Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1,5 dCi zaślepienie EGR


mrarek

Rekomendowane odpowiedzi

Ponoć to od tej drugiej, przyświecającej osoby zależy, by operacja przebiegła sprawnie ;) :D :)

hehe wiadomo już kto przyświecał :)

 

Biorąc pod uwagę możliwość zaślepienia EGR-a w tym silniku - cieszę się, że jak na razie miałem do czynienia z 1,9/2.0 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe wiadomo już kto przyświecał

A znasz anegdotę jak służący Jan trzymał kandelabr w alkowie, kiedy podstarzały hrabia z hrabiną figlowali??

Hrabina zazwyczaj miała niedosyt, więc hrabia winę zwalał na Jana, że źle świeci...

Postanowił w pewnym momencie pokazać Janowi jak to ma robić i się zamienili miejscami...

A że Jan był młody i jurny, to hrabina aż piszczała ze szczęścia, co hrabia skwitował słowami:

Widzisz już Janie jak należy trzymać kandelabr i świecić????

Wynika z powyższego, że świecenie ma kolosalne znaczenie hehehehe :D

A na poważnie- co mi więcej pozostało, kumpla garaż, Jego zabawki, a moje tylko auto i zlecenie.....

Zresztą i doświadczenie ma zdecydowanie większe w takich pracach.

aa i latarka była moja :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspólny demontaż podszybia a potem już jedna osoba na czuja odkręca od góry, a druga z kanału przyświeca i koryguje...

A jak jest z zapieczeniem tych śrub. Da się to jako tako ruszyć czy używałeś jakiegoś chemicznego wspomagania?

Ja jestem jeszcze przed operacją ale już po delikatnych oględzinach.

W MII jest o niebo lepiej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MII jest o niebo lepiej ..

Zapewne, bo komora silnika dłuższa i jego tylna ściana nie wchodzi pod podszybie.

Co do śrub to były mocno dokręcone, a tylko do tej dolnej, która jest na przelot, zastosowaliśmy WD40. I to tylko na ten wolny koniec, który wystawał z kolektora w stronę bloku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witajcie! a może próbował ktoś takiej metody:

http://www.youtube.com/watch?v=J-Yu2X69Ge0

ja się chyba pokuszę(oczywiscie bez obcinania ucha), bo ryzyko raczej żadne, zawsze można wrócić do "fabrycznego" zamontowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi pomóc przyporządkować modele i silniki, do których pasuje zaślepka? Czy może lepiej nie pisać, tylko pokazać zdjęcie układu EGR?

 

RENAULT:

Scenic II, III 1.5 dCi 86/106KM

Scenic III 1.5 dCi 110KM

Clio II, III, IV 1.5 dCi

Megane II, III 1.5 dCi

Laguna III 1.5 dCi

Modus 1.5 dCi

Kangoo 1.5 dCi

Twingo II 1.5 dCi

Thalia 1.5 dCi

 

DACIA:

Logan 1.5 dCi

Sandero 1.5 dCi

 

NISSAN:

Kubistar 1.5 dCi

Qashqai 1.5 dCi

Micra III 1.5 dCi

Note 1.5 dCi

Tiida 1.5 dCi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Scenica II Ph II '07, silnik 1,5 dCi K9K-732 106KM pasuje na 100%, co opisałem wyżej.

Powinna pasować także do wszystkich tych, gdzie karbowana rurka łącząca EGR z kolektorem wydechu mocowana jest na 2 śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć! Zaślepiłem egr, a w zasadzie pozostawiłem stary na swoim miejscu, a "oszukałem" komputer podłączając wtyczkę do zakupionego na alle..używanego zaworu (60zł). Silnik jest żywszy, spalanie spadło, natomiast podniosły się wolne obroty, tak na ok. 920/min. Jest to trochę denerwujące podczas stania w korkach, więc mam pytanie: czy obroty można zmniejszyć tylko przez złącze diagnostyyczne (komputer)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w weekend przerobiłem EGRa w mojej meganie.

Obróciłem układ EGRa o 120 stopni.

Układ cały czas "pracuje" ale pomimo otwarcia nie ma przepływu spalin.

Wszystko widać na fotkach "przed" i "po".

Czas potrzebny na taką przeróbkę to około 10 minut.

post-195-0-93747900-1401118497_thumb.jpg

post-195-0-49897200-1401118508_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W takim razie jak widze - a chcę zaślepić zawór w mojej megance 1.5 dci 82kM - nie potrzeba kupować żadnych zaślepek.

 

Dodano: 18 cze 2014 - 10:30

Ja w weekend przerobiłem EGRa w mojej meganie.

Obróciłem układ EGRa o 120 stopni.

Układ cały czas "pracuje" ale pomimo otwarcia nie ma przepływu spalin.

Wszystko widać na fotkach "przed" i "po".

Czas potrzebny na taką przeróbkę to około 10 minut.

Jaki dokładnie masz silnik ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja w weekend przerobiłem EGRa w mojej meganie.

Obróciłem układ EGRa o 120 stopni.

Układ cały czas "pracuje" ale pomimo otwarcia nie ma przepływu spalin.

Wszystko widać na fotkach "przed" i "po".

Czas potrzebny na taką przeróbkę to około 10 minut.

Posłuchaj pracy silnika-u mnie okazało się że po obróceniu i przykręceniu egr dwiema śrubami nie jest szczelne-słychać głośny świst turbo.Wrażenia po obróceniu egr-silnik na starcie żwawszy ale kultura pracy na wolnych obrotach gorsza-do obydwu da się przyzwyczaić :mrgreen: Póki co przywróciłem układ fabryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!