Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

TomTom w Megane III


Madu

Rekomendowane odpowiedzi

Co może być przyczyną nieuruchamiania radia i brak kontaktu radia z wyświetlaczem.

Nie mam jeszcze map bo nie wiem czy to będzie działać, więc nie kupiłem.

Jeżeli będzie trzeba wrzucę zdjęcia>

 

Z góry dziekuję za odpowiedzi.

Włączenie / Wyłączenie systemu multimediów: Informacja ogólna

 

Kolejność włączania systemu multimediów jest całkowicie sterowana przez funkcję przekazywania informacji między siecią multipleksową pojazdu a siecią multipleksową multimediów. Gdy pojazd nie jest wyposażony w kolorowy ekran, funkcja przekazywania informacji jest obsługiwana przez wyświetlacz wielofunkcyjny (podzespół 653) radioodtwarzacza. W pojazdach wyposażonych w kolorowy ekran (system nawigacji) jest to specjalny moduł elektroniczny nazywany "Modułem Interfejsu CAN" (podzespół 1714).

Przycisk włączania/wyłączania systemu znajduje się w przednim panelu modułu elektronicznego umieszczonym w desce rozdzielczej. Nie włącza on bezpośrednio systemu, tylko wysyła impuls do modułu przekazywania informacji, za pośrednictwem połączenia 34HY. Moduł przekazywania informacji wytwarza sygnał aktywacji na połączeniu przewodowym 34HU, na podstawie impulsu na połączeniu 34HY i stanu pojazdu (silnik włączony, koniec fazy czasowego zatrzymania pracy silnika, otwarcie drzwi kierowcy, zablokowanie zamków z zewnątrz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do was pytanie czy jak mam w megane III z 2012 roku nawigację tom tom live to mogę ją zmienić na zwykłą bo mam taki cały zestaw bez live od megane z 2010 po to abym mógł wgrywać mapy z internetu i mieć tomtomplayer.

Mam radio , białą puszkę , dżojstik , wyświetlacz wiązkę.

Proszę was o info czy mogę cofnąć w czasie wyposażenie tomtom-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC

No to sprawdzę w sobotę lub niedzielę jak znajdę chwilkę wolnego czasu i dam znać.

Warto sprawdzić bo warto , to live i tak kiepsko w polsce działa lub prawie wcale.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9, 5.13-Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sprawdzić bo warto , to live i tak kiepsko w polsce działa lub prawie wcale.

Ja z Live korzystam i jestem zadowolony. Już nie raz mnie uszczegła przed korkiem na autostradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak jak obiecałem wygospodarowałem parę minut wolnego i zmieniłem wyświetlacz w mojej megi z 2012 z funkcją live na tą starszą bez live i działa , można wgrywać mapy pobrane z intrenetu <szukaj>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam.Po dłuższej nieobecności, zabrałem się za dołożenie navi w mojej megance Coupe III.Dorobiłem wiązki kabli i zamontowałem i połączyłem wszystko.

Ku mojemu zdziwieniu wszystko zaczęło działać chociaż nie wiem czy prawidłowo.A więc tak.na początek podłączyłem na próbę moje radio, które było fabrycznie zamontowane (bez BT),i wszystko co było wyświetlane na małym wyświetlaczu,teraz wyświetla na navi.(bez przełącznia w radiu clipem).Za białą puszkę robi teraz mały wyświetlacz, który rozebrałem ,zaizolowałem i gdzieś tam umieściłem.

I teraz mam takie pytanie.

Na navi wyświetla się oprócz radia, temperatura i godzina.Po włożeniu w gniazdo czystej katy SD i uruchomieniu silnika znikło wyświetlani godziny.(świecą tylko kreski},jak to przywrócić.Nie mam jeszcze mapy.

Teraz co do joystica,mogę aktywować sciemnianie i kontrast a na inne komendy tylko wyświetla ,nie znaleziono mapy,

Czy bez karty powinie reagować na innne polecenia?Chciałbym to wiedzieć przed zakupem mapy.

Jak ktoś może to proszę o poradę.

Dzięki.

Edytowane przez rodnes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co się stanie po wyjęciu karty sd ze slotu..??

Ps. Pewnie i tak mnie poprawią kol, cinek i woytus ...ale myślę że na karcie sd w programie jest umieszczona ,, rozpiska " satelit..czyli ich pozycja itd. Sygnał zegara jest brany z satelity..a skoro nawigacja nie wie gdzie ich szukać to nie pobierze aktualnego czasu.Proszę mnie poprawić jak się mylę..<piwko>

Edytowane przez andrzejm36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda wskazówka jest dla mnie cenna.To dzięki waszym poradom udało się dołożyć navi bez większych problemów.Dziwiło mnie tylko że działa bez problemu moje stare radio,bez kombinacji z clipem.Moje navi to live,i mapę kupię w tomtom.Co do godziny,to po założeniu wszystkiego wyświetlał się kilka dni,do czasu aż włożyłem czystą kartę ,i po wyjęciu tylko kreski.

No ale wielkie dzięki za podpowiedzi.Teraz tylko mapa.Oby udało się zgrać przez tomtom home bez niespodzianek.

Dopytuję, bo chcę wiedzieć czy mi to funkcjonuje właściwie,nim kupię mapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

ja mam pytanie, posiadam fabryczna tomtom live ale mam radio bez bluetooth a bardzo by mi się przydał. Czy jak kupie radio z bt i zamontuje to będzie to kompatybilne z nawigacja TTL i w jaki sposób będzie się odbywała obsługą połączeń in i out i ewentualnie książki telefonicznej

Ktoś może mi udzielić odpowiedzi

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!