Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pióra wycieraczek


macieq

Rekomendowane odpowiedzi

A ja niestety nie polecam żadnych tanich podróbek , kupiłem tanie po ok 20zł za szt w auchan co prawda ściągają wode bardzo dobrze , wrecz idealnie , ale były tak głośne.... zmienilem je juz na oryginalne .

Edytowane przez snowday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MII, a obecnie MIII miałem/mam Valeo First Pyramid. Ogólnie jestem zadowolony. Jedyne co ostatnio zauważyłem to przy autostradowej jeździe i opadach deszczu wycieraczka od strony kierowcy nie zbierała jakiś 3 cm w dolnym rogu przy pozycji w pełni otwartej. W MII tego nie było. Tył też Valeo ale dedykowane, również ok.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MIII Valeo First przy prędkościach autostradowych przestaje przylegać do szyby po stronie kierowcy. Ostatnio przy wymianie szyby dostałem gratis parę TricoFlex. Są rewelacyjne i kosztują 65 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Do mocowania typu "U" polecam z czystym sumieniem wycieraczki hybrydowe Denso. Mam w Toyocie i jest rewelacja. Rewelacyjny docisk nawet przy wysokich prędkościach. Następne w Megi będą właśnie hybrydowe o ile znajdę z właściwym mocowaniem gdyż na razie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co to może byc że od strony kierowcy na długości ok 15 cm  ( tak jakby u dołu pióra ) zaczęła mi wycieraczka przeskakiwać na szybie ? 

Jak jest mokra troche szyba to idzie dobrze ale jak jest juz prawie sucha to przeskakuje, od strony pasażera tak się nie zachowuje to pióro , czy to jakaś wada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starzenie się na pewno nie bo to oryginały miesiąc maja , ostatnio miałem szybę wymieniana i mam  pytanko do osób co maja megan 3 coupe , bądź megane  czy wycieraczka kierowcy dochodzi wam do miejsca gdzie na zdjęciu zaznaczyłem na czerwono ? Czy idą jeszcze dalej w lewo ?

 

 

20170726_131242.jpg

Edytowane przez snowday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maryann napisał:

Ja mam tak w nowej(miesiąc) Motgum. To nie starzenie więc.

Rozumiem, że miesiąc temu kupiłeś wycieraczki ale czy wiesz kiedy były wyprodukowane? Guma jest za twarda i dlatego przeskakuje. Może być zleżała, źle zwulkanizowana, niewłaściwie magazynowana lub wycieraczka ma wadę konstrukcyjną i guma źle się układa na powrocie.

Najłatwiej to sprawdzić podmieniając po prostu na inną. Koszty niewielkie i najwyżej będziesz miał sztukę w zapasie :-)

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - tydzień po kupnie auta umyłem porządnie szybę i wycieraczki ścierają elegancko. Też sądziłem, że mam pióra do wymiany. Widocznie wcześniej szyba była czymś pryśnięta.

 

Z innej beczki: kupowałem do MII kilka razy oryginalne pióra, wytrzymywały ok. 8-10 m-cy, a od prawie roku mam produkt Bosha i nadal jest dobrze. Koszt to zdaje się ok. 120 PLN. Oryginały ca. 90 PLN.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mając na względnie moje obecne doświadczenia, jednak postawiłbym na oryginały. Dobra cena, sądziłem że kosztują ok. 90 PLN (za tyle kupowałem do Megane II).

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!