Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wypadanie zapłonu - objawy jak cewka


Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżam i pytam sie o postępy gdyż mam ten sam problem lecz na 4 cylindrze. Na PB szarpie a LPG idealnie. Cewki podmienione, świeczki i listwa wtryskowa też a mimo to ciągle wypada zapłon na 4 garze. 

Też mam w planie sprawdzić wiązke z listwy PB, podmienie ją na nie ingerowana z LPG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał z ECU Pb w tym przypadku przechodzi przez sterownik gazowy. Także niewykluczone, że może być jakiś problem w samy sterowniku gazowym lub też na połączeniu sterownik gazowy, wtryskiwacz benzynowy. Jeżeli na gazie chodzi ok, to znaczy, że z ECU PB do sterownika LPG sygnał dociera i trzeba badać odcinek ze sterownika LPG do samego wtryskiwacza a przede wszystkim obejrzeć dokładnie miejsce łączenia wiązki sterownika LPG z wtryskiem PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG mam zakladane w ASO, wtyczki elegancko porobione.

Zrobiłem tak jakbym nie mial gazu zamontowanego. Tzn bezpiecznik od gazu wyjety (prądu brak) i wiązka LPG odpieta z wiazki PB. Auto dalej nie odpala płynnie i przy zmianie biegów czuć dlawienie które po chwili ustaje. 

Pozostaje chyba podjechać do ASO i niech sprawdza ECU. 

Błędu nie kasowalem bo nie mam czym, ale po tym zabiegu auto powinno działać normalnie? Wiem ze blad jest zapisany w pamieci lecz objawy powinny ustąpić skoro instalacja elektryczna LPG byla rozpieta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2017 o 23:37, pavo88 napisał:

Odświeżam i pytam sie o postępy gdyż mam ten sam problem lecz na 4 cylindrze. Na PB szarpie a LPG idealnie. Cewki podmienione, świeczki i listwa wtryskowa też a mimo to ciągle wypada zapłon na 4 garze. 

Wymieniona listwa wtryskowa - na gazie?

Gdyby to było u mnie, to w tej sytuacji, zamiast kopać w instalacji elektrycznej, sprawdziłbym wtryskiwacz benzynowy na tym cylindrze czy nie jest przytkany. W corolli z tego powodu (na pewno) wymieniałem dwa wtryskiwacze benzynowe, a trzeci, jeszcze na gwarancji, też prawdopodobnie z tego samego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ECU PB było podpięte bezpośrednio pod wtryskiwacze PB, tak jakby nie było instalacji LPG. 

Mechanik sprawdził pompę i podobno daje dobre ciśnienie, filtr nie zapchany. Świece wymieniłem, cewki zmieniałem miejscami, dodatkowo kupiłem jedną na podmiane. Moje wtryskiwacze PB były na regeneracji, dodatkowo kupiłem używaną listwe wraz z związka którą podmieniłem w silniku i nic. Dalej dlawi się na PB przy odpaleniu i podczas zmiany biegów. Dodatkowo zauważyłem że nie ma takiej mocy jak na gazie. Na PB od 150 km w górę to słabiutko szedł, jak tylko przełączylem na gaz to wystrzelił jak rakieta... 

Spróbuję jeszcze świeczki zmienić z mniejszym odstepem... 

Jakieś inne propozycje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.10.2017 o 13:36, pavo88 napisał:

Moje wtryskiwacze PB były na regeneracji, dodatkowo kupiłem używaną listwe wraz z związka którą podmieniłem w silniku i nic. Dalej dlawi się na PB przy odpaleniu i podczas zmiany biegów. Dodatkowo zauważyłem że nie ma takiej mocy jak na gazie.

Wtryskiwacze powinny być czyszczone metoda ultradźwiękową a następnie sprawdzane pod kątem jakości rozpylania i szczelności wtryskiwaczy. Jak to wyglądało u Ciebie? 

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!