Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wypadanie zapłonu - objawy jak cewka


Rekomendowane odpowiedzi

 Wtryski benzynowe są raczej trwałe, ale nic nie wiemy czy auto masz od nowości i z pewnego źródła, czy też od handlarza. Ponowna kontrola wtrysków lub zakup sprawdzonych wtrysków używanych, przez podstawienie auta do  zakładu naprawczego specjalizującego się w naprawie instalacji wtryskowej   

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, P_r_z_e_m_o napisał:

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy.
Nie cytuj całego posta jeżeli odpowiadasz bezpośrednio pod nim.:!:

 

Nie wiem jak kolega. Ja czyściłem. Mi pozostaje rozpruć wiązkę i wyciąć tymczasowo kable do gazu. Btw. mój gazownik zamiast dopasować długość kabli pozwijał seryjne wiązki i połapał trytytkami... Zamiast potrzebnych 30cm mam "30m" zwinięte w pęk kabli... Chyba trzeba kupić te wszystkie wiązki i zrobić na wymiar...

lapka2.gif
Regulamin pkt.5.13 - cytowanie
P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Trzeba mieć z tym do czynienia na co dzień.

  • Na urządzeniu diagnostycznym jestem w stanie określić czy są uszkodzone popychacze.

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak wyjaśnisz, że na LPG jest ok a na PB już nie? Zgodnie z wywodem P_r_z_e_m_o ;

- jedną odpowiedź sam sobie udzieliłeś. Jeżeli to nie pomoże to;

- drugą uzyskasz, udając się do kumatego mechanika potrafiącego obsługiwać clipa.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na clipie wychodzi tylko błąd wypadanie zapłonu na 4 cylindrze. Czujnik położenia wału i impulsator wymieniłem. Na wolnych obrotach na LPG trochę trzęsie budą ale to pewnie ze względu że trzeba wyregulowac gaz (Landi Renzo montowany w ASO). Byłem już raz u gazownika to okazało się iż komputer ma hasło... Komputer LPG kupiłem ale jeszcze nie byłem na podmianie i programowaniu. 

Dzisiaj znowu pojeździlem na PB. Po odpaleniu i dodaniu więcej gazu strzela w rurę i dlawi się. Jakby go zalewalo. W sumie mozliwe bo skoro wypada zapłon to nie spala mieszanki która jest w cylindrze i dolewa kolejną porcję. 

Najdziwniejsze jest to że jak odpinam wtyczki od cewek to trzepie silnikiem. Ten wypadający zaplon to może co drugą iskre wypada? 

Mechanik podpowiedzial jeszcze zeby zamienić wtyczki cewek 1 z 4 i zobaczyć czy błąd przejdzie na 1  cylinder. Tylko ze wtyczki są krótkie... Chyba oddam do innego mechanika i niech szuka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavo88 wygląda, że obu nas męczy ta sama choroba. Dokładnie te same objawy (tylko u mnie 2. cylinder). Jeszcze wpadło mi do głowy miernikiem posprawdzać przewody na linii komputer LPG - wtryski czy nie mają zwarcia i czy rezystancja przewodów na wszystkich wtryskach jest przynajmniej podobna. Jeśli jest gdzieś zwarcie/przetarcie to wtrysk może otwierać się za późno i nie dolewać albo zamykać się za późno i przelewać. Tylko szkoda, że nie mam nigdzie dokumentacji do swojego Stag Qbox bo tak łapać piny na farta to głupiego robota...

 

Andrzej chodziło mi, że nie do końca rozumiem jak uszkodzenie popychacza zaworowego może rozwalać pracę na PB a na LPG już nie. Nie mówię, że to niemożliwe po prostu jestem ciekaw bo poprzednim silnikiem jaki serwisowałem na poważnie to był 2-takt w Jawie 350TS :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość problemów z autem powstaje przy montażu gazu u druciarzy a nie u gazowników i Ty @hwfreak jesteś tego najlepszym dowodem. 

14 godzin temu, pavo88 napisał:

Mechanik podpowiedzial jeszcze zeby zamienić wtyczki cewek 1 z 4 i zobaczyć czy błąd przejdzie na 1  cylinder. Tylko ze wtyczki są krótkie... Chyba oddam do innego mechanika i niech szuka

Trzeba zamienić wtryski benzynowe i jak pisałem wcześniej, im się bardziej przyjrzeć. Jazda z taką usterką prowadzi do wypalenia zaworów i gniazd zaworowych. Trzeba to zrobić jak najszybciej aby nie doprowadzić do większych kłopotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej że podmieniłem całą listwe wtryskowa na inna używaną. Trochę mało prawdopodobne jest to że w drugiej listwie też jest problem z 4 wtryskiem. Dzisiaj do południa jeszcze podmienie sam 4 wtrysk z mojej listwy z 2 wtryskiem z drugiej listwy. Podepne pod ELM i zobaczę co wyjdzie. 

 

No więc podmienilem 3 wtrysk z kupionej listwy z moim 4 wtryskiem. Bez efektu poprawy... Po podpięciu pod ELM pokazuje "missfire". Skasowałem błąd i po testach na razie się nie pojawił.

Ale to ciekawe bo jak we wrześniu oddałem do mechanika by wyczyścil wtryski (wczesniej też wypadal zaplon na 4 garze) to po odebraniu auta, była poprawa przez parę dni. Z tego co pamiętam to nie ksztusił się przy odpaleniu tylko od razu wskakiwal na 700 obrotów. 

Dzisiaj jak odpaliłem na gazie to też bez problemu. Więc ECU, swiece i cewki muszą być dobre. Myślicie że to może być paliwo? 4 wtrysk jest najbliżej węża zasilającego. Ale to by było nieprawdopodobne by znów mój 4 wtrysk sie zapchał... 

Ponizej zdjęcia jak wygląda instalacja LPG u mnie ;) 

 

IMG_20171026_102145.jpgIMG_20171026_102330.jpgIMG_20171026_102339.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!