Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opinie o lampach DEPO/TYC


Rekomendowane odpowiedzi

W otwartych (bez soczewki) wytrzymują długo, ale słabo skupiają wiązkę światła odbitego od odbłyśnika. Tu jest loteria. Depo są nieco lepsze, ale opinie są różne.

Ten temat jest już na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie - Opel Astra H, miałem założony przez ubezpieczyciela po kolizji zamiennik TYC. Jakość świecenia w moim przypadku była na plus w porównaniu z wypolerowanym ale jednak już zmęczonym reflektorem OEM. Na tyle, że kupiłem drugi reflektor i sprzedałem uzywany. Jakość wykonania czuć było że jest delikatnie niższa (np. niższej jakości plastiki, zaślepki z tyłu reflektora były gumowymi nakładkami zamiast nakrętkami z twardego ABSu) 

 

Zamów przez internet, porównaj i masz 14 dni na zwrot, jeśli się rozmyślisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, przemo25osw napisał:

Zamów przez internet, porównaj i masz 14 dni na zwrot, jeśli się rozmyślisz. 

Tylko jak jest nowe to w miarę to wygląda. Z doświadczenia wiem, że depo po dwóch latach mają wypalone lustra i się nadają do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważna jest w wypalaniu jakość żarówek.  Z reguły wymieniamy żarówki kiedy się przepalą, a to kiedyś czytałem, błąd.  Kolejna sprawą są super żarówki do których nie jestem przekonany (np + 120%) czy one nie przyspieszają wypalania no i brak dziennych podnosi w reflektorze temperaturę latem w ciągu dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MRbociek, niestety kolego, albo chcesz coś widzieć i minimum to: https://allegro.pl/oferta/711307023108-magneti-marelli-reflektor-lampa-lewa-10740208492 plus żarówki: https://allegro.pl/oferta/osram-zarowki-h7-night-breaker-laser-150-next-7608575122  i jak poprawnie ustawisz, to nie będziesz chciał żadnych tam ksenonów a już nie daj Bóg Ledów. Na tego typu żarówkach jeżdżę od początku w oryginalnych reflektorach. Nic nie matowieje.

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat... Natrafłem na wasze opinie i wstrzymałem się z zakupem zamienników lamp depo. Mam taki problem z moimi, że górna część wygląda obleśnie (zdjęcie). Są jakieś spękania (pajączki) chyba od wewnątrz. Ten nalot podejrzewam, że można usunąć odklejając klosz i szlifując, ale te spękania... Robił ktoś regeneracje reflektorów z takimi uszkodzeniami wizualnymi jak moje? W sumie myślę teraz czy nie wkleić takich zasłonek/brewek góry lamp jak tutaj w tej tunningowanej wersji:

https://autokult.pl/8852,300-konna-meganka-elia-megane-rs300-2012  skoro te depo są lipne, a fabryczne kosztują fortunę. Wolałbym zregenerować moje, o ile to możliwe przy takich uszkodzeniach. 

801ac700-df0e-47c6-8a8b-2de4eea190c3 (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no twoj raczej już nie... i jest bez sensu. W sumie na marginesie: warto potrafić odróżnić brewki od rzęs. Żeby uniknąć innych głupot to ok: nakładki na reflektor. Link do auta, które coś takiego ma wstawiłem, więc wiadomo o co chodzi. Pytanie jednak było o to czy takie spękania wewnątrz ktoś regenerował więc trzymajmy poziom.

Edytowane przez renpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę, że humorystycznie to potraktowałeś, wiesz jak jest, facet ma problemy zarówno z kolorami jak i odróżnieniem rzęs od brwi. Wiadomo, że takich ubytków nie spolerujesz, tak samo, jak nie naprawisz uszkodzonej kamieniem szyby. To jest w ogóle oryginalny reflektor? Moje mają już 10lat i trochę przejechały a szkła są w idealnej kondycji. Patrzyłeś na używki? DEPO nie kupuj, to szajs jest, chyba, że nie jeździsz nocami i tylko potrzebne Ci będą, co by się policja nie czepiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może ceny lamp trochę mnie pozbawiły humoru... No jeżdzę nocami plus piszą, że zamienniki po 2 latach są do wymiany. Odbłyśniki są ok. W ogóle lampy świecą ok. Chodzi jedynie o tą górę i to ten jedynie fragment wygląda tak fatalnie, że psuje cały wygląd auta. Myślałem, że ktoś może polerował gdzieś lampy od wewnątrz. Zajadę zapytam się czy to jest w ogóle do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elf: rejon Wrocław. Już sprawdziłem ceny regeneracji takie pełnej. To są koszty powyżej lamp zamienników. Można znaleźć jakieś używki w cenie ok. 400zł. Na zdjęciach wyglądają ok. Z zamienników rezygnuje. Przeszukałem różne fora i też zagraniczne. Niestety potwierdzają, że zamienniki to lipa (te tańsze za ok. 500zł)

Zamówiłem te nakładki na górę lamp na ebay. Najpierw przestestuje to rozwiązanie, ze względu na koszty. Tym bardziej, że nie wiem na czym to polega i skąd się wzięło, ale spłowiała i zapajączkowana jest tylko ta góra lampy. Fronty są ok i świecą ok. Skoro profesjonalni tunerzy z Elia założyli to do swojego projektu to może będzie ok. Zawsze można zrezygnować. Tylko mam lakier nv676 i auto z tymi szarymi wstawkami z przodu. Chyba zrobię te plastiki na górę lamp w kolorze tego szarego plastiku zamiast nv676. Będzie miał jeszcze większe kły. Jak wampir.

 

elia-m-gane-rs300-fot-1--6f7079d.jpg

63491e654abf81bea64143681044.jpg

Edytowane przez renpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!