Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wypalanie FAP-a - Uwagi użytkowników


Andrzej-2010

Rekomendowane odpowiedzi

Lekko dziwne.
U mnie, teraz w okresie jesienno-zimowym, wypalanie DPFa ze względu na kilometry zwiększyło się. O ile w lecie było to co ok. 400-450 km, to teraz jest to 700-750 km.

Trasy są mniej więcej te same, ale w okresie jesienno-zimowym stosuję do paliwa depresator XERAMIC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie stosuję żadnych dodatków do paliwa ,a dzienne przebiegi to 2 * 15 km czyli dojazd do pracy i powrót do domu  oczywiście miasto.

Pacjent to Captur 1,5dCi 90KM.

Edytowane przez pit-men
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej-2010 napisał:

Filtr cząstek stałych jest dodatkowo montowany dla aut spełniających normy Euro 4 i wyżej.

Dementuję: mam Megane II 1.5 dCi 106 KM z 2008.09 (polska dystrybucja) i nie mam filtra cząstek stałych. Wg producenta samochód z tym silnikiem spełnia normę EURO4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sam widzisz wydruk z kompa w ASO .Ja też jestem zaskoczony tam wynikiem i jestem zaniepokojony ,gdyż z treści wpisów na forum wynika ,że od ostatniego udanego wypalenia powinno być co najmniej kilka prób wypalenia  .

Edytowane przez pit-men
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, konwil napisał:

Wg producenta samochód z tym silnikiem spełnia normę EURO4.

Polska ( dla aut, smogu ) to dziwny kraj. W Polsce dopiero od 2012 był obowiązek stosowania fap-a.

Wystarczy wyjechać do Słowacji i powietrze czyste a w Polsce można się udusić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś  z tym wydrukiem nie tak. Powinno być przynajmniej kilka udanych regeneracji a nie zero.  Edytowałem post bo niewłaściwie odczytałem przebieg auta.

Dobrze by było podłączyć clipa który powie ile było regeneracji i będziesz wiedział co ile średnio masz regenerację.  Przy tym przebiegu powinna być co około 2500-3000 km.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasze raporty po zamontowaniu "kontrolki" skłoniły mnie do ponownego notowania przebiegu między wypalaniami. Ostatnie wypalanie po 2700km - 80% to trasa. Od nowości wypalanie u mnie następuje w okolicach 2000km. Aktualny przebieg to 136kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pit-men napisał:

Nie wiem jak mam to interpretować ,ale czytając wątki Andrzej -2010 Samochód z silnikiem wysokoprężnym nie nadaje się na krótkie trasy oraz do miasta szczególnie z filtrem FAP .

W czasie ostatniej wizyty w ASO poprosiłem o sprawdzenie ile jest tam tej sadzy oraz kiedy był ostatnio FAP wypalany .Otrzymałem wydruk i teraz nie wiem czy mam się cieszyć ,czy raczej martwić .Przebieg to ok.27000 km, ostatnie wypalanie filtra 6500 km. temu ,poziom zanieczyszczeń 5 g .

Prośba może ktoś bardziej obeznany z tematem oświeci mnie.

fap.pdf

 

Zwróć uwagę na licznik udanych regeneracji i na przebieg od ostatniej udanej regeneracji!

W obu masz zero czyli filtr nie wypalił się ani razu do końca.Ewidentnie auto eksploatowane cały czas po mieście.

Jak masz teraz 5g sadzy to za 450-500km wyskocz na autostradę i jeździj tak minimum 0,5h od pełnego rozgrzania silnika (czyli 2 kreski temp na liczniku).

Podjedź na clipa i zobacz czy parametr "licznik udanych regeneracji" zmienił się na 1.Ja mam około 45 udanych przy przebiegu 80tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się sugerować? Oczywiście że się wypalał.Tylko prawdopodobnie za każdym razem zostało przerwane.Obserwuję to od 2 lat i raczej wiem co piszę ;) Też mi się zdarzają takie sytuacje w których filtr się wypalał ale nie zostało to "zaliczone" jako udane.

dpg_04-11_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Andrzej-2010 zmienił(a) tytuł na Wypalanie FAP-a - Uwagi użytkowników

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!