Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ostrzeżenie przed "bezwypadkową" megane


Jawor13

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Prezes napisał:

Nie pisz bzdur jak nie wiesz co to światłowód. 

Co najwyżej paski LED, czyli zazwyczaj diody ulegają uszkodzeniu. 

Patrząc na głupoty, które piszesz to wnioskuję, że nigdy nie rozbierałeś lampy od Megane IV. W m4 przedlift nie masz żadnego paska led tylko moduł z 3 diodami a światło rozchodzi się w lampie poprzez światłowód wykonany z tworzywa, który styka się z modułem i właśnie ten światłowód potrafi zżółknąć. 

Edytowane przez luxor1289
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, obecnie z autami jest mega problem.

Uczciwie to sobie można kupić od ojca/brata lub najlepszego kolegi - z tym że tu też czasami może się trafić mina (zależy jak żyjesz z rodziną/kumplem).

Każdy inny zakup jest obarczony ryzykiem wtopy. @Jawor13 A niestety mieszkasz w Polsce i tutaj kombinowanie jest standardem.

Chociaż co prawda od pewnego czasu na zachodzie jest podobnie - auta są podciągane przed handlem. Przysłowiowy "niemiec" też już nie sprzedaje auta co 3 lata - bo niestety też zaczeli liczyć kasę.

Inna strona medalu - już napisałem wcześniej - całe auta używane na zachodzie są droższe niż u nas (więc w jaki niby sposób byłoby opłacalne ich sciąganie do Polski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, luxor1289 napisał:

Patrząc na głupoty, które piszesz

Kolego, jeśli chcemy już być dokładni to Ty też głupoty piszesz - tam nie ma żadnego "światłowodu" (Światłowód – przezroczysta zamknięta struktura z włókna szklanego wykorzystywana do propagacji światła jako nośnika informacji).  Jest natomiast moduł z diodami i tu słusznie prawisz i przezroczysty plastik przewodzący światło, również na boki i nie jest on światłowodem. Jest on natomiast blisko diod i po prostu diody w niego świecą, a on rozprasza równomiernie światło.  Pomysł stary jak elektronika, takie rozwiązania były stosowne od wielu wielu lat np. w zabawkach, modelarstwie i sprzęcie RTV do podświetlania paneli przednich. Plastik w punkcie najbliższym diodzie potrafi się przytopić i sczernieć od zbyt wysokiej temperatury. Można to naprawić usuwając przypaloną warstwę, nie pomaga w 100% ale zawsze jest lepiej/. Co do powodu, to zalecam w upalne dni, jeśli mamy wiele kilometrów do przejechania, jechać na mijania. Wtedy moc diod jest miesza i mniej się grzeje, a temperatura żarówek mijani tam nie zaszkodzi bo daleko...   

Edytowane przez satisati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, luxor1289 napisał:

lampie poprzez światłowód wykonany z tworzywa

Wybacz ale dalej bzdury piszesz :) 

To coś NIE MOŻNA nazywać światłowodem :!: :) 

Może użyłbym tutaj słowa "transmiter" :) 

15 godzin temu, satisati napisał:

Światłowód – przezroczysta zamknięta struktura z włókna szklanego

Też nie do końca masz rację, gdyż światłowody są wykonywane także w technologii z plastiku (tworzyw sztucznych) ale to musi być odpowiednio zrobione i w odpowiedniej osłonie, by zachodziła propagacja i nic się nie wydostawało na zewnątrz aż do punktu docelowego :)  

Ale temat nie o technologii wykonania włókien światłowodowych :) 

20 godzin temu, luxor1289 napisał:

że nigdy nie rozbierałeś lampy od Megane IV.

A nie rozbierałem, gdyż nie miałem takiej potrzeby. :) 

A Panie/Panowie, może jest tam na tyle miejsca, by wywalić ten plastik, który żółknie i wstawić pasek z LED - ów  :?: 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, satisati napisał:

Plastik w punkcie najbliższym diodzie potrafi się przytopić i sczernieć od zbyt wysokiej temperatury. Można to naprawić usuwając przypaloną warstwę, nie pomaga w 100% ale zawsze jest lepiej/.

Niestety, ale bardzo rzadko to się zdarza. Mam dwie Megane IV. Jedna w garażu, druga całymi dniami przed nim. Ta na zewnątrz, pomimo tego, że nowsza, jeździ już na drugim komplecie lamp. Poprzedni został wymieniony w ramach naprawy gwarancyjnej z powodu zżółknięcia świateł dziennych. Lampy są słabo zabezpieczone przed promieniowaniem UV i w tym jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że problem "światłowodem" jest mniejszy jak wypalanie odbłyśników w soczewkach.  Wolę bardziej żółte dzienne niż wypalone odbłyśniki.  W MII musiałem dać do regeneracji. Trzeba było rozciąć obudowę bo nie wyjdą przez otwór żarówki. 

MIV mam z 18': ani nie żółkną klosze i "światłowody" są białe.  Auto pod chmurką. Chyba nie jest tak źle z tymi lampami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2021 o 20:42, MarcinDe napisał:

 

Kamil ale przecież @Prezes napisał to z przekorą.

To jest po prostu standard wśród handlarzy - każde jest bezwypadkowe (do tego pierwszego razu). 

Dlatego przed zakupem warto posprawdzać gdzie tylko się da - żeby nie było że pseudo reklama (to nawet w takich carverticalach, autodna itp.). 

No to chyba, że tak :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!