Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pióra wycieraczek


macieq

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli myślisz o Valeo First to sobie odpuść, jeśli normalne Valeo to będą ok ale pewnie droższe od OEM. Zimą szczególnie dobre wycieraczki się przydają, a to, że słyszysz obecne może wynikać z ich niskiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem u tego sprzedawcy, przeleżały miesiąc i w piątek zamontowałem. Ciekawostką jest to, że zdejmując stare - złamałem mocowanie w jednej, co mi się nigdy do tej pory nie zdarzyło (a wymieniałem już w MIII 2x, nie licząc takiego samego systemu w MII) - także na spokojnie :) W każdym razie, jeśli masz takie sobie wycieraczki, to na zimę koniecznie bym je zmienił. Śnieg + błoto spod kół + mażące wycieraczki = totalny dyskomfort kierowcy. Choć faktycznie zimą się niszczą bardziej niż latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma żadnej filozofii, trzeba zmieniać 2 razy w roku - pierwszy komplet przed deszczową jesienią, drugi po zimie, gdy się zużyją przez mróz. Nie wiedziałem jedynak, że słabe pióra mogą narobić mnóstwo drobnych rysek na szybie. Mam nadzieję, że te oryginalne będą ok. W moim mieście jest serwis, który poleruje przednie szyby, może niedługo się skuszę, żeby pozbyć się tego mankamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciejmacku, skąd jesteś jeśli można spytać? Szukam od jakiegoś czasu jakiegoś sprawdzonego warsztatu, który podejmuje się polerki szyb. U mnie jazda pod słońce to istna katorga przez te zarysowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek miał sens, kiedy pióra kosztował ponad stówkę i sporo więcej, a wiele była szjsu,. Jak teraz na miejscu w sklepie w Krakowie kupuję komplet Valeo za 50,- to czego więcej chcieć? I na pewno dwa razy w roku ich wymieniać nie zamierzam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie te z linku (oryginał) po 2 miesiącach mazały, aktualnie po pół roku nadają się do wymiany.

Podpytałem kolegi który jest produkt menagerem w Valeo o wycieraczki to posiedział że wycieraczki mają ksywkę Vale(t) o  

Więc coś w tym musi być spoko kto pracuje w firmie która to produkuje i ma takie zdanie.

Szkoda że nie znam producenta tych co na 1 montaż szły  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie @maciejmacku i @droopy osobiście bałbym się polerowania przedniej szyby. No chyba, że faktycznie w mega profesjonalnym zakładzie, który da mi gwarancję, iż nie będzie ona po tym zabiegu zniekształcała obrazu. Takie polerowanko też nie ma zbytniego sensu wg mnie bo i tak po jakimś czasie rysy i tak się odnowią. Lepiej chyba ciułać powoli na nową szybę. Powiem Wam jako ciekawostkę, że nie wiem dlaczego ale w młodszym służbowym aucie mam mega dużo małych rysek, że pod słońce faktycznie średnio cokolwiek widać. Wycieraczek przerobiłem już 3 komplety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lordboss, a widzisz - ja też byłem sceptykiem, bo zużywam wycieraczki jak... :) w każdym razie bardzo szybko, a ostatnie (oryginały) założyłem w listopadzie 2017, więc wytrzymały blisko rok. Dlatego je polecam. A na upartego dałoby się jeszcze z nimi jeździć, ale po cóż, skoro - jak zauważył Kolega @maryann - kosztują bardzo przyzwoite pieniądze (do MII w 2013 roku oryginały kupowałem za ca. 100 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!