Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Resetowanie ustawień i pamięci dot. spalania, przebiegu na mrozie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie czy ktoś napotkał już problem i być może udało mu się rozwiązać z resetowaniem się liczników i ustawień trybu jazdy w Megane 4 1.5dCi po zostawianiu samochodu na mrozie.
Otóż problem jest taki, aktualnie co wieczór są ujemne temperatury i co ranek jak odpalam to mam zresetowane średnie spalanie, przejechane kilometry, średnią prędkość, domyślnie ustawiony tryb jazdy eko z zielonym kolorem, oraz tylko na wyświetlaczu z zegarami reset na język niemiecki (auto jest z rynku austriackiego). Byłem już z tym 2 razy w ASO Renault - 1 wizyta w listopadzie, to dostałem informacje, że czasem może się tak dziać, ale ochłodziło się i dzieję się codziennie, 2 - wizyta poprosiłem o sprawdzenie akumulatora. Otrzymałem informację, że stan jest Dobry, został doładowany i przeprogramowany moduł UPC. Niestety noc po serwisie znowu reset, ktoś wie z czym może być problem i gdzie go mogę oddać to solidnej naprawy usterki?
Dodam jeszcze, że po każdorazowym wyjściu z samochodu (dłużej niż 30min) co prawda nie ma pełnego resetu, ale zmienia mi się kolor na czerwony, gdzie używam niebieski, ktoś coś wie?
W piątek jadę do ASO, gdyż świeci mi się (właśnie po 2 wizycie) oczyszczenie odstojnika oleju napędowego i mają mi wymienić obudowę filtra, to być może ktoś zna odpowiedź na w/w problem i podpowie jak ich nakierować w ASO, żeby lepiej się im udało na to spojrzeć :D

Pozdrawiam,
Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg.mnie aku do wymiany.

Serwis nic nie przeprogramował. Liczą że ponownie przyjedziesz.  Miałem tak w nowym capturze: drugim razem przy mnie aktualizowali oprogramowanie i teraz jest dobrze.

Nie masz voltomierza do zapalniczki? Zobacz co się dzieje z ładowaniem po rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też w żadne przeprogramowanie nie wierzę, ale poprosiłem o test akumulatora, który wykonali i pokazali mi nawet jakiś kwitek z rezultatem "Dobry", to że czas zmienić serwis to jest pewnie jasne tylko nie wiem gdzie z tym iść, co powiedzieć i kto mi to w końcu dobrze naprawi.
 

22 minuty temu, szwagier24a napisał:

Nie masz voltomierza do zapalniczki? Zobacz co się dzieje z ładowaniem po rozruchu.


Wolałbym samemu nic nie próbować,a bo nie czuje się kompetentny :D A przeczytałem dokładniej, skombinuje sobie taki woltomierz i sprawdzę, jakie mam wnioski z tego wyciągnąć?

Dobra skoro i tak muszę do nich jechać w piątek na wymianę obudowy
filtra (co mam nadzieje chociaż 1 problem rozwiąże), to powiem że problem się nie rozwiązał i poproszę o przyglądnięcie się jeszcze raz lub może aktualizacje oprogramowania. Jak nie to będę szukał dalej.
Jest gdzieś lista rekomendowanych serwisów do Renault, gdzie można poszukać?

Edytowane przez podedodo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie dziwi, tylko że w aso nie zdecydowali się go wymienić - w zasadzie dałem im jasną informację, żeby go wymienili bez pytania jeśli coś jest nie tak.
Ale widocznie muszę gdzieś indziej oddać i rozwiązać problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2017/2018 roku był problem z samoresetującym się radiem i przecież wymieniali te radia na gwarancji. Było chyba o tym na forum, że wrzucały się domyślne ustawienia Rlinka. Ktoś chyba nawet pisał, że wymiana zegarów pomogła? już nie pamiętam. Warto podpiąć inny akumulator i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie nie zaczyna się jednocześnie z uruchomieniem silnika tylko kilka sekund później. Przypuszczam,  że u Ciebie rezystancję wewnętrzna akumulatora jest rzędu 6-7 mOhm. Przy pojemności 70 Ah (ja taki mam przy 1.3) powinien być w okolicach 3-4 mOhm. 10 mOhm to bezwzględna wymiana.

Zresztą podczas grzania świec jak spada napięcie poniżej 10V to do wymiany.

Ta 70 wydaje się dobra - waży 19,7 kg. Im cięższy tym lepszy. Kupując nowy trzeba wziąć wagę ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sarna1 napisał:

Na forum jest o tym, wymieniane zostały zegary i problem ustępował. 


Dzięki znalazłem, będę sugerował następnym razem żeby to sprawdzić.

 

49 minut temu, szwagier24a napisał:

Zresztą podczas grzania świec jak spada napięcie poniżej 10V to do wymiany.


Zamówiłem jakiś woltomierz z allegro, będę zerkał za 2 dni jak przyjdzie, dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!