Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wypalanie FAP-a - Uwagi użytkowników


Andrzej-2010

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko odnośnie parametru z Clip:

Czas od ostatniej udanej regeneracji

U mnie pokazuje 18h

 

Jakoś mi to nie wychodzi ponieważ przebieg od ostatniej udanej regeneracji to ponad 3000km

Tego się nie da zrobić w ciągu 18h

 

ma ktos pomysł co oznacza ten czas?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wg. danych z clipa kolegi asedio "pełne/udane '' wypalenie filtra Fap-a, to takie w którym dochodzi do wypalenia 

filtra   do poziomu 0 g sadzy. 

Natomiast  " nieudanych prób " wypalenia było kilkanaście, na odcinkach dojazdu do pracy, czyli około 23 km w jedną stronę. Wypalenie następowało tylko do poziomu 3 g lub 7 g  sadzy.

A więc nie każde wypalenie to wypalenie pełne/udane. 

 

Od kiedy to się w groszach podaje :-)  :?:

OK. Poprawiłem .

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Coraz więcej mam informacji, że na stan Fapa oprócz ;

- wcześniej wymienionych czynników , 

- bardzo duży wpływ ma stan świec żarowych a przede wszystkim ich dłuższa czasowo niesprawność

... i lekceważenie tego stanu.

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia ‎2017‎-‎08‎-‎20 o 18:50, Andrzej-2010 napisał:

 A  więc  nie   każde wypalenie   to  wypalenie    pełne/ udane 

No jasne, zwłaszcza w mieście... Podobno niedługo ma być wskaźnik gdzies na desce czy coś... wtedy będzie wiadomo :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kaloteck napisał:

Podobno niedługo ma być wskaźnik gdzies na desce czy coś... wtedy będzie wiadomo

A wiesz, że za 2 zł można zrobić taką modyfikację i wskaźnik na desce pokazuje wypalanie FAP.:-D Co niektórzy z tego forum już to mają.

 

 

20170501_143544.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kaloteck napisał:

No jasne, zwłaszcza w mieście... Podobno niedługo ma być wskaźnik gdzies na desce czy coś... wtedy będzie wiadomo :-)

No w 1,6 dCi ZTCW macie przechlapane, bo nie ma V wtryskiwacza do DPFa. Prawda to? Nie bardzo mi się chce w to wierzyć, że technologia V wtrysku jest w 1,5 dCi a w nowszym 1,6 dCi nie ma...

9 godzin temu, aniewa napisał:

A wiesz, że za 2 zł można zrobić taką modyfikację i wskaźnik na desce pokazuje wypalanie FAP.:-D Co niektórzy z tego forum już to mają.

O tak! Całość roboty dzięki projektowi aniewa :-)
U mnie na zielono - ekologicznie :-)

 

2017-06-23 wypalanie fap dpf kontrolka 01.jpg

Edytowane przez mrarek
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Od 1.IX.2015 wszystkie nowo rejestrowane samochody na terenie Unii Europejskiej muszą spełniać normę emisji Euro 6.

Obecnie w spalinach może znaleźć się dużo mniej tlenku azotu (NOx) oraz cząstek stałych (PM) i dlatego wtryskiwacze, FAP, EGR są w nowych autach znacznie zmodernizowane.

Fap nie lubi niepotrzebnego nadmiaru paliwa i spalin. Dlatego obecnie w silnikach Diesla z filtrami Fap ( np.;silnik 1,6 dCi ) pracują sondy szeroko-pasmowe, określające precyzyjnie skład mieszanki, proporcjonalnie do obciążenia silnika, ( b.dokładne piezoelektryczne wtryskiwacze firmy Siemens ), oraz zastosowano technologię zmiennego zawirowania mieszanki.

Ignorowanie niesprawności sondy lub stosowanie nisko jakościowych zamienników grozi zniszczeniem katalizatora oraz filtra Fap ;

- w miarę obniżenia temperatury w cylindrze, tlenki azotu nie powstają. Uzyskuje się ten efekt poprzez recyrkulacje spalin. Zmiana ta powoduje jednak powstawanie większej ilości sadzy ( większy Fap ),

- wzrost temperatury w cylindrze, powoduje obniżenie emisji cząstek stałych, powodując wzrost zawartość NOx w spalinach. Drugi zawór EGR, kieruje spaliny wydostających się z filtra FAP na chłodnice, skąd po schłodzeniu trafiają z powrotem do silnika i są poddawane ponownej obróbce przez sondę, katalizator, Fap.

 

 

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
17 godzin temu, mrarek napisał:

Odkąd zacząłem dolewać SKYDDa do paliwa, to kilometraż pomiędzy wypalaniem znacznie wzrósł.

Pozostałe parametry jak np; olej, rodzaj tras ( miasto), długość tras,  czy nowe świece żarowe - nie uległy zmianie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...


Dnia 9.10.2017 o 22:18, aniewa napisał:

A wiesz, że za 2 zł można zrobić taką modyfikację i wskaźnik na desce pokazuje wypalanie FAP.:-D Co niektórzy z tego forum już to mają.

 

 

20170501_143544.jpg

Kolego jak można zrobić taki wskaźnik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie kontrolka wypalania FAP masz wszystko opisane. Dotyczy licznika scenica. Jak jest w megane to nie wiem, musiałbyś wyjąć licznik i sam sprawdzić. Można też diodę sygnalizującą wypalanie założyć w innym miejscu niż licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Andrzej-2010 zmienił(a) tytuł na Wypalanie FAP-a - Uwagi użytkowników

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!