Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pióra wycieraczek


macieq

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma na co narzekać, ja od 2012, częściej jak raz na rok, wymieniam te wycieraczki i nawet przy koszcie 98 zł (tyle w 2013 kosztowały oryginały do Megane II) to nie jest zabójstwo dla portfela ani nadmierne inwestowanie w samochód. Mocowanie bagnetowe jest bardzo dobre, piór na rynku nie brakuje, no i nie mamy 'zawiasu' w miejscu tego U, który teoretycznie może się zapiec :-) @pbet na mnie te hybrydowe dalej nie robią wrażenia :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Papf Mogę zrobić jutro jak będzie jasno. Niestety hybryd na bagnet się nie znajdzie. Przynajmniej ja nie znalazłem. Szkopuł polega chyba na tym, że mają one zaślepkę, która dodatkowo ten hak przykrywa i fajnie ramię tworzy jedną spójną całość z wycieraczką. @konwil dopóki nie poznałem dobra wycieraczek płaskich od Renault i ich ceny (komplet z przesyłką 73,60 zł) trochę żałowałem, a teraz jest mi wszystko jedno bo skuteczność i "cisza" są podobne. Na temat żywotności ciężko mówić bo mam je od 2 pełnych miesięcy. No i oryginalne wycieraczki mają jeszcze jeden fajny szczególik, który wg mnie dodaje smaczku:

image.thumb.png.833937e7b319fff3f20798e9793bc53f.png

@Papf obiecane zdjęcia

20180127_112709.thumb.jpg.98563c95c1e130ebe92ff80939fbc193.jpg20180127_112652.thumb.jpg.a94a4adf0d7bbdd11d02a883896a7d08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szanowni, pytanko. Czy ktoś ma i używa czegoś takiego jak regenerator wycieraczek samochodowych? Przed chwilą prowadzący "101 napraw" testował takie cudo. Efekt był świetny. Z marzących wycieraczek zrobił nowe. Pióra można ponoć przycinać 2 razy. Mówił, że to kosztuje w necie 50 zł (niestety nie znalazłem aktualnych ofert) ale jeśli faktycznie to się sprawdza i ma kosztować mniej niż za 1 komplet wycieraczek na przód (o tylnej nie wspominając), a przy tym jednego kompletu można by używać jak trzech to miałoby to spory sens i warto polować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaliśmy ze znajomymi kiedyś ten regenerator. Jeżeli chcesz przycinać wycieraczki z auchan bądź carrefour kosztujące po 12zł to nie warto. W tym przypadku nic nam nie pomogło, jak wycieraczki mazały tak pozostało. Mieliśmy też dwie pary wycieraczek lepszych firm, i tu efekt był rzeczywiście widoczny, wycieraczki przestały mazać. Więc jeśli masz lepsze wycieraczki to można spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wycieraczki (Renault) nie wymagają jeszcze zmiany ale tak sobie pomyślałem przyszłościowo. Podobno w zależności od uszkodzenia pióra można obciąć 1 lub 3 mm. Prowadzący tłumaczył, że nowe wycieraczki mają ostrą krawędź gumy, która zaokrągla się i strzępi w trakcie użytkowania. Takie przycięcie ma przywrócić ostrą krawędź i sprawić, że pióra będą jak nowe. Na dziś chętnie bym sprawdził czy to działa na tylnej wycieraczce drugiego samochodu jaki użytkuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny. Nigdy tam nie brałem ale sprzedawca widać (po komentarzach) porządny. Ja miałem inny kartonik (ten z czarnym) ale jak widziałem są dwa na aukcjach. Pewnie wynika to z serii/roku produkcji.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pbet napisał:

Szanowni, pytanko. Czy ktoś ma i używa czegoś takiego jak regenerator wycieraczek samochodowych? Przed chwilą prowadzący "101 napraw" testował takie cudo. Efekt był świetny. Z marzących wycieraczek zrobił nowe. Pióra można ponoć przycinać 2 razy. Mówił, że to kosztuje w necie 50 zł (niestety nie znalazłem aktualnych ofert) ale jeśli faktycznie to się sprawdza i ma kosztować mniej niż za 1 komplet wycieraczek na przód (o tylnej nie wspominając), a przy tym jednego kompletu można by używać jak trzech to miałoby to spory sens i warto polować.

ZacharOff oraz Pojechani sprawdzali podobny wynalazek no i wychodziło że to dziadostwo :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
8 minut temu, maciejmacku napisał:

Bardzo ciężko chodzą i mam lekkie zarysowania

Szyba jest dość delikatna, łatwo łapie rysy. Co to znaczy ciężko chodzą? Wolno? Wolniej niż wcześniej? Jakie masz teraz założone?

9 minut temu, maciejmacku napisał:

Ewentualnie jakie pióra wycieraczek polecacie?

Kup oryginalne - będziesz zadowolony.

11 minut temu, maciejmacku napisał:

Jest jakaś regulacja?

Raczej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!