Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1,4 TCe H4J aktualizacja softu sterownika wtrysku


Woytus

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję kolego. Wybieram się dzisiaj na aktualizację sterownika. 
Sprawdzę później czy jest wgrany.

 

Przepraszam za mały offtopic ale nie ogarniam komputera z Megane ?.

Jak to możliwe żeby po przejechaniu 664 km komputer pokazał średnie spalanie 8,1 a ilość spalonego paliwa to 54,6 l. Jak to możliwe !!!???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie powinno być 8,2 l/100 km. Wynik otrzymujesz w działania: 54,6 6,64 = 8,22. Może licznik uwzględnia jakieś dodatkowe parametry ale co za różnica czy to jest 8,1 czy 8,2 l/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm w sumie to żadna ?.

Ale i tak spalanie za duże jak na jazdę nad morze i z powrotem. Jazda drogami wojewódzkimi i troszkę S’kami.

Prędkości można przyjąć około 100 km/h max. Podróż spacerowa.

Edytowane przez maniek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2022 o 14:17, conqest napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

Ani tak nie mów.

Ostatnie info, że robi się reprog.

 

Upsss sorry.

Reprog zrobiony. W domu sprawdzę co mi wygrali. Dostałem rabat z 350 zł na 309 zł i wielki bonus przez nieuwagę serwisanta. Źle odczytał zlecenie i zrobił pełen serwis klimy. Oczywiście powiedziano mi o tym dostałem wydruk i ….. info o cenie takiej usługi, a dokładnie nabicia klimy nowym czynnikiem.

 

p.s. 
sprawdziłem jest 7E00. Droga powrotna to 57 km - autostrada, S’ka, i wojewódzka. Spalanie 6,3.?

 

Koledzy jest problem po wizycie w ASO.

Coś zmienili w konfiguracji i nie działa mi tempomat. Nie sygnalizuje załączenia i nie załącza się.

Jak przywrócić DDT4ALL lub PYCLIP.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2022 o 12:20, conqest napisał:

Pytanie czy taka aktualizacja softu jest możliwa w silniku 1.6 16v 110km?

 

Aktualizacje były do modeli 1,6 16V K4M 866 Bifuel, silnik był fabrycznie przystosowany do paliwa E85 bioetanol / LPG w Daciach dużo było tych silników.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tunerzy często bazują na sprawdzonych gotowcach dopieszczając soft do konkretnego silnika na hamowni.

Dobrym rozwiązaniem jest zrobienie takiego softu dla sterownika wtrysku Pb, a po nim wystrojenie instalacji LPG przy użyciu sondy szerokopasmowej AFR.

Ja mam tak zrobione w moim prywatnym Sc3 i funkcjonuje to doskonale już od 8 lat.

Zrobiliśmy też kilka klonów mojego stertownika wtrysku Pb oraz mapy sterownika LPG, jeżdżą m.in. w naszych dwóch Scenikach na taxi, mają trochę zmniejszone doładowanie 146 i 150KM, wszytko działa poprawnie, a przebiegi tych aut to 450 i 320tys.km 

 

       

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!