Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1,4 TCe H4J aktualizacja softu sterownika wtrysku


Woytus

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda, chip robi robotę. Kolega witman nie raz pisał o swoich autkach po chipie.

Jeśli chodzi o wątek aktualizacji, to przewija się od lat, ale patrz np. wątek z 2017 o wysokim spalaniu. Jeden użytkownik napisał, że spadło może o pół litra na 100km. Drugi, że zmian nie zauważył i temat zakopany. Zero konkretów było.

Do tej pory trzeba było naprawdę naczytać się forum, żeby dotrzeć do tych informacji, a samochody już nastoletnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oddzwoniła do mnie miła Pani z Auto Compol Poznań. Powiedziała, że muszę przyjechać do serwisu w celu weryfikacji wersji softu bo po VIN nie są w stanie tego zweryfikować.

Czas około 90 minut koszt 300 zł.

Przy wolnej chwili podjadę i zobaczymy co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2022 o 21:21, Sarna1 napisał:

Kiedyś o tym było. Komp zawyżał spalanie i aktualizacja naprawiała ten błąd. 

 

Pisałem o tym nie raz, kilku użytkowników i naszych klientów również potwierdziło o zawyżaniu spalania przez komputer o 1 do 1,5 litra, ktoś nawet pisał, że wyszło mu 1,8 litra.

Chyba nigdy nie sprawdziłem u siebie czy wskazania komputera są zgodne ze spalaniem Pb, bo praktycznie od początku mam go z LPG, natomiast pomierzyłem / wylitrażowałem i wiem, że do wskazań komputera muszę dodać 16~18%, aby mieć wynik spalania LPG, różnice procentowe zależą od jakości LPG i jego składu w okresach lato/zima, co ciekawe kiedyś wyszło mi 13%, ale jechałem na LPG zatankowanym w Niemczech, Czeskie LPG też wydaje się być lepsze, podobne wartości są w naszej wściekłej 300 konnej M3 GT220 2,0TCe.

 

Widzę, że temat spalania odżył po podwyżkach paliw w czasach najwyższego porządku ?

 

1.thumb.JPG.ed07a11e12a48953c75f68fd8729c414.JPG2.thumb.JPG.50290b216d2c631f6ec06f5a2d5d8800.JPG3.thumb.jpg.f20aa129eeaf7338e336c7a4749b0bfb.jpg4.thumb.JPG.75845d794af66eb3368ed0dc59c456da.JPG

 

 

 

 

   

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręciłem dzisiaj 6.5l/100 km w górzystym terenie przy średniej prędkości poniżej 60 - był naprawdę duży ruch. Przy Eco drive spokojnie zszedłbym poniżej 6. Dla porównania, wcześniej zejść poniżej 8l/100 benzyny było naprawdę ciezko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, przemo25osw napisał:

Wykręciłem dzisiaj 6.5l/100 km w górzystym terenie

 

Czyli jakieś 7,5~7,7 LPG/100.

Mnie po ostatnim wyjeździe weekendowo-narciarskim w góry wyszło 9 LPG, ale Scenic był nabity na maxa. 5 osób box.narciarski na dachu, a w bagażniku pod samą podsufitkę klamoty, jedzenie i %y ? ,160 koni w Sceniku miały co robić pod górkę. 

 

Ty masz M3 Kombi ?

Tu masz dla porównania auto znajomego M3 hatchback 1,4TCe jeździ na sofcie 7D z instalacją LPG KME, fotka z jazdy autostradą, obciążenie rodzina 2+2 w gazie wychodzi mu podobnie, wskazania komputera +16~18%, jakieś 8,3~8,5 LPG, a przy jedzie do 100km/h robi 5,5 

 

 

M3 HB Darek Viola.jpg1,4 HB.jpg

Edytowane przez witman
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maniek1111 napisał:

No pięknie. Utwierdzam się w przekonaniu, że trza jechać na wgranie nowego softa.

Nie ma co się zastanawiać tylko działać. Przy obecnych cenach paliwa to inwestycja, która się zwraca bardzo szybko. 

 

Godzinę temu, witman napisał:

 

Czyli jakieś 7,5~7,7 LPG/100.

Ty masz M3 Kombi ?

Tak, M3 Kombi. Krótka skrzynia, koła 205/55 r16, włączona klima. Większość drogi nawet nie wrzucałem 6 biegu. 

 

Do 100 km/h i na autostradzie, po aktualizacji  wyniki spalania mam bardzo podobne do tych, które przedstawiłeś. To już jest naprawdę dobre spalanie jak na wtrysk pośredni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowszy soft jest do każdego 1,4 TCE bo w 2011 roku trochę zmian w silniku zrobili łącznie chyba z tłokami by spełniał normę Euro 5 ?

A może ten soft odbije się na czymś przy uboższej mieszance, albo on tylko poprawia wskazanie spalania lub nawet zaczyna zaniżać. Bo coś nichce mi się wieżyć że nagle magicznie mniej pali.

Ja mam z końca 2011 i mi zawsze zawyża o 0,5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 15.01.2022 o 18:37, przemo25osw napisał:

Wykręciłem dzisiaj 6.5l/100 km w górzystym terenie przy średniej prędkości poniżej 60 - był naprawdę duży ruch.

@maniek1111Ku gwoli ścisłości. Wynik sprawdzałem na dystrybutorze :) w moim przypadku komp nic nie przekłamał. Ktoś podawał  wcześniej dane z apki z cyklu mieszanego na przestrzeni kilku tankowań. O cenie i czasie aktualizacji też było.

@Bazyl123 wiem ile auto paliło wcześniej i nie ma tutaj żadnej magii. Zamiast ferment siać polecam najpierw przeczytać od początku wątek.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!