Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak można zwrócę się "ziomek" bo widzę, że kolega z moich rodzinnych stron :)

Jak możesz wyjść poza tylko te dwie propozycje to rozważ tę: https://allegro.pl/oferta/varta-akumulator-silver-d-63ah-610a-p-563400061-11808555569

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akumulator WESTA FORCE 55AH produkcji ukraińskiej. Akumulator mam już 5 lat i jestem z niego bardzo zadowolony. Podczas zakupu porównywałem różne akumulatory i WESTA jako jedyny ważył o 3 kg więcej niż pozostałe o tej samej pojemności. To świadczy że użyto grube płyty ołowiane. Dodatkowo są otwierane korki więc zawsze można sprawdzić poziom elektrolitu itp. Plastik użyty do akumulatora jest jakości jak klocki LEGO. Akumulator klasy premium co widać po jakości wykonania i użytych materiałów. Najwyraźniej na Ukrainę nie zawitał jeszcze chciwy kapitalizm z zachodu.

 

PS. weźcie pod uwagę że AKU na wschód musi być z lepszych materiałów żeby samochód odpalił przy ich zimach. Gwarancja na Aku z tego co pamiętam 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wioska pod Zwoleniem, nie będę pisał jaka, bo musiałbym otworzyć auto-naprawę RENO hehe, ale na mecze Zwolenianki jeszcze kilka lat temu często przyjeżdżałem. Teraz już niestety nie ma na co...

ps. pamiętaj, że w obecnym czasie, może być problem z reklamacją tych akumulatorów. Filia Inter Cars na Ukrainie też została zbombardowana i obecnie nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki macie akumulator w swoim Megane 1,5 dCi? Bo muszę zmienić bo słaby i nie wiem czy założyć taki jaki jest obecnie (wygląda na oryginalny jeszcze przez fabrykę założony) czy taki jak powinien być po VIN według serwisu Renault (o dziwo są inne ? )

 

Obecnie L2 60Ah 510A 

Serwis proponuje: L1 50Ah 420A

 

Edytowane przez dude88pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio pojechałem sprawdzić aku (a mam jeszcze oryginał z 2016) i wyszło na to, że jest jeszcze dobry. Jedyny problem to to, że był naładowany w 70% (oryginał 60AH i 510A). Sprzedawca powiedział mi gdy będę wymieniał aku to musi mieć takie same wymiary jak oryginał, z parametrami też nie należy przesadzać bo fabryczny sobie radzi i alternator nie doładuje tych z większą pojemnością (u mnie nawet fabrycznego nie doładowuje na 100% a alternator jest dobry). Koledzy mam pytanie odnośnie wymiarów aku, a konkretnie wysokości. Czy montaż nowego aku niższego lub wyższego jak oryginał (190mm) nie stworzy problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lk73 napisał:

Koledzy mam pytanie odnośnie wymiarów aku, a konkretnie wysokości. Czy montaż nowego aku niższego lub wyższego jak oryginał (190mm) nie stworzy problemów?

Klemy można nagiąć w dół, ale 175mm nie będzie solidnie zamocowany, bo górna klamra mocująca jest "skrojona" pod akumulator o wysokości 190mm. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!