Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zatrzasnalem karte w bagazniku PILNA POMOC POTRZEBNA


Rekomendowane odpowiedzi

żółty (łososiowy)

oj oj, żółty to nie łososiowy. To różne kolory i różne kable

Nel proponuje by zewrzeć styki przekaźnika nad bezpiecznikami

to jest dobra opcja ale też wiąże się z rozbieraniem kawałka deski, wypinaniem "wieszaka przekaźników" a kable tam mają po 3 mm zapasu z tego co pamiętam. No ale to dobra opcja, własciwie to nieważne w którym miejscu poda się zasilanie na żółty, i tak startuje wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wyciągać radio jak wystarczy połączyć bezpieczniki w srodkowym rzędzie drugi od góry i ostatnim na samym dole (to jest to samo co w kostce radia) a dużo szybsze i nie trzeba nic rozbierać)

 

Czytajcie posty ze zrozumieniem nic nie piszę o przekaźnikach pod siedzeniem - tylko o tym gdzie znajduje się złącze R2.

 

Swoją drogą to nie rozumiem jak zamkną kartę w bagażniku u mnie jeżeli karta jest w samochodzie to nie można zamknąć samochodu - jedynie tylko przy pomocy drugiej karty.

Edytowane przez Nel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest dobra opcja ale też wiąże się z rozbieraniem kawałka deski, wypinaniem "wieszaka przekaźników" a kable tam mają po 3 mm zapasu z tego co pamiętam

Jeśli jest tak jak w sceniolu to przekaźniki są wstawione od strony kolana kierowcy i po wyjęciu przekaźnika wystarczy kawałek przewodu w wolne miejsca po przekaźniku wetknąć. Bez rozbierania. Ważne by zmostkować te z pod styków roboczych, a nie zasilające cewkę..

 

Dodano: 19 kwi 2013 - 22:48

Swoją drogą to nie rozumiem jak zamkną kartę w bagażniku u mnie jeżeli karta jest w samochodzie to nie można zamknąć samochodu - jedynie tylko przy pomocy drugiej karty.

Wystarczy że jej nie zidentyfikowało że jest w środku auta. A bagażnik wystarczy zatrzasnąć i bez aktywnej karty wyczuwanej przez anteny zewnętrzne już go nie otworzysz.

Jeszcze nie próbowałem karty w środku drugą zamknąć ale przypuszczam że się nie uda jeśli ta pierwsza będzie wykryta że jest w środku.... Sprawdzimy jutro, tak dla zaspokojenia ciekawości....

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No- czyli mamy najprostrze rozwiązanie :angry: Tylko, że znowu troszkę chyba jest inaczej z bezpiecznikami, (albo nie zrozumiałem) W każdym razie w prawym rzędzie są dwa 40A bezpieczniki - jeden do pompy dachy, drugi do silników szyb, tam jest plus na stałe z aku, a drugi od góry to radio (15A).

 

No - prościej już nie będzie więc idę w słomę :) Dobrej nocy wszystkim i powodzenia nieszczęśnikowi :angry:

Edytowane przez subratri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tego nie rozumiem że nie wykryło karty.Ja u siebie zrobiło to samo w sobotę że zostawiłem kartę w bagażniku (przez zapomnienie)i chciałem zamknąć samochód nie dało rady.Na szczęście było to pod domem i mam drugą kartę - więc nie miałbym takich problemów.Wracając do tematu uważam że najszybciej jest połączyć bezpieczniki i według mnie powinien działać wtedy przycisk od dachu - dodatkowo można skorzystać z podpowiedzi kolegi i w odpowiednim momencie odłączyć akumulator.

post-3001-0-23249000-1366405332_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobione, wroce to zdam relacje,.... :angry:

 

Dodano: 20 kwi 2013 - 00:10

No wiec zrobiłem pierwszą próbe-która mi sie wydała najbezpieczniejsza czyli wyjecie przekaźnika i zwarcie styków 30 i 87. Przekaźnik znajduje sie zaraz nad bezpiecznikami-jest faktycznie żółty. Potem start i otwieranie dachu już działa. Dostep troche trudny ale 10 minut i dalem rade to spiac kawalkiem kabla.

 

Swoją drogą miałem duzo szczescia ze akurat mialem zasłoniętą kotarke od dachu-jutro zrobie kilka testów bo podczas tej calej akcji nasuneło mi się kilka pytań. BEz tej kotarki bylo by chyba gorzej-chociaz jutro sprawdze czy w takiej sytuacji jest to sprawdzane...

 

Jezeli chodzi o zatrzasniecie karty w bagażniku-było dokładnie tak jak opisuje Goigen. Podszedlem do auta, karta w plecaku, otworzylem klape, wsadzilem plecak, zamknalem klape i koniec.....

 

Bardzo bardzo dziękuje Goigienowi, Substrati i Nel'owi za zaangażowanie, szybką reakcję no i pomoc w sprawie !!! Fajnie ze mozna tutaj liczyc na ludzi-macie u mnie wielkie piwo.

 

Na pomysł z bezpiecznikiem pewnie bym sam w końcu wpadł-bo faktycznie jest on tam widoczny jak krowie na rowie. Z resztą było by już gorzej. Musze kiedyś przysiąść i ogarnąć te schematy w końcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super że się udało bez prucia klapy, a tylko na nerwach i kombinacjach. :angry:

Bardzo bardzo dziękuje Goigienowi, Substrati i Nel'owi za zaangażowanie, szybką reakcję no i pomoc w sprawie !!! Fajnie ze mozna tutaj liczyc na ludzi-macie u mnie wielkie piwo.

Z mojej strony nie ma za co.... A piwko- owszem smakuje, jednak rezygnuję. W zamian za to piwo dla mnie, pomóż komuś innemu w potrzebie.... Będziemy kwita. :angry: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez kotary trzeba by było chyba wpiąć się w kable od zamka, ale to już mniejsza o większość. Grunt, że obeszło się bez wycinaia dziury w bagażniku :angry:. A za piwo też wielkie dzięki.W myśl zasady: "Nie odwdzięczaj się za przysługę, oddaj ją komuś innemu" :angry: Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem :auto zamknięte ,otwierasz tylko bagażnik wkładasz plecak z kartą zatrzaskujesz klapę bagażnika (nie zamykasz auta)- zauważasz brak karty i nie możesz już otworzyć bagażnika?. Ja taką próbę zrobiłem u siebie i mimo że drzwi są nadal zamknięte ,bagażnik mogę otworzyć (karty nie zostawiałem w bagażniku tylko odłożyłem poza zasię). Pytam żeby zebrać wiedzę o możliwych zachowaniach naszych autek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nel-bardzo dobrze bylo by ustalic przyczynę problem. Nie wiem czy poprostu cos nie jest nie tak z tą anteną a bagażniku-chociaz do tej pory problemów takich nie mialem. Ktos sie orientuje czy antena w bagazniku jest taka sama jak te w klamkach?

 

Swoją drogą zawsze sie zastanawiałem, skąd moje autko wie po której stronie auta jest karta jezeli jest tylko w zasiegu jednej karty.....

 

Było dokładnie tak jak opisałeś... Sam dzisiaj zrobie kilka testów bo nurtuje mnie kilka rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam, do dziś udawało mi się naprawiać usterki szukając na forach, ale z tą dzisiejszą poległem po całości otóż nie mogę dostać się do bagażnika w żaden sposób poczynając od kluczyka po zamek( bo kluczyk nie pasuje) a od strony siedzeń nie ma co rozmawiać bo tam ściana.. (Kotara odsłonięta bo są zakupy)

Dla tego moje pytanie czy da się jakoś czujnik od kotary oszukać żeby otworzyć dach i dostać się do bagażnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, arek123-89 napisał:

x

Rozumiem, że nie masz karty i nie masz kluczyka do drzwi. Jaka to wersja?

Nie rozumiem, jak mogła się karta zatrzasnąć w bagażniku. Był otwierany bez otwarcia drzwi?

Pojazd bez HF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę mam. Kluczyk do bagażnika nie pasuję. Megan 2 CC 1.9 rok 2005

Wybacz ale się nie zrozumieliśmy podpiołem się pod temat bo uważałem że najszybciej tutaj dostane pomoc.

 

 

Chciałem uzyskać pomoc w ustaleniu kabli do czujnika rolety w bagażniku, czy da się go gdzieś oszukać po drodze żebym dach otworzył co z tym idzie bagażnik się uchyli i bede mógł wyjąć zakupy a potem naprawić usterkę z zamkiem.

Pojazd bez HF

Dziś się zorientowałem że światło hamulca na klapie bagażnika nie świeci więc sądzę że to wiązka kabli się przerwała A tu moje pytanie czy jak dałbym zasilanie kablem z akumulatora na przycisk coś może zadziałać czy nie?

Edytowane przez arek123-89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz uszkodzony tylko kabelek od przycisku a przewody do silnika zamka nie są uszkodzone to można pominąć przycisk otwierania. 

Pod siedzeniem masz duże złącze 52 pinowe. Należy pin 19 zewrzeć z masą na złączonym złączu. Wymusi to podanie zasilania na silnik zamka bagażnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!