Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

automatyczne zamykanie drzwi


dki

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra Optima masz mnie, pisałem z pamięci.

Skoro już leniuchom sposób na tacy podałeś to wyjaśnijmy nieścisłości.....

Co do instrukcji to taką również posiadam i czytałem ją już kilka razy, zazwyczaj wyrywkowo jak i inne dla aut, których nie posiadam. (taka czasami robota moderatora)

By było zgodnie z tym co tam napisano to faktycznie jest podana inna szybkość dla sceniola I ph II i wynosi cytuję:

około 6km/h, a nie 7km/h

I trzymamy nie przycisk przy lewarku, bo tam takiego nie znajdziesz ale na konsoli środkowej, w prawo od radia. (w wersji europejskiej)

A przycisk należy trzymać nie około 2s. jak podajesz ale 5s, (bez około) a dokładnie do usłyszenia sygnału dźwiękowego. strona 1.09 tej instrukcji

Wspomniana przeze mnie szybkość około 10km/h (dosłownie) jest wpisana w instrukcję dla sceniola II poliftowego strona 1.14 i tu trzymamy tak jak opisujesz przycisk przy lewarku biegów.

Identycznie i na tej samej stronie jest dla sceniola II ph I. Te instrukcje różnią się pomiędzy sobą głównie opisem regulacji położenia foteli przednich rozdział 1 i opisem wymiany żarówek w reflektorach i lampach tylnych rozdział 5.

Czas trzymania przycisku również 5 sekund, do usłyszenia sygnału dźwiękowego.

Wychodzi z tego, że sam z pamięci piszesz, a na dodatek niepotrzebnie się czepiasz.

Około można różnie interpretować, 2km/h to też około 6 czy nawet około 10km/h. Natomiast 5 sekund, jest już wymierną jednostką czasu i nie jest to równe 2 sekundom, czy nawet około 2 sekund, bo takiego określenia czasu tam nie zastosowano. Faktem jest, że najlepiej trzymać tak długo, by usłyszeć sygnał dźwiękowy potwierdzający aktywację, lub dezaktywację tej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak już taki kocioł, to może nie wszyscy wiedzą, że te "około x km/h można wywołać obracając koło. Na przykład podczas wymiany. Jak się to robi na zapalonym z kartą w środku to trzeba później szybę bić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mam przekonanie że forum służy do pomocy a nie do ignorowania siebie.

Nie chce być niemiły, ale jaki sens jest pisać tę samą informację w kilu miejscach forum (dam głowe, że już czytałem o tym gdzieś na forum, może nie w kontekście SI, ale chyba SII). Poza tym, czy znalezienie tej informacji w instrukcji byłoby aż tak trudne. Wcale nikt nikogo nie ignoruje, a instrukcje naprawdę przydaje się poczytać. Skoro jeszcze tego nie zrobiłeś, to zapewne nie masz świadomości o wielu funkcjach jakie Twoje auto posiada.

Edytowane przez damiar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas mam przekonanie że forum służy do pomocy a nie do ignorowania siebie.

Pomoc owszem, jak ktoś jest podatny na wiedzę i wykazuje zaangażowanie.

Co jednak należy zrobić skoro delikwent ma takie podejście do sprawy jak Ty, co widać w innym temacie:

No jest troche do czytania a nie chce mi sie tych 62str. leciec wiec mam pytanko

Tobie się nie chce, a nam ma się chcieć szukać czy też przepisywać??

Nie jest to zresztą pierwsza taka akcja w Twoim wykonaniu. Na forum jesteś już prawie rok, Twój dorobek to ponad 60 postów, a nadal zachowujesz się i chcesz wyzyskiwać innych jak to robiłeś na początku, jako nowicjusz.

Po takim zachowaniu bezczelnością i chamstwem jest jeszcze pyszczyć i mieć pretensje, że jesteś ignorowanym.

Status ostrzeżeń w twoim w profilu wyraźnie pokazuje Twoje zasługi.... na innych forach już dawno miałbyś bana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

No ok, wiemy, że "fabryka nie dała" możliwości samoczynnego zamykania auta po jakimś tam czasie.

A czy nie dałoby się tego w jakiś magiczny sposób zrobić samemu? Przyznam, że żonie czasami zdarza się nie domknąć Megi, bo "w jej Jazzie to jest i nie musi o tym pamiętać".

Dzięki za informację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 8 miesięcy temu...

U mnie drzwi zamykają się normalnie chyba po 15 sekundach. W poprzedniej Lagunie 2 tez sie zamykały.

Własnie teraz w Megance cos sie chyba skopało bo zamykaja sie po 15 sekundach tylko jesli otworze samochod ale nie otworze drzwi :D Jak drzwi otworze i zamkne to juz nie zamyka sie po 15s xd No chyba że od początku tak było jako takie "zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem"

 

https://[ciach]-forum.pl/Watek-Automatyczne-zamykanie-samochodu?page=2 Oni też tak mają :P

Edytowane przez izidev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aniewaCzyli fabrycznie montowali automatyczne zamykanie w przypadku otwarcia zamków, ale nie otwarcia drzwi tak?
A jeśli zamykałby się automatycznie nawet po otwarciu drzwi to juz nie fabrycznie :P?

Edytowane przez izidev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Właśnie jak to jest z tym zamykaniem. Ostatnio dwukrotnie zdarzyło mi się zapomnieć zamknąć auto, a po powrocie do auta było po prostu otwarte. Da radę ustawić (w ph2 / z HF), aby auto zamykało się po oddaleniu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!