Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Grzałka elektryczna w nawiewie kto posiada


Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie ustawiam na 15 stopni.. Jak jest zimno to mam na 27. Tylko sprawdzałem czy przy zmniejszeniu temperatury grzałka również grzeje, i czy w ogóle grzeje. Dziś sprawdzałem i wszystko się załącza i jest okey.. Poza tym że muszę ją załączać ręcznie, ale sterowaniem UCH zajmę się w przyszłym roku.. Albo w tym jak będzie trochę cieplej to sprawdzę piny a do przyszłego roku znajdę jakiegoś gościa z Clip'em który będzie wiedział o co chodzi.. Pozdrawiam i dziękuje NEL za pomoc w założeniu grzałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak będzie pisało. Nie zauważysz także na wyswietlaczu, że kierunek wylotu powietrza jest skierowany pod szybę (strzałeczki tak jak ręcznie przełączasz, oraz rośnie prawie na MAX siła nawiewu) To wszystko kryje się pod zapaloną lampką nad przyciskiem "dobra widoczność". Włącza się ogrzewania lusterek zewnętrznych, grzanie tylnej szyby i odpowiednio ustawia klimatronik, włączając klimę dla osuszenia powietrza.

A to czy grzeją grzałki czy też nie, jest jeszcze zależne od stanu akumulatora, czasu grzania świec żarowych po rozruchu silnika i poboru prądu dla wszystkiego co dla pracy silnika jest priorytetowe. Dopiero jak alternator nadąży to wszystko zasilić, to przychodzi czas na grzałki.

Jest napisane, że ich praca jest właśnie od prądu ładowania uzależniona.

Dlatego jeśli masz taką potrzebę a masz zapalone po rozruchu światła to warto je wyłączyć na czas czyszczenia szyb, jak również wszystkie inne odbiorniki i pożeracze prądu.

Musiałbym to sprawdzić u siebie ale chyba w tej pozycji można manualnie wyłączyc grzanie tylnej szyby i lusterek. W ten sposób "dobra widoczność" będzie ręcznie ograniczona tylko do szyby przedniej. To jakieś 260W mniej do zasilania dla alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest funkcja ogrzewania przedniej szyby tylko odparowania szyby,dlatego włącza się AC.Ogrzać szybę możesz nadmuchem skierowanym na szybę,u mnie po odpalenu, po chwili włącza się wspomniana grzałka i zaczyna lecieć ciepełko, szyba ładnie się rozmraża .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta funkcja działa identycznie, jakbyś manualnie ustawił:

- temp. 16*C

- max nawiew

- nawiew na przednią szybę

- ogrzewanie tylnej szyby.

 

wiadomo, że ogrzewanie tyłu można (należy) w tym przypadku wyłączyć (dodatkowe 240W), by działo się tak, jak napisał wyżej gojgien. AC też się załączy, jeśli temp. na zewnątrz będzie >5*C.

u mnie ogrzewanie elektryczne działa od razu po włączeniu. na nic nie czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo, że ogrzewanie tyłu można (należy) w tym przypadku wyłączyć (dodatkowe 240W)

Plus 2 maty w lusterkach, przyjąłem orientacyjnie po 10W każda, a chyba nawet po 15W mają, z tego podsumowania mi wyszło 260W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, grzałki dalej sie nie włączają pomimo ustawienia clipem. Zauwazyłem jednak, że jak ustawie temp. np 22 na climatroniku to podwyższają się obroty silnika, a jak zmniejszę to spadają. nie słychać jednak cykania przekaźników. O co może chodzić?

Edytowane przez stock844
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!