Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Radio mam bez BT. O tym programowaniu jakbyś mógł coś więcej (czy to samemu się robi?, ewentualny koszt). I czy kupione radio może być pierwsze z brzegu czy trzeba zwracać uwagę na numer katalogowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dostęp do Clipa. Będę też coś sprawdzał w nawigacji to przy okazji się zobaczy. Jak nie damy rady to się odezwę. A linka do przejściówki mógłbyś podesłać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jakoś w wolnej chwili może się za to zabiorę. Ale zniechęca mnie ta cała zabawa. Prościej podłączyć się po aux (chinch-jack) smartfonem lub tabletem z dużym GB netu, odpalić jedno z setek stacji radiowych i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Dzięki koledze Cinas wymieniłem u siebie radio na wersję poliftową (BT/USB). Niestety nie mam oryginalnej instalacji mikrofonu kończącej się w prawym słupku. Czy ktoś, kto dokładał cały kabelek, może podzielić się informacją odnośnie skomplikowania tej procedury? Mam na myśli to, czy jest sporo do zdemontowania, czy da się gdzieś go przepchnąć w okolicach podsufitki i schowka pasażera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cinas też kupilem od Ciebie cały zestaw navi i radio po lift z bt i usb . Wczesniej miałem te płaskie. Czy będzię różnica w odsłuchu muzyki ? Poprawi się odsłucj ? Te radio ma wiecej W ? 

Będę montował dopiero pod koniec sierpnia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przestudiowaniu dokumentacji technicznej, okazało się, że we Fluence'ach wiązka mikrofonu idzie razem z wiązką oświetlenia lewym słupkiem. Niestety kostka jest wspólna. U mnie przewody mikrofonu idą do słupka do kostki, ale z jej drugiej strony już nie wychodzą. Jakieś sugestie jak dołożyć brakujące piny w takiej wtyczce? 

IMG_20170813_203335.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Na forum jestem zarejestrowany od dawna, ale byłem do tej pory jedynie "czytaczem" i zawsze znajdowałem potrzebne mi informacje dot. mojej poprzedniej meganki.

Jednak miesiąc temu kupiłem kolejną megankę (Megane III Generation z 2013r.) i tym razem niestety nie mogę znaleźć informacji mnie interesującej.

 

Interesuje mnie wymiana radia które jest w standardzie (fotka poniżej) na jakiekolwiek z BT i działającym zewnętrznym wyświetlaczem w desce (może navi?)

Czy jest to możliwe? Auto nie ma wbudowanego wyświetlacza pod "daszkiem" a jedynie dwie kontrolki - pasów i poduszki pasażera.

 

Pozdrawiam

Grzesiek
 

 

 

AGC-1220RF-A_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cinas,

Dzięki za szybką odpowiedź.

Zrobiłem przeszukanie na znanym portalu aukcyjnym i wydaje mi się, że znalazłem coś odpowiedniego (wklejam zdjęcie)

Jednak takich odbiorników jest niewiele. Większy wybór jest w modelach przeznaczonych do Megane.

 

Chętnie wymieniłbym panel osłaniający radio i klimę i zainteresował się takimi właśnie radiami.

Nie mam karty, tylko kluczyk, więc pozostaje sprawa gniazda na kartę i przycisk Start na panelu, ale to jest szczegół.

 

Najbardziej niepokoi mnie "kabelkologia i kodowanie" :-)

 

Radio i daszek  już wyciągałem i wiem że kostki w radiu są inne niż w pozostałych modelach, a to co jest w miejscu wyświetlacza nie ma praktycznie nic z elektryki (jedna kostka 8 pin z kilkoma przewodami) więc przeróbka wiąże się chyba z koniecznością pociągnięcia dosyć dużej ilości kabli?

Pytanie:

Który model radia i wyświetlacza najłatwiej będzie dostosować (nie zależy mi na nawigacji ani USB)? A może przy takich przeróbkach nie ma to znaczenia?

Może posiadasz Takie zestawy?

Może istnieje możliwość dorobienia przejściówek i dodatkowej wiązki bez konieczności cięcia instalacji?

 

 

 

 

radio master.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!