki TPMS w aucie? Są obowiązkowe dla aut produkowanych od 2014 roku. Jak nie masz to znaczy, że nie masz problemu. Jak masz to nie musisz ich wcale mieć ale będziesz miał error na desce, no chyba, że je wyłączysz tylko pytanie co na to diagnosta jeśli auto jest z 2014 lub młodsze.

11 minut temu, Banan3xL napisał:

Jeżeli 15" to opony 195/65?

Ten rozmiar jest popularny i w dobrych cenach. Otwórz drzwi kierowcy i sprawdź co tam na naklejce jest napisane. Będą tam wszystkie dozwolone dla Twojego auta rozmiary opon. Porównaj później ceny i znajdziesz odpowiedź co dla Ciebie najlepsze.

13 minut temu, Banan3xL napisał:

No właśnie mi te 17 bardzo podeszły i nie ukrywam, że chodzi o lans - świetnie to wygląda. :-D

Lans lansem ale komfort na nierównościach czy przy podjeżdżaniu pod krawężniki itp. dużo mniejszy. No ale oko pewnie przykuwa :-)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc to zdziwiłem się bo u mnie producent nie przewidział stosowania innych rozmiarów jak:

20180226_154059.thumb.jpg.484c28085ed3e58835fb34f42cc2eda9.jpg

Co pewnie nie oznacza, że nie można wstawić czegoś większego. Dajcie znać jak jest u Was.

205/50R17 ma 1999,6 mm obwodu, 195/55R15 ma 1992,3 mm, 205/55R16 ma 1984,2 (dane z netu) więc chyba spoko i przekłamań nie ma za dużych.

Taką oto stronkę znalazłem: http://podrogach.pl/zamienniki-opon-kalkulator-opon/

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że niby zmieniając koła z letnich 16 na zimowe 15 powinienem jechać na clip i coś przeprogramować? A niby po co?

@Banan3xL masz tam 1.6 110KM, a zalecenie opon jak dla jakiegoś Tce 180 z indeksem V czyli 240 km/h? Kruca fuks... przecie V-max Twojego bolidu wg katalogu wynosi 190 km/h. Jaką masz fazę/rocznik?

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik 2009

No i mam zagwozdkę, muszę się z tym przespać. Na pewno letnie zostawię na 17.

W ogóle to patrze po opiniach opon i każdy sklep ma takie same na wszystkie opony.

Co jest grane?! Centralna baza jakaś?! 

 

No i kolejne pytania:

1. Warto zawracać sobie głowę oponami demo? Znalazłem jedną ciekawą ofertę.

2. No i  na ile wiarygodne są te etykiety EU?

 

Okej wyedytuje się. Posiedziłem, policzyłem i zdecydowałem się na "16.

@pbet i @konwil doradzicie mi jeszcze tylko odnośnie felg? Na allegro można wyłapać fajne alufelgi cena za komplet 1080zł:

http://allegro.pl/viper-magdeburg-kia-ceed-soul-sportage-5x114-3-i7196792578.html

Sprawdziłem też i za stalowymi + kołpaki (łącznie jakieś 600zł) - btw jak kupuję stalowe to będę musiał dokupić też śruby?

http://allegro.pl/4x-stalowe-16-5x114-renault-megane-scenic-ii-iii-i7124836816.html

Co radzilibyście bardziej wziąć na zime, stalowe czy alu? Poczytałem trochę i niby przekonują do stalowych, ale chciałbym się jeszcze upewnić.

Edytowane przez Banan3xL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2018 o 22:11, Banan3xL napisał:

Warto zawracać sobie głowę oponami demo?

Co to jest opona demo?

Dnia 26.02.2018 o 22:11, Banan3xL napisał:

No i  na ile wiarygodne są te etykiety EU?

Jakieś testy te opony musiały przejść.

Dnia 26.02.2018 o 22:11, Banan3xL napisał:

Sprawdziłem też i za stalowymi + kołpaki (łącznie jakieś 600zł) - btw jak kupuję stalowe to będę musiał dokupić też śruby?

Ja mam jeden komplet. W MII miałem dwa komplety. Różnie mówią.

Dnia 26.02.2018 o 22:11, Banan3xL napisał:

Co radzilibyście bardziej wziąć na zime, stalowe czy alu? Poczytałem trochę i niby przekonują do stalowych, ale chciałbym się jeszcze upewnić.

Bez różnicy. Zależy jakim estetą jesteś. Ja mam w prywatnym stalowe, w służbowym alu. Mój tato ma jeden komplet kół alu i jeździ na nich cały rok. To jednak 16 nie 15?

Dnia 26.02.2018 o 22:11, Banan3xL napisał:

W ogóle to patrze po opiniach opon i każdy sklep ma takie same na wszystkie opony.

Co jest grane?! Centralna baza jakaś?! 

Różnie może być. Poczytaj testy opon i ten cały temat oraz podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzicie, coby uniknąć podobnych dylematów ja od lat kupuję Michelin'y: na lato Energy Saver, na zimę Alpin (obecnie wer. 5). Opony są droższe niż standardowe, niemniej wg mojego doświadczenia wcześniej je wyrzucę z powodu ich wieku (psychologia) niż stanu (widziałem 13-letnie zimówki Michelin Alpin: bieżnik i wygląd bdb).

 

Coby uniknąć kolejnych dylematów, do nowego samochodu (użytkuję Megane III od pół roku) kupiłem tylko opony i jeżdżę na felgach aluminiowych lato/zima. Jest to mój pierwszy raz w takiej konfiguracji - i póki co, jest OK. W drugim samochodzie (Megane II) mam dwa komplety kół: alu i CS, oba na 16". Śruby z alu od ponad pięciu lat każdej zimy jeżdżą z felgami CS, więc nie ma potrzeby kupowania innych, jeśli masz takie, dedykowane do alu (z ruchomym stożkiem?).

 

Posiadanie jednych felg rozwiązuje dylemat zakupu drugiego kompletu czujników ciśnienia - jeśli ktoś je ma w wyposażeniu. Ostatnimi czasy, przy temp. poniżej -10 st. C w zasadzie po każdym starcie pokazuje mi zbyt niskie ciśnienie w jednym lub dwóch kołach i stwierdziłem, że nie chciałbym z tym jeździć przez całą zimę :-)

 

PS: jak kupisz nowe stalówki, doradzam nie zakładać do nich kołpaków - prawdopodobnie bez nich wolniej skorodują w newralgicznych miejscach. Podpinam się pod pytanie: "Co to jest opona demo?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet @konwil

Opona demo to jakaś podobno, która przejechała niewiele i była wykorzystywana w salonach. W sumie nie jestem już nimi zainteresowany. :-)

Przynajmniej tak mi podpowiedziało allegro.

 

Dalej:

Większość osób dookoła przekonuje mnie do "15 na zime, więc chyba jednak je wybiorę. Mądrzejszych czasem warto posłuchać, tym bardziej, że takie Nokian WR D4 są dla tych rozmiarów w cenie 200zł.

 

Przeczytałem wątek o czujnikach tpms. Staralem się dowiedzieć jak sprawdzić czy je mam w mojej Megance. Popatrzyłem czy są jakieś kolorowe obręcze - nie ma. Istnieje jeszcze jakiś sposób poza zdjęciem kół żeby sprawdzić czy mam czujniki?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne :arrow: jeśli masz czujniki, to w menu komputera pokładowego masz pokazane wartości ciśnienia (przełączając góra/dół trafisz na to). Jeśli zostawiasz 17", to możesz na zimę wziąć 15" albo 16" - kwestia indywidualnej decyzji, niemniej ja od lat jeżdżę na 16" i nie potrafię wskazać minusów praktycznych.

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Prezes zmienił(a) tytuł na Opony zimowe

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!