Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Remont 1,4TCe H4J


yEti1.4

Rekomendowane odpowiedzi

Co do warsztatu, ja robiłem w MotoER Zabrze ale sam nie wiem czy oddałbym im drugi raz samochód. Wolałbym zawieźć nawet lawetą do Wrocławia gdyby nie to że naprawa już była rozpoczęta i kupa kasy zostawiona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś tam dawała znać? Ja mam problem od jakichś 3-4 miesięcy i zero błędów silnika (jedynie od żarówek LED do jazdy dziennej wyskakuje) Wcześniej wyskoczył jakiś od sondy, ale po skasowaniu od paru miesięcy jest spokój.

Benzynę tankuje tylko Shell V-Power gaz na Circle K olej co 10tyś ,cisnę jej tylko gdy się zagrzeje, turbo chłodzę i generalnie dbam jak o jajko. Gdybym tylko wiedział co jej dolega, to bym to zrobił i nie żałował kasy ! Ale gdybaniem mechanika to można połowę auta wymienić i dalej nic ! Tym sposobem mam prawie cała nową instalację lpg oprócz butli i sterownika gazu ! Wywaliłem kupę kasy a Megi dalej się buntuje ?Normalnie jestem załamany i nie wiem kto może jej pomóc ? Zastanawiam się nad wymianą 4 cewek i świec- tak zalecił mi gazownik, ale to znowu tylko gdybanie, bez konkretnej diagnozy ? Jest taki gościu reno tadeusz w Bytomiu ponoć specjalista od reni tak przynajmniej się ogłasza no i auto mako ? Tego drugiego raczej nie odwiedzę po tym co ostatnio usłyszałem, a o tym pierwszym i jego znajomości silników TCE nic nie można konkretnego znaleźć? W opinie z googla już nie wierzę ! Panowie czy na śląsku naprawdę nie ma nikogo konkretnego od silników TCE a zwłaszcza H4j ? Szukam 3 lata po necie kogoś ze śląska i nikt nic konkretnego nie pisze ! Zaczynam być zdesperowany i coraz częściej myślę o wizycie we Wrocławiu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata temu miałem nówkę Sienę 1.6  120 koni. Założyłem gaz a gazownik dobry i co z tego jak silnik nie znosił tego paliwa.

Ile ja i on spędziliśmy nad ustrojstwem czasu i tak problem pozostawał.

Nie twierdzę, że z Twoim jest podobnie, ale wiem jedno, że nie wszystkie silniki znoszą zagazowanie.

 

Zerknij do tematu.. adres drugi post, nie zaszkodzi zadzwonić.

https://megane.com.pl/topic/66998-serwis-okolice-jaworzno-sosnowiec-mysłowice/?tab=comments#comment-455526

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, max_gallek napisał:

Wymieniłem wtryski lpg, map sensor gazu, reduktor, nowe węże itd.

1/ Po pierwsze ;

      - co to za wtryskiwacze?

      - po wymianie wtrysków należy przeprowadzić strojenie instalacji; 

           - najlepiej przy pomocy sondy  AFR,

2/ Zakręć gaz na butli ;

     - zatankuj PB 98 oktan,

     - obserwuj silnik na benzynie,

15 godzin temu, max_gallek napisał:

PyClip nie pokazuje błędów, Car Scanner tak samo.

Cewek nigdy nie wymieniałem, jedynie świece na NGK jakieś 25-30 tyś temu.

Płynu po wymianie węży od reduktora już nie ubywa(były 2 wycieki)

Stawiam na cewki lub świece?

 3/ Wymień ;

     -  świece zapłonowe;

            - wypadanie zapłonów w większości na świecach NGK,

     -  filtr powietrza,

     - cewki są trwałe ; muszą być czyste i suche,

     - wgraj uaktualnienie sterownika - bo auto z 2010 r, 

4/ Obserwuj poziom płynu chłodzącego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja Lovato więc i wtryski reduktor wraz map sensorem i reduktorem z zestawu. Wszytko zostało wystrojone żadnej różnicy między jazdą na gazie a benzynie. Ta instalacja jest w samochodzie 5 lat ja jeżdżę 3 i typowo z samą jazdą na LPG czy benzynie problemów wcześniej nie było. Całą instalację serwisuje w Wojas LPG Mikołów i jest to naprawdę solidny gościu. Zaznaczył dwie rzeczy : mapa benzyny na zimnym jest bardzo bogata po zagrzaniu jest OK i abym pomyślał o nowych cewkach i świecach. Filtr powietrza wymieniony 6000 km temu(olej i wszystkie filtry wymieniam co 10000tyś) płynu chłodniczego nie ubywa, wcześniejsze ubytki były związane z wyciekami przy reduktorze, teraz wszytko ogarnięte. Znam temat UPG więc jestem uczulony pod tym kątem. Soft niby jakiś tam aktualizowany był, ale nie jestem pewny. Dziś odebrałem 2 samochód od mechanika i trochę z nim przy okazji pogadałem i niby wszytko wskazuje na problem z układem zapłonowym. Pod dużym obciążeniem podczas przyspieszania zaczyna przerywać.Na wolnych silnik pracuje równo budą nie trzęsie i nie przerywa tylko podczas depnięcia i to też nie zawsze. Zdecydowałem więc o wymianie świec na BERU Z 274 i wszystkich nowych cewek. Tylko z cewkami są jaja w Bytomiu, Zabrzu i Gliwicach brak w hurtowniach. Jedynie na allegro znalazłem coś takiego co wydaje się sensowne? https://allegro.pl/oferta/cewka-zaplonowa-1-4-tce-h4j-renault-scenic-iii-3-10740466338 niby oryginał Eldor. Jeśli ta wymiana nic nie da, to chyba tylko Wrocław zostaje, bo pomysłów innych brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, max_gallek napisał:

Soft niby jakiś tam aktualizowany był, ale nie jestem pewny.

Zdecydowałem więc o wymianie świec na BERU Z 274 i wszystkich nowych cewek.

Jeśli ta wymiana nic nie da, to chyba tylko Wrocław zostaje, bo pomysłów innych brak

Podałem na tacy co masz zrobić;

   - zrób to i nie narzekaj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Oby, ale miej świadomość, że NGK to bardzo dobra firma i robi bardzo dobre świece. Miałem kiedyś SEAT IBIZA 1,6 AKL (101KM) bardzo trwały silnik, by nie powiedzieć wieczny. Wypadały zapłony po kilku tys. od wymiany świec. Mierzona kompresja, zmieniona głowica i nic. To był nowy-salonowy samochód bez przebiegu. Któregoś razu mechanik w ASO stwierdził, wymienimy pierścienie, może zarzuca olejem, bo jedna świeca ta, na której było to wypadanie miała dosłownie tyci tyci inny kolor. Trzeba było się mocno przyjrzeć, żeby to dojrzeć. Michę zdjął, tłoki wyciągnął a że ja zawsze przy samochodzie jestem to wlazłem pod podnośnik, patrzę od spodu na tuleje a tam na jednej rysa przez prawie całą tuleje. Mechanik by tego nie zauważył, włożył by tłoki i nadal byłaby lipa. Przyznali mi nowy silnik a dokładnie blok, było wtedy kupę pieprzenia, bo trzeba było numery nakleić itd. ale później już żyleta była. Piszę tę historię po to, żeby tak lekko nie zwalać przyczyny na świece zapłonowe i problemów z wypadaniem zapłonu, bo rak może czaić się zupełnie gdzie indziej a to tylko jego pierwsze objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, zgadzam się w 100 % NGK to bardzo dobra firma, jednak ja nie mam z nią dobrych doświadczeń. W samochodzie żony, ta firma również się nie sprawdziła i w megane 1.4 tce także można poczytać o problemach. Zawsze stosowałem zasadę wymiany świec przy lpg po 20 tyś. Teraz tego nie zrobiłem, będąc pewnym, że irydowe wytrzymają dłużej, a tak się nie stało. Może po prostu trafiłem na jedną wadliwą i zaczęła szwankować ? Oczywiście można również krytykować, że 20 tyś. to za szybko itd. jednak jak daje mój przykład, warto wydać raz na 2 lata 80 zł na nowe świece i mieć święty spokój. Po 3 miesiącach jazdy i testowania mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że to wina świec !
 

Edytowane przez max_gallek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to mój pierwszy i niestety od razu "tragiczny" post z wołaniem o pomoc.. Niestety moja Megi- serce nie wytrzymało. Nie będę się rozpisywać po kolei co się działo bo czytając historię na tym forum o padniętym silniku i uszczelce wszystko to samo co u mnie objawy ubytek płynu wypadanie zapłonu i tak dalej. W wielkim skrócie silnik to gemela... nowy silnik 8 tysięcy jestem załamana.. A mechanik z 30 letnim stażem po rozebraniu wszystkiego jeszcze czegoś takiego nie widział i że to auto jeszcze jeździło i przyjechała do niego na kołach to pokłony dla Francuzów. Wstawie fotki jak to wygląda chociaż nie wiem czy to coś zmieni Wszędzie pełno opiłków rozwalony pierścień, No nie ma co zbierać.. po kilku telefonach do różnych Mechaników specjalizujących się we francuzach sami nie są w stanie mi powiedzieć co doradzić.. więc odważyłam napisać się tutaj do was bo już tracę nadzieję co z tym w ogóle teraz. Pozdrawiam 

IMG-20220522-WA0034.jpg

IMG-20220522-WA0033.jpg

IMG-20220522-WA0031.jpg

IMG-20220522-WA0032.jpg

IMG-20220522-WA0029.jpg

IMG-20220522-WA0030.jpg

IMG-20220522-WA0028.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są firmy co wymieniają 1,4 tce na 1,6 16 V. Koszt do max 8 tys. zł. Zawozisz samochód lawetą i po dwóch tygodniach odbierasz samochód gotowy do jazdy z nowym rozrządem, pompą wody itp. Robią naprawę kompleksowo, nic cię nie obchodzi. Oczywiście po takim przeszczepie samochód traci na dynamice w porównaniu z 1,4 tce ale to chyba dość rozsądne rozwiązanie. Przemyśl tę opcję.

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobre, pierwszy raz o tym słyszę. Słuchaj się kolegi aniewa, bo chyba się na mnie nie obrazi, jak powiem, że to ogarnięty i myślący gość :)

Ten 1,6 16V będziesz miała nie do zaje... silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!