Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Remont 1,4TCe H4J


yEti1.4

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za odpowiedzi :)A możecie polecić firmy które to robią? 

 

Edytowane przez bosska622
Znalazłam na allegro firme co to robi. Oferują też wymianę na 2.0 140 KM za te pieniądze. Myślicie że to też spoko opcja? 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bosska622 napisał:

Oferują też wymianę na 2.0 140 KM za te pieniądze. Myślicie że to też spoko opcja? 

Bardzo dobra opcja;

  - silnik wolnossący, nie wysilony,

  - hydro-zawory  - b.dobry do LPG,

  - kzfr   -  b; trwały,

  - bezawaryjność  -   b. duża

  - koszty serwisu   -  niskie

  - dostępność części   -   b. dobre, jak również bardzo dobre osiągi ,

 

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem bardzo pochlebne opinie o firmie z miejscowości Pradło niedaleko Myszkowa. Jeżeli firma o której wspomniałaś jest stamtąd to warto z nimi porozmawiać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, omega napisał:

pierwszy raz o tym słyszę

Na 1.5 dci też wymieniają:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/megane-iii-1-4tce-wymiana-silnik-na-1-5dci-montaz-i7144832946.html

Jak również na 2.0.

Tylko to jest konkurencją dla wielkiego znawcy, wielbiciela i pochlebcy niezawodności 1.4tce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bosska622, wiesz co, ja to po raz pierwszy na oczy widzę. Powiem tak, osobiście bym jednak zezłomował samochód. Zapłacisz kasę, powstanie już niesprzedawalny  Frankenstein...

Ty będąc kobietą, nie będziesz pewnie stała i patrzyła na ręce mechanikom przy takiej przekładce. Trzeba odpiąć mnóstwo kostek itp. Połamią przy tym masę rzeczy, ileś tam nie podokręcają. Nie wiem, mnie to kompletnie nie przekonuje, ale jak pani dziej uzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym reanimował. Dzwoń do Wrocławia ! Jak będzie trzeba, przyjadą lawetą, a na stronie mają silniki po 9000 + wymiana 1500 https://franceexpert.pl/silniki-tce/

(chyba że z twojego jeszcze coś będzie)
Ja ze śląska mam tyle samo co ty z Poznania. Gdybym był w twojej sytuacji, tak bym zrobił !
I nie bawił się w jakieś swapy itp. No, chyba że sprzedasz tak jak stoi za 10 tys. ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, max_gallek napisał:

Ja bym reanimował. Dzwoń do Wrocławia ! Jak będzie trzeba, przyjadą lawetą, a na stronie mają silniki po 9000 + wymiana 1500 https://franceexpert.pl/silniki-tce/

(chyba że z twojego jeszcze coś będzie)
Ja ze śląska mam tyle samo co ty z Poznania. Gdybym był w twojej sytuacji, tak bym zrobił !
I nie bawił się w jakieś swapy itp. No, chyba że sprzedasz tak jak stoi za 10 tys. ?

Zrobiłbym dokładnie tak samo. Chyba że planujesz zostać z tym samochodem do końca, bo po swapie na inny silnik wóz będzie niesprzedawalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak napiszcie kobiecie, jak to prawnie wygląda, by miała jasność. 

To jednak dość znaczny przeszczep jest i czy Urząd Komunikacji takie coś przerejestruje a jak nie to diagności prędzej czy później się tego dopatrzą. 

Ktoś z was przechodził takie coś osobiście  :?: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję wszystkim za opinie i odpowiedzi. Ostatecznie sprzedałam auto tak jak stoi za 8000 i jestem mega zadowolona. Wolę dołożyć te 10 k które miałabym wsadzić w naprawę i kupić coś innego, już może trochę wiekszego? kupił je ktoś kto się zajmuje takimi swapami silnikow i będzie przekładał na 1.6,zmienial dokumenty itd itd uff po problemie. Jesteście mega? 

  • Like 1
  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądra decyzja. Wszyscy wygraliśmy. Ty masz problem z głowy a za jakiś czas na forum przybędzie nowy, zatroskany użytkownik silnika Tce I tak właśnie ten świat się kręci, oparty na brutalnym prawie przyrody :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
10 godzin temu, Meganecoupesw napisał:

Ile wyszła cię ta przyjemność?

Przecież napisała, że sprzedała, tak jak stoi za 8k zł.

Cena naprawy zależy od weryfikacji, czy tylko uszczelka, czy już już tuleja powiedziała: "dość", al ok. 10k zł trzeba liczyć.

https://megane.com.pl/topic/87194-warsztat-do-remontu-silnika-14-tce/#comment-617392

Napisz coś więcej - a najlepiej wklej zdjęcia - bo zaraz będziesz posądzony o fake konto, bo wg niektórych przecież to bezproblemowe silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie silnika nie opłacało się naprawiac, tam była taka masakra (tłoki, pierscienie, głowica itd) że w grę wchodziła tylko wymiana na inny silnik, najlepiej o innej pojemności bo te są wadliwe i za chwilę mogło by być to samo-nie mówiąc o tym że prawie nigdzie nie idzie 1.4 dostać. Naprawa lub wymiana każdego elementu byłaby jeszcze drozdza, nie licząc roboty mechanika który za 500 zł nie będzie się z tym bawił pewnie z miesiąc. ?

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!