Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ostrzeżenie przed "bezwypadkową" megane


Jawor13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Prawie pojechałem po tą megane. Sprawdzona po vin w mojej miejscowości i przebieg jest wiarygodny. Sprzedający moim zdaniem nie był świadomy tego co sprzedaje - już teraz wie. 

[url=https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-renault-megane-4-1-5dci-edc-automat-18-serwis-aso-hud-led-radar-ID6E8xN0.html[/url]

Już miałem jechać i coś nie tchnęło żeby sprawdzić w Auto DNA i wyszło że pojazd we Francji miał szkodę na 17 000 ojro. 

Podaję vin gdyby ogłoszenie wygasło 

VF1RFB00359840065

 

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KamilP1995 niekoniecznie wie - że pierwszy właściciel w Polsce to nic nie znaczy - być może kupił z "umową na Francuza". 

Standardowa zagrywka handlarzy.

Mogę się założyć, że moja była też będzie jako bezwypadkowa. Chociaż minął rok i tylko raz była wystawiona na otomoto jako uszkodzona - ciekawe jak z nią dalej.

 

Koszt naprawy to też żaden wymierny nie jest - koszty napraw na zachodzi są niebotyczne (a tam żadna ubezpieczalnia nie liczy jak w Polsce - rbh po 50zł). I tam liczy się naprawy w ASO - bo warsztaty niezależne maja stawki praktycznie takie same, albo co gorsza ich nie ma.

Przykład mam po kumpla samochodzie (Audi A4 2019) - do wymiany był zderzak tył, klapa bagażnika, belka pod zderzakiem i listwa na progu bagażnika (podłoga nie ruszona) - koszt we Francji 10400euro. W Polsce kupił graty w kolor, przełożyliśmy w garażu i kosztowało go to w sumie 5890 z pojechaniem po graty (bo było niedaleko i wolał sam pojechać niż żeby kurier w drodze powyginał).

 

Ale znając życie i ceny na zachodzie to młode auta w 90% albo są puknięte (mocniej lub słabiej), albo maja przebieg z kosmosu - inaczej się nie opłaca.

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest jak pisze MarcinDe. Ja miałem przypadek że auto miało wymieniany silnik, w aso sprawdzone i potwierdzone że była wymiana a przyczyna problemy z odpalaniem. Też się nie pierniczyli i wymienili od razu silnik (to była Francja albo Belgia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MarcinDe napisał:

@KamilP1995 niekoniecznie wie - że pierwszy właściciel w Polsce to nic nie znaczy - być może kupił z "umową na Francuza". 

Standardowa zagrywka handlarzy.

Mogę się założyć, że moja była też będzie jako bezwypadkowa. Chociaż minął rok i tylko raz była wystawiona na otomoto jako uszkodzona - ciekawe jak z nią dalej.

 

Koszt naprawy to też żaden wymierny nie jest - koszty napraw na zachodzi są niebotyczne (a tam żadna ubezpieczalnia nie liczy jak w Polsce - rbh po 50zł). I tam liczy się naprawy w ASO - bo warsztaty niezależne maja stawki praktycznie takie same, albo co gorsza ich nie ma.

Przykład mam po kumpla samochodzie (Audi A4 2019) - do wymiany był zderzak tył, klapa bagażnika, belka pod zderzakiem i listwa na progu bagażnika (podłoga nie ruszona) - koszt we Francji 10400euro. W Polsce kupił graty w kolor, przełożyliśmy w garażu i kosztowało go to w sumie 5890 z pojechaniem po graty (bo było niedaleko i wolał sam pojechać niż żeby kurier w drodze powyginał).

 

Ale znając życie i ceny na zachodzie to młode auta w 90% albo są puknięte (mocniej lub słabiej), albo maja przebieg z kosmosu - inaczej się nie opłaca.

 

Wiem jakie są ceny napraw, bo sprawdzam między innymi auta do leasingu i widzę, że auto lekko draśnięte, a naprawa rzędu 75k PLN. 

3 godziny temu, Prezes napisał:

I to pewnie by się zgadzało, chyba, że byli ranni ?  ? 

To, że ktoś nie jest ranny nie upoważnia do pisania, że auto jest bezwypadkowe. Bzdura powielana przez handlarzy. 

 

A co jak auto zostanie sprasowane między dwoma tirami i wyklepane? Też powiesz, że bezwypadek bo nikogo nie było w środku? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, KamilP1995 napisał:

A co jak auto zostanie sprasowane między dwoma tirami i wyklepane? Też powiesz, że bezwypadek bo nikogo nie było w środku? :)

 

Kamil ale przecież @Prezes napisał to z przekorą.

To jest po prostu standard wśród handlarzy - każde jest bezwypadkowe (do tego pierwszego razu). 

Dlatego przed zakupem warto posprawdzać gdzie tylko się da - żeby nie było że pseudo reklama (to nawet w takich carverticalach, autodna itp.). 

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę jeszcze parę meganek wrzucić które sprawdziłem bądź oglądałem. Tylko nie wiem czy to odpowiedni dział.

 

Sprzedawca poinformował mnie jedynie o wymianie zderzaka z przodu w serwisie 

 

 

polska2.thumb.png.cc86298d5f42b95890e90157fe64d86b.pngpolska1.thumb.png.d5828babc65789a61957d6f45152832b.png

 

Rozmowa ze sprzedawcą - malowana była bo miała zarysowania. Na serwis można podjechać - koszty to paliwo + czas sprzedawcy 200 zł + to oczywiste koszt oceny samochodu w ASO . Tutaj to Typowy handlarz i wie co sprzedaje. VIN na otomoto jest nieprawidłowy. dopiero sprzedawca wpisuje w treści ogłoszenia właściwy. Miejscowość Czerwonak, poznański, Wielkopolskie Sprzedawca na początku spytał się o którą chodzi. Więc może mieć parę takich perełek

 

3.thumb.png.5be1bda94c91aa2d4f1ae08f761f51de.png3.1.thumb.png.9ad4287ee91a3aea50138fda0d438a82.png

 

W Gnieźnie oglądałem jedną sztukę. Ogólnie dwie  lampy wymienione, Maska po lewej stronie nad lampą słabo spasowana, szyba przednia wymieniona. Malowane tylne prawe nadkole z miejscami 400 mikronów. Ogólnie spoko, gdyby były zdjęcia i sprzedawca nie kręcił się z zeznaniami. Zaskoczyło nie że sprzedawca w trakcie oglądania przyszedł wziął klucz z samochodu, zamknął i poszedł. Ja w tym momencie cały czasz prowadziłem oględziny samochodu.

[url=https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-6diesel-130ps-gt-line-full-oplacona-gwarancja-bose-ID6E6gmD.html[/url]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety obecnie jest bardzo ciężko kupić coś co nie miało przygód.

Po pierwsze - bo wtedy jest drogo (znaczy się adekwatnie do stanu, ale każdy chciałby za darmo idealny samochód).

Po drugie po prostu tych samochodów nie ma (sytuacja pandemiczna dała w kość).

Po trzecie weź i kup teraz nowy samochód - ceny poszły w górę tak że głowa mała i jeszcze ich nie ma (bo pandemia i brak podzespołów).

Jak kupowaliśmy naszą MIV to kosztowała bez rabatu 81000, obecnie tak wyposażona - 115000. 

A oszołomy twierdzą, że trzeba się na elektryki przesiąść i że one tanieją i będą porównywalne miały ceny ze spalinówkami. No będą miały - bo spalinówki już poszły do góry, a jeszcze pójdą (bo Euro7, srełro itp. wymysły).

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MarcinDe napisał:

Niestety obecnie jest bardzo ciężko kupić coś co nie miało przygód.

Tu się z Tobą zgodzę. Nie oczekuję samochodu bez rysek czy też po malowaniu. Jednak wystrzelone poduchy i szpachel mnie nie interesuje.

 

6 godzin temu, MarcinDe napisał:

Po pierwsze - bo wtedy jest drogo (znaczy się adekwatnie do stanu, ale każdy chciałby za darmo idealny samochód).

 

Nie chcę samochodu za darmo. Oczekuję od sprzedawcy uczciwości czy to prywatnego czy od handlarza - gdyż ja tak bym potraktował kupującego. Proste dzwonię samochód za 50 000 zł i pytam się czy uczestniczył w jakimś zdarzeniu drogowym I otrzymuję informację tak przód uszkodzony, lampy wymienione i poduchy wystrzeliły. Spoko. dziękuję serdecznie i wszystko. A zamiast tego słyszę. Parkongówka malowany zderzak i błotnik. Jadę 300 km i wtedy okazuje się że jest lipa. Po weryfikacji VIN szkoda całkowitalub naprawa 17 000 ojro. Chodzi mi tylko o uczciwość - może to za dużo ? Ja jak sprzedawałem Galaxy to wypisałem z 20 wersów ( rysy, przewody hamulcowe zardzewiałe, nie działająca klamka itd - nigdy żaden element nie był ponownie malowany) w ogłoszeniu co jest nie tak. Sprzedałem za połowę tego co chodziły inne samochody z tego rocznika w tym wyposażeniu i przebiegu. Obliczyłem koszt naprawy Galaxa odjąłem to od średniej rynkowej i tak sprzedałem. Pierwszy kupujący kupił i nie miał żadnych zastrzeżeń. Ja śpię spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie kupisz teraz to za rok będzie jeszcze gorzej. Branżowo pracuje z osobami które sprowadzają auta. Komisy na zachodzie puste. Z powodu braku nowych samochodów Niemcy przesiedli się też na 2-3 letnie używki po firmach. 
 

nowe auta w Polsce to jest dramat. Zamówiłem na koniec maja audi a4 - termin z wrześniowego zmienił się na grudzień ;(

Od miesiąca chcę zamówić żonie Merca A35 AMG i jest 1 wolny slot na całą Polskę do produkcji grudzien-marzec 2022, dodatkowo musiałem wyrzucić ze specyfikacji nagłośnienie premium i elektryczne fotele - nie ma możliwości wpisania tego na produkcje. 
Używane takie Mercedesy 2 legnie z przebiegami ok 20tys km są droższe niż nowe :)
 

podobnie Golf GTI - czas oczekiwania minimum 40 tygodni. 
Tata chciał zamienić mojego byłego Kadjara na Kia Sorento - czas oczekiwania 12 miesięcy. 
 

Także nie wybrzydzaj za bardzo bo po prostu idealnych używek nikt mądry teraz nie sprzeda, ja mam 100% idealną 4 letnią b klasę żony i ją zostawiam, będzie dla córki.  
chcesz idealną to bierz coś z placu od dilera - ale też musisz brać co stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Sarna1, nie ma idealnych używek, bo one są droższe niż nowe salonowe w Polsce. Dlatego też, że są z zasady mocno doposażone. A handlarz musi zarobić i nie jest to 1500zł jak pokazują to programy w TVN Turbo. Zycie niestety nie jest serialowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!