Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujniki ciśnienia w oponach


harc2000

Rekomendowane odpowiedzi

No to wg mojej obecnej wiedzy, takie czujniki się same nie sparują/zaprogramują w samochodzie. Ciekawe w takim razie czy czujniki bez tych gumek, takie jak mam ja i @pbet podeszłyby do Twojego samochodu. Stawiam piwo, że ASO tutaj jednoznacznie nie odpowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że u Ciebie w sofcie jest ustawiony jeden komplet, pewnie w ASO dodadzą drugi i po temacie będzie.

A z tymi kolorowymi gumkami, to ja też je miałem w pudełkach z nowymi czujnikami, ale nie były potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi na to,że te z gumkami potrzebują wpisania,a te bez same się odnajdują,dziwne to po co producent robi ludziom pod górkę!samochody z jednego rocznika te same wyposażenie a i tak są ukryte haczyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ROBRAT napisał:

To wychodzi na to,że te z gumkami potrzebują wpisania,a te bez same się odnajdują (...)

Taka jest również moja teoria, ale najlepiej to samemu sprawdzić. Jak już masz 2x 4 czujniki, wszystkie z kolorowymi gumkami, to jedź 1. do ASO, albo 2. do dobrego wulkanizatora - niech Ci to zaprogramują - i będzie już działać do końca życia czujnika/samochodu (w zależności co wcześniej nastąpi :-) ). Ergo, kup 2x 4 czujniki, które się same kalibrują, bo wg mojej kolejnej teorii (tu już łatwiej jednak o jej potwierdzenie) - auta z tego czasu będą z nimi współpracować (bez programowania).

 

Przez takie rzeczy jak wyżej, ja kupiłem tylko opony (dotychczas miałem koła) i będę jeździł w zimie na alu (dotychczas na czarnych) i zobaczę co dalej po pierwszej zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z przekładki kół (plus ponowne wyważenie i spr. opon, bo coś mi w nich buczy) i świadomie zamienili mi przód z tyłem (strony pozostały). W tym momencie pokazuje mi ciśnienie tylnych kół z przodu, a przednich z tyłu (w komputerze pokładowym) - wnioskuję to stąd, że z tyłu komputer pokazuje wyższe ciśnienie niż z przodu. Zrobiłem też ponowną kalibrację podczas jazdy - nie pomogło. Po powrocie do domu, sprawdzę ciśnienie swoim manometrem, bo jest szansa, że gościu się pomylił i napompował po 2,2 do przodu i 2,4 do tyłu - ale nie sądzę.

 

Reasumując: o co chodzi do jasnej cholery z tymi czujnikami? Wygląda, że jakbym zrobił totalny misz-masz z felgami, to ciśnienie owszem pokaże, ale jakie będzie, w którym kole nie dowiem się już nigdy.

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tzn. chyba nie - mam zwykłe radio, bez navi. Tak czy siak będę na przeglądzie w ASO w przeciągu najbliższych 2 m-cy, więc poproszę ich, żeby to ustawili ew. przełożyli koła z powrotem. Ciśnienie sprawdziłem, wulkanizacja się nie pomyliła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tylko teraz musisz pamiętać, żeby koła wróciły na swoje miejsce, ew. zamiana przodu z tyłem i świadomość, że tak jest. Ile Cię taka przyjemność w ASO kosztowała (zaprogramowanie czujników)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt 200pln aso Zielona Góra po zabiegu rozmawiałem z kolegą i podpowiedział,że aso Głogów ma dobre ceny!zadzwoniłem i tam taka operacja 120pln i jak tu się nie w... A pomijam już fakt że do Głogowa mam 10km dalej ale i tak by się opłacało.Ale kto nie pyta ten nie wie!za rok przedzwonie i porównam ceny przeglądu rocznego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!