Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pióra wycieraczek


macieq

Rekomendowane odpowiedzi

Decyzja i tak należy do Ciebie. Są zadowoleni, są mniej zadowoleni. Zadowolonych raczej jest więcej. Tym bardziej, że to komplet wycieraczek za 60 zł. Za tą cenę w markecie kupisz co najwyżej komplet jakieś firmy "krzaki".

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku miesiącach użytkowania tych wycieraczek muszę stwierdzić, że niestety ale nie jestem zbyt zadowolony. O ile z początku zbierały dobrze to po 3 miesiącach zbierają tragicznie (więcej rozmazują jak zbierają). Nie wiem czy trafiłem na jakiś wadliwy egzemplarz czy taka jest ich natura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, turfel napisał:

Własnie czytałem i opinia lordbossa pokrywa sie z komentarzami na stronie sprzedawcy, że nie jest to zbyt wytrzymały produkt.

A kupić podróbki wycieraczek to nie problem...

oj nie zawsze oryginały gwarantują brak problemów. We wcześniejszym samochodzie miałem bosha za chyba 80 zł. Dedykowane do samochodu (przecież Renault zleca produkcje wycieraczek i sami tego nie robią). Były okropne. Nie zbierały, przeskakiwały itp. Ostatnio wymieniłem oryginały na jakieś zwykłe z mrówki i powiem, że zbierają wszystko, żadnych rozmazów, ciche. Nie ważne czy kupisz oryginał czy zamiennik jak przejedziesz kilka razy po szronie na szybie czy wycieraczka będzie zamrożona to i tak obydwie się popsują czy lekko uszkodzą. Lepiej częściej wymienić. Zawsze kupowałem oryginalne ale od momentu gdy widziałem jak znajoma kupuje tańsze wycieraczki które lepiej zbierały niż moje to zrobiłem to samo.

 

Tzn tańsze - takie za 35 zł komplet.

Edytowane przez dreq02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonjour !

Z moimi coraz gorzej :D

już nawet nie zostawiają smug tylko po kilka "pasków" nie wytartej szyby 

raz było -7 to prawa sobie skakała, kupując sobie wycieraczki kupiłem też szwagierce która w belgii ma te same problemy z swoimi wycieraczkami.

Teraz pytanie co kupić innego ? 

kiedyś czytałem dużo dobrego o wycieraczkach hybrydowych, nie wiem czy ktoś z Was stosował w MIII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłem na cuda za cenę valeo first :) i w sumie to się dostaje z dopiskiem renault 

Sam się cały czas biję z myślami co kupić, zawsze kupowałem Bosch i Valeo, nigdy nie brałem jakiś tanich, ale może warto spróbować ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, lordboss napisał:

kiedyś czytałem dużo dobrego o wycieraczkach hybrydowych, nie wiem czy ktoś z Was stosował w MIII

Nie znajdziesz hybrydy z mocowaniem na bagnet jak w MIII. Są tylko z mocowaniem typu U (hak). Dość fajne, mam w służbowej Toyocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że są ale to są wycieraczki z adapterami jak Valeo First. Od chwili kiedy takie mocowanie właśnie w Valeo First mi puściło przy może 30 km/h podczas pracy wycieraczki nigdy nie kupię czegoś z takim rozwiązaniem. Druga sprawa, że to cała lista ale trzech marek: MAPCO, Heyner i HELLA. Wzbudzają Twoje zaufanie? Mojego nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie jakaś wadliwa partia, ew. podróby. Ja mam już drugi komplet oryginałów w MIII i nie narzekam na wytrzymałość (ca. 10-11 m-cy). Wymieniłem bardziej dlatego, że zbliżał się rok użytkowania, dodatkowo zima, a wówczas wycieraczki się przydają bardziej. Nadmienię tylko, że ja zużywam wycieraczki bardzo szybko, często pryskam, przecieram szybę jak coś mi kapnie itp. Bosha użytkuje żona w MII, które dostała w spadku po mnie, wycieraczki grubo ponad rok i się trzymają, a na ten przykład - w MIII Bosh mi poleciał w 2 m-ce (sic!) - wadliwa partia? coś osiadło na szybie i zniszczyło gumę? Kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!