Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV Energy TCe 100 czy TCe130


flowgrid

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy tez od kraju, Bo chyba w Rosji czy w Australii Megane IV z silnikiem 1.2 130 KM podają 13 sekund do setki, a w Argentynie podają że potrzebuje 9,5 sekundy. Więc nie wiem od czego to zależy. chyba do panującej klimatu pewnie przystosowanie lub do normy wg kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, airbites napisał:

Widać że nissanowski silnik 1.6 ma gorsze elastyczność niż 1.6 K4M. NA 5 biegu potrzebuje o ile się nie mylę 14,5 sekund.

 

Megane III hb z silnikiem 1.6 110, przyśpiesza od 80-120 w 14,6s na 5 biegu oraz w 20,0s na 6 biegu, który odpowiada 5 w MIV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja piszę o Megane II z 5 biegową....

 

Jeszcze ma wpływ opór powietrza który Megane IV wychodzi najgorzej w rodiznie generacji. Megane I miało 0.30 Cx, Megane II 0,35 Cx, Megane III 0,33 Cx, Megane IV 0,36 Cx(niektóre zródła  0,37 Cx). 

Edytowane przez airbites
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej, co do silnika 1.3 TCE - spodziewajcie się go zaraz po wejściu w życie normy Euro 6.2.

Pamiętajcie że wiąże się z tym GPF ( filtr cząstek stałych) co utrudni nieco życie .....

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znamy już dane techniczne silników 1.3 TCe.

 

Megane IV 1.2 TCe 130: 0-100km/h  10,6 s

Megane IV 1.3 TCe 140: 0-100km/h  9,9 s

Megane IV 1.3 TCe 160: 0-100km/h  9,2 s

 

Na elastyczność powinno być jeszcze lepiej za sprawą większego Nm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się czy Renault potrzebuje koniecznie silnika z dwoma wersjami mocy? 140 i 160 km?

Po co to? ten sam silnik. Pewnie inny sterownik. Nie lepiej było zrobić 1 moc? Jaka będzie różnica w cenie. Zawsze Ci którzy kupią 140 km będą mieli niedosyt a kupią bo tańszy.

18 minut temu, Sarna1 napisał:

Konkurencja średnio o 1 sec szybsza do 100 przy słabszych silnikach, elastyczność tez lepsza. 

 

Myślę, że jak ktoś kupuje silnik 1.3 to nie na wyscigi. 1 sekunda na papierze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz rację na papierze niby 1 sec a w życiu to przepaść. Octavia, golf, leon, przy 150km lepsze osiągi. 

To Meg3 1.2 tce ma 9,7 przy 130 koniach. 

Bez sensu te nowe silniki. 

 

Z resztą, od r tygodni czekam na wyznaczenie terminu jazdy testowej nowym Meg rs. Auta zablokował do jazdy importer bo się przegrzewaja. Czekają na nowe części. W nowym aucie :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich serdecznie! 

Jestem na etapie kupna samochodu i wybór padł na Megane IV... Już praktycznie byłem zdecydowany na 1.2 Tce 100KM (kupuje 2016 rocznik), ale zacząłem szukać opinii i wyszło, że silnik został już wycofany... Pwoem szczerze, że nie chciałbym się władować na jakąś minę teraz. Ktoś coś się może wypowiedzieć? Szukałem też 130KM, ale to już nie moja półka cenowa jednak, a mam max 50k do wydania. Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!