Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Remont 1,4TCe H4J


yEti1.4

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.10.2022 o 20:48, Meganecoupesw napisał:

Ile wyszła cię ta przyjemność? Bo prawdopodobnie mam to samo do roboty tyle ze dopiero robiłem test czy płyn chłodniczy jest w układzie spalin i niestety jest .. ?

Ja miałem minimalny ubytek płynu. Test CO2 był negatywny ale były inne objawy. Zrobiłem remont generalny w czerwcu 2021. Mechanik, który go robił mówił, że silnik jak nowy, auto miało przebieg ponad 70 tys. km. Mam go od 2017 roku i po zakupie miało przebieg 45 tys. km. Auto nie katowane, mało jeżdżone. Dla mnie fajne (CC). Silnik daje frajdę z jazdy. Remont polegał tylko na wymianie uszczelki, planowaniu głowicy i jakieś drobiazgi. Cylindry były całe. Koszt nie był wysoki. Od tego czasu minął ponad rok auto ma się wyśmienicie, zero błędów, zero ubytku płynu. Auto i silnik super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę offtop ale przeraża mnie jak bardzo obniżyliśmy sobie standardy na to co uważamy za dobre. 70tyś km u głowica do roboty i to jeszcze mechanik mówił że silnik jak nowy. Serio? I właściciel potwierdza że Silnik jest super co u mnie wywołuje tylko uśmiech:).

Żeby nie było nie jeździłem tym silnikiem być może jest przyjemny w jeździe ale na pewno nie jest bezproblemowy więc dla mnie na pewno nie super:).

A to że niektóre egzemplarze jeżdżą długo i bezproblemowo nie oznacza ze wszystkie takie są

Przy przebiegu 70 to się w starszych benzynach robiło rozrząd i latało dalej:) Pomiędzy szły świece i oleje i tyle. Ale życzę teraz przebiegu przynajmniej 200 bez dotykania głowicy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj pierwsze zdanie kolegi @halas2. Coś wspomina o obniżaniu standardów w ocenie jakości produkowanych silników i podał przykład Twojego przypadku. Trochę luzu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!