Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! jak się okazało ważne jest napięcie jakie jest na wyjściu RCA. Podobno od 0,8-8V. Im więcej tym lepiej!

Poprawiłeś to wyjście rca? Jak teraz to gra? 4V to już wystarczające wysterowanie.

Dla tych co chcą w prosty sposób poeksperymentować z zewnętrznym wzmacniaczem podsyłam http://www.audio-upgrade.pl/4.html i-soamp 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli masz jeszcze to radyjko z clio to podłącz pod ten wzmacniacz i przetestuj całość w megance.

Gdy zagra równie zadowalająco to pomierz sygnały RCA (nagraj sobie plik 100Hz i 1kH do testu) w jednym

i drugim radyjku. Problem wysterowania rca się wyjaśni. Aby zachować funkcjonalność fabrycznego radia

trzeba dobrze ugryźć temat tego rca, to jedyna słuszna droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam forumowiczów.Posiadam płaskie czarne radio bez BT i noszę się z zamiarem wymiany na radio z gałkami i BT oraz dołożenie mikrofonu.Z racji tego,że w moim aucie jest nawigacja Carminat Live odpada wymiana wyświetlacza.Pozostaje zakup radia,mikrofonu i manetki do sterowania.Teraz moje pytanie do osób,które przerabiały swoje instalacje.Czy każda nawigacja wymaga przeprogramowania do współpracy z radiem z BT?Jeżeli chciałbym sprawdzić czy moja nawigacja wymaga konfiguracji zostaje CLIP czy jest to do sprawdzenia w opcjach navi?Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Każdy wyświetlacz należy skonfigurować pod typ radia

Potrzeby jest mikrofon , instalacja do mikrofonu i radio

 

Radio 150 zł

Mikrofon 90 - 100 zł

Instalacja do 50 zł w zależności ile instalacji jest w samochodzie

Konfiguracja nawigacji do nowego radia

 

Jak by co to mogę pomóc w okablowaniu, konfiguracji , mikrofony też mam nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Cinas za odpowiedź.O ile wzrasta koszt przy wymianie na radio poliftowe(to z wbudowanym USB)?Coś wspominałeś we wcześniejszych postach o przeróbce instalacji w takim przypadku.Zastanawiałem się jeszcze nad wymianą Tom Toma Live na zwykłego Carminata.Czy oprócz tej funkcji live i możliwości edukacji starego Tom Toma są między nimi znaczące różnice?Odległość do Ciebie mam znaczną dlatego zapytam czy da się konfigurację zrobić na odległość?Wtedy problemem będzie tylko znalezienie w okolicy kogoś kto posiada CLIPa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm odświeżę trochę temat ....

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

szukam kogoś z okolic śląska kto pomoże mi wymienić zwykłe oryginalne radio w meganie 3 - na to oryginalne z wybudowanym bluetooth i usb

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7, 5.9

Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. ,

Po co dwa razy wklejasz ten sam tekst w poście :?: -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Adapter radio po liftowe instalacja przed liftem 100 zł

Czy masz może taki adapter na stanie?

Jak wielu obecnych też chciałbym uzupełnić braki BT i zestawu głośnomówiącego w swoim aucie dodatkowo zaopatrując je w USB :)

Problemem może okazać się sprawa CLIPa. Najtańsze tego typu "zabawki" to koszt ok 600PLN, czy dobrze napisałem? Czy są może jakieś alternatywy?

W postach poniżej przeczytałem że jesteś na tyle miłym człowiekiem że czasem pomagasz zdalnie, problem w tym że bez tego "ustrojstwa" nie wiele się zdziała.

Proszę opisz mi bardzo ogólnie sytuację zdalnej pomocy (jestem ze śląska, a to jak wiesz dość daleko).

Obrazek1 - wymarzone radio

Obrazek2 - stan obecny

Pozdrawiam,

post-99717-0-19061800-1491326250_thumb.jpg

post-99717-0-09564600-1491326274_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!