Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TomTom w Megane III


Madu

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem nawigację tomtom carminat live.Wszystko niby działa prawidłowo,(radio wyświetla się,przy starcie wyświetla ekran powitalny).I teraz wkładam czystą kartę SD,inicjuję ją w navi,nadpisuje loopdir,wkładam do komputera i automatycznie otwiera mi tomtom home.Po uruchomieniu tomtom home komunikat,inicjuj kartę w samochodzie i nie widzi karty.Co robię nie tak? Czy może nie prawidłowa inicjacja? Bardzo proszę o podpowiedż.Dodam ,że mapę kupiłem przez tomtom i chcę ją właśnie zgrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

Znalazlem na allegro Radio megana ,radio z bt do mojej meganki ale mam pytanie gdzie w radiu podlacza sie mikrofon i czy rozmowa wtedy idzie na glosniki w samochodzie?

Czy trzeba zmienic manetke przy kierownicy na jaks ze sterowaniem telefonem ,albo moze dzojstik od nawigacji bedzie obslugiwal telefon .Na aukcji jest zdjecie radia od tylu ale tam widze tylko zlacze anteny

Prosze o pomoc bo nie wiem jak to ogarnac.Mam zetaw Parrota i mógl bym go zamontowac ale nie ukrywam ze wolal by miec fabryczne radio z bt

 

Kolega cinas_ napisale ze trzeba bedzie ustawic w radiu ze mam navi - ale to sie robie z poziomu radia czy trzeba miec clip?

 

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Ustawiasz clipem iż masz navi, głos idzie na głośniki w samochodzie ,

Mikrofon podpina się do instalacji radia jak jest to kończy się w okolicy prawego słupka przedniej szyby , jak nie ma to ciągniemy od radia

Manetka może pozostać ta co jest - nie będzie wybierania głosowego

Mikrofon można kupić w serwisie koszt 78 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybkie info

ale ostanie pytania

Mikrofon jak go nie ma trzeba bedzie pociagnac i podpiac pod konkretne piny zlacza iso czy - to jest jakas gotowa wtyczka do wpiecia?

i pytanie co znaczy jak jest (mikrofon) bedzie go jakos widac konkretnie przy tym prawym slupku czy tylko jakis kabel tam dochodzi do ktorego dopian sie zakupiony mikrofon

sorki cinas_ za marudzenie :)

z niecierpliwoscia czekam na odpiwedz

 

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest instalacja do mikrofonu to kończy się w okolicach prawego słupka, dalej należy wykonać instalację 2 żyły w ekranie od słupka do okolic lampki podsufitki bo tam powinien być mikrofon

Jak nie ma odcinka radio - słupek to należy podciągnąć kabelek aż do radia i podłączyć pod złącze radia pod konkretne piny - polecam schemat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz podac link do schematu to zweryfikuje czy z iso na wlasciwych pinach cos jest wlutowane przegladam download ale jakos nie moge go znalezc

z gory dziekuje

 

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej będzie zrzucić osłonę słupka.

Tyle tylko, że ja w kombi 2010 mam instalację do mikrofonu przy prawym słupku, a w coupe 2011 była poprowadzona już lewym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest linka od kurtyny, a sama kurtyna jest pod podsufitką. Te osłony trzeba odpowiednio podważyć, żeby nie urwać zaczepów. Ja zaczynam ciągnąć zaczynając od góry, tą krawędzią przy szybie w stronę wnętrza auta.

Poszukaj na allegro takiej osłony i podejrzyj jak wyglądają zaczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cinas a moze jednak pokierujesz mnie w konkretne miejsce w download przegdladam pdf MR427MEGANE8 - wyposażenie elektryczne ale nie widze rozpiski iso radia

bede wdzieczny Z link

jest jeszcze jaks paczka m3 17 mb ale niestety jest uszkodzona i nie moge zobaczyc co zawiera

 

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Kolego, proszę przywiązywać większą uwagę do pisowni. Polskie znaki posiadasz, to proszę je stosować. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!