Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

sprzedałem Renówkę, także mój problem się skończył. Kupiłem ją z rozsądku myśląc, że się poprawili jako producent aut, ale jednak drobne i ciągłe usterki tego auta to jego bolączka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mnie też dopadła ta dziwna przypadłość, nie zapala się 2 kafelek temperatury, czujnik wymieniłem jakoś w maju, bo taka była wstępna diagnoza. Przez lato 2 kafelek czasem się zapalał  czasem nie :67_head_bandage: olałem temat bo jakoś więcej nie palił.

Wczoraj doszedł do mnie zestaw OBDII iCar3 Bluetooth + program PL SDPROG i dzisiaj poświeciłem trochę czasu i potestowałem w trasie.

Sprawdzane na wyłączonym ogrzewaniu (skręcone max w lewo na niebieskie) temperatura na zewnątrz +3*

W czasie normalnej jazdy temperatura waha się od 64-74* , spokojna jazda tak ok 70-75 km/h, pałowanie na 4 biegu 5 tyś obrotów - max 74*  odpuszczenie gazu do 3 tys i wrzucenie 5/6  spada poniżej 70* 

2 kwadracik czyli tak jak powinno być zapala się od 75* ale tylko na postoju, temperatura ładnie rośnie przy 98* załącza się już wentylator i zbija do 90* i tak w kółko.

Za 2 tyg mam wymianę oleju i mały przegląd,  chyba w ciemno mogę obstawiać termostat :66_thermometer_face:

 

EDIT//

Dzisiaj od rana sprawdziłem na zimnym silniku temperatura  na zewnątrz -3* . Szybko/normalnie rośnie temp silnika przy 50* zapala się 1 kwadracik, przy 73 * krótko przed tym jak powinien zapalić się u mnie 2 kwadracik następuje nagły spadek  tak do 60* chyba otwiera się termostat, dalsza jazda ok 5 km bo tyle zostaje mi drogi do pracy temperatura utrzymuje się w granicach 59-64*

Edytowane przez QsOor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam benzynę, byłem dzisiaj u mechanika potwierdzić termin, kazał sprawdzić mi czy przypadkiem nie chodzi wentylator. Może tak być że pęd powietrza + działający wentylator zabija temperaturę. Choć i tak ostatecznie obstawia termostat. Za 2 tyg.wszystko się wyjaśni. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przy -10st.C zgasła mi większa cegiełka od temperatury płynu i został mały kwadracik. Około 10 km od startu z zimnym silnikiem, gdy zjeżdżałem z dość długiej górki bez gazu przy prędkości około 80-85km/h. Gdy górka się skończyła i zacząłem dodawać gazu, po chwili temperatura wróciła do normy. W poprzednim MII 1.5 101KM takie spadki były dla mnie normą w tym miejscu nawet przy trochę wyższych temperaturach otoczenia ale szczerze mówiąc myślałem, że w benzynie takich spadków nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest to mój pierwszy post tutaj więc na początku chciałbym się przywitać :-)

Od grudnia jeżdżę Megane 3, 1.5dci 110KM i tak jak przedmówcy mam problem z uzyskaniem 2 pól na wskaźniku temperatury. Szukałem w sieci i znalazłem że albo uszkodzony termostat albo "ten typ tak ma" źle zeskalowany wskaźnik itd. 

W porze zimowej praktycznie w ogóle nie udało się zapalić drugiego pola na wskaźniku nawet przy ostrzejszej jeździe. Teraz gdy temperatury mamy około 20 stopni to drugie pole się pojawia Ale wydaje mi się że za długo to trwa zanim się pojawi. Ostatnio jechałem 30km, postój 1 godzina i z powrotem 30km i druga kreska pojawiła się tylko na chwilę. Temperatura otoczenia +22.

Kolega pożyczył mi ELM327 więc podłącze i spróbuje sprawdzić jak pracuje termostat. Tylko nie bardzo wiem jak interpretować to co zobaczę. Po czym poznam czy jest uszkodzony? I jak poznam moment kiedy termostat się otwiera? Mógłby ktoś podpowiedzieć? 

Z góry dzięki. Pozdrawiam 

Kacper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu przejedź kawałek po drodze, na ELM327 pokaże ci np. temp 40 st. zatrzymaj się, otwórz maskę i zobacz czy przy tej temp przewody do chłodnicy są ciepłe (lub sama chłodnica czy jest ciepła) - jeśli tak to uszkodzony termostat ponieważ powinien się on otworzyć przy ok 83 stopniach i dopiero wówczas powinna iść ciepła woda na chłodnicę... termostat koszt ok.30 zł (francuski), wymiana ok 30 min bez ubytku większego płynu (dolałem ok pół litra po wymianie) 

 

a z ciekawości ile ci to pali ??

Edytowane przez skrzypekps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.04.2018 o 17:32, skrzypekps napisał:

 

a z ciekawości ile ci to pali ??

W zimie to wychodziło gdzieś 6.0-6.5,

a przy dużych mrozach prawie 7

Teraz gdzieś około 5.5

Jeżdżę nim głównie do pracy, 20km w jedną stronę. Jakieś 3 km przez miasto a potem już płynnie przez wiochy.

Najdłuższa trasa jaką nim zrobiłem to około 200km, wtedy wyszło mi spalanie chyba 4.8 jeśli dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie drugie pole pojawia się od czasu wzrostu temperatury codziennie, nie muszę specjalnie nic robić (np. wyjeżdżać na szybszą drogę, podnosić obroty).

 

@kacper_r - czy to co podałeś, to jest wg licznika/komputera w samochodzie, czy liczyłeś po zatankowaniu? U mnie owszem, pokazuje 5,5 l / 100 km, ale z dystrybutora wyszło 5,9-6,0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, konwil napisał:

 

@kacper_r - czy to co podałeś, to jest wg licznika/komputera w samochodzie, czy liczyłeś po zatankowaniu? U mnie owszem, pokazuje 5,5 l / 100 km, ale z dystrybutora wyszło 5,9-6,0.

Ostatnio jak tankowałem to wskazanie na komputerze było 5.5, przeliczylem sobie też przy dystrybutorze i wyszło mi tak samo. 

 

Zawsze tankuje do pełna i jeżdżę do rezerwy więc to 5.5 jest w skali całego baku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak robiłem badania z ELM327, to zauważyłem , że pierwszy segment temperatury zapala się przy 50C, a drugi chyba przy 80C.

A teraz, jak jest temperatura otoczenia około 20C, to ten drugi zapala mi się po przejechaniu 12-14 km.

Edytowane przez kacper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2018 o 20:40, bacablue napisał:

A myślałem, że mam coś nie tak z układem, bo w zimę po 10-12 km zapalał się drugi kwadrat :rolleyes:

Ja przez całą zimę drugiego kwadratu nie widziałem...

 

Skłaniam się do tego że coś mam nie tak. Przed chwilą wróciłem do domu, trasa prawie 100km, temperatura +15, I drugie pole pojawiło się tylko na chwile... Na autostradzie, 4 bieg i gaz w podłogę. Po uspokojeniu jazdy i wrzuceniu 6 biegu od razu zgasło. Muszę w końcu odpalić ten elm żeby widzieć co tam sie dzieje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!