Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II z silnikiem 1.4 czy polecacie?


Alexsob

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry motor niczym jak 1.6 lecz w 1.4 nie masz problematycznego KZFR , spalanie podobne osprzęt rozrządu taki sam.

Lecz budżet to raczej na auto w kiepskim stanie bądź do dużego serwisu , patrząc na ceny aut jak poszybowały w górę to nawet Clio II Lift w tej cenie będzie ciężko w dobrym stanie kupić.

Kupić auto za 4 tys i włożyć drugie tyle sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dramatyzujmy. Można kupić niezłe auto za 4tys. Do jazdy przysłowiowo wkoło komina moim zdaniem wystarcza :) Jeden warunek. Nie można mieć dwóch lewych rąk bo jak ma wszystko robić mechanik to przestaje mieć ekonomiczny sens. Wiadomo Topielców spalonych i z 2cm szpachli nie kupujemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.4: ważne aby sprawdzić czy puszka przy przepustnicy sucha.

MII  może być kłopotliwym autem. Odpowiednio utrzymany egzemplarz to całkiem fajne auto, ale w tym budżecie może być wszystko do remontu - ma swoje lata i przebieg. Teraz rozrząd z wymianą  ponad 1000 pln. 1.6 fajniejszy, ale jak będą szwankować zmienne fazy to trzeba wymienić koło zmiennych faz i zawór sterujący. 

Trzeba pamiętać,  że nie tylko samochody używane zdrożały, ale również części.  W tym modelu nie ma co liczyć na używane części w dobrym stanie bo auto przestali produkować 12 lat temu.

Do jazdy wokół komina to lepsze Clio II 1.2 16V: będzie mniej palić niż 1.4 a przy jego mniejszej masie niż megane nie będzie dużej różnicy. Po za tym uboższe wyposażenie przez co ma się mniej co psuć. Trzeba pamiętać, że jak każde auto będzie mieć swoje bolączki zwłaszcza że wiek około 20 lat. Miałem taką II i mile wspominam.

Tak na wesoło: w tym budżecie to hulajnoge elektryczna polecam: nowa,  brak OC, gwarancja, tani km przejechany. Wokół komina idealna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kilka dni temu kupiłem MII 1.6 z 2005r. za 3,5k w niezłym stanie, także można trafić jak się szuka. Przy tej okazji jeździłem też MII z silnikiem 1.4 i muszę przyznać, że w mojej ocenie różnica w osiągach jest niebagatelna i chyba warto dołożyć te 350 zł za KZFR i kupić 1.6.

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Maks79 napisał:

w mojej ocenie różnica w osiągach jest niebagatelna i chyba warto dołożyć te 350 zł za KZFR i kupić 1.6.

Należy być przygotowany na wymianę ;

   - rozrządu kpl,

   - kzfr,

   - elektrozaworu kzfr,

   - elastycznego koła pasowego wału korbowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!