Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Ramki pod tablice rejestracyjne - dopisz się do listy

Geble

Megane IV phI Apple CarPlay/Android Auto

Recommended Posts

Witam,

jako, że już niedługo dołączę do rodziny Renault postanowiłem troszkę poszperać w internecie na temat ewentualnego wprowadzenia Apple CarPlay/Android Auto do systemów Renault. Na ile są to prawdziwe informacje nie wiem, aczkolwiek rzucają nieco światła na całą sprawę. Pierwsza informacja dotyczy wprowadzenia w/w systemów jedynie do samochodów dostarczonych w 2017 roku oraz wyprodukowanych od połowy października 2016. Druga dotyczy wprowadzenia Apple CarPlay/Android Auto jedynie do systemów od R-link 2 oraz posiadających wyświetlacz 8,7".

Czy ktoś pytał o te sprawy w ASO osób ogarniających temat? Ktoś coś wie? Myślę, że to istotna kwestia, gdyż taki system zdecydowanie usprawnia całą komunikację z telefonem.

Z góry dzięki

Pozdrawiam

EDIT:

Teraz przeczytałem na niemieckim forum, że ktoś pisał do Renault w tej sprawie i dostał odpowiedź, że systemy będą wprowadzane jedynie do samochodów, które jeszcze nie opuściły fabryki. Dogranie oprogramowania nie jest możliwe. :blink:

To jakaś kpina chyba jest, bo niby czym się różni R-Link 2 w samochodzie, który jeszcze stoi w fabryce od tego, który już jeździ po drogach?

tak...

r-link2 v2.x.x i r-link2 v3.x.x to nie jest to samo :-(

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to mogę spróbować aktywować Android Auto i Car Play w RLink2. Funkcje te są zaimplementowane ale fabrycznie wyłączone, wszystko zależy od konkretnego modułu.

Zaimplementowane są ale w której wersji oprogramowania? Każdej? Czy tylko w najnowszych wersjach? I może ktoś wie, czym się różni hardware tego nowego r-linka względem "starego" ?

Android Auto został dodany również w R-Linku wersji 1 - w najnowszym oprogramowaniu. Ciężko sprecyzować kiedy pojawił się w R-Linku 2, bo funkcja jest wyłączona a raczej żadne ASO jej nie aktywuje bo póki co Clipem się nie da.

Temat ACP i AA jest dla mnie totalną kpiną Renault z użytkowników, naprawdę. Kogo ze znajomych bym nie pytał to wszystkim ASO normalnie dogrywało nową wersję oprogramowania, która już posiada w/w funkcje, ale oczywiście w Reno jedynie > kwiecień 2017, bo wcześniejsze są za stare :96_ok_hand:

Dlatego, że aktywacja ACP i AA wymaga innego interfejsu niż CLIP, a ten jest domyślnym interfejsem diagnostycznym w ASO.

Trzeba się trochę bardziej znać niż ASO - patrz ebt25

Qbak, ebt25, jak powyższa propozycja ma się do gwarancji producenta oraz poniższej wiadomości, którą otrzymałem od Renault:

Cytat

Ponadto, funkcjonowanie tej usługi wymaga innej kompletacji i konfiguracji (hardware) urządzenia R-Link, nie wystarcza sama aktualizacja oprogramowania. 

Przystosowanie poprzednio wyprodukowanych samochodów do nowej funkcji nie jest możliwe.

Dokładnie tak jak napisali: "wymaga innej kompletacji i konfiguracji (hardware) urządzenia R-Link". Trzeba inaczej skonfigurować R-Linka co nie jest możliwe w ASO bo tam mają tylko CLIPa.

Wczytałem się jeszcze trochę w temat i mogą być jednak różnice w przypadku R-Lnika2. Tu podobno są dwie wersje softu: 2 i 3. I tylko ta 3 będzie obsługiwała ACP.

W R-Linku1 po aktualizacji działa AA i jest to potwierdzone. Nie jest na razie potwierdzone ACP i tu może się okazać że jednak R-Link1 nie będzie obsługiwał ACP.

W R-Linku2 ACP ma działać właśnie z wersją 3 softu.

Może z wersją 2 będzie jak z R-Linkiem1 czyli AA będzie działało a ACP nie wiadomo.

Edytowano przez Qbak

Napisałem do Renault w sprawie aktualizacji oprogramowania do wersji 3.3.16.946, oto jaką otrzymałem odpowiedź.

Cytat
Odpowiadając na Pańskie pytanie uprzejmie informuję, że dodatkowa funkcjonalność R-Linka polegająca na wyświetlaniu ekranu smartfona na ekranie R-Linka, jest zależna od dostawców oprogramowania. 

Ponieważ aplikacje korzystające z tej funkcji, dostarczane na rynek polski (dostawca APPLE dla IPhone i GOOGLE dla Android) nie są jeszcze oficjalnie dopuszczone na rynek w naszym kraju,  trudno jednoznacznie ustalić termin dostępności aplikacji Smartphone Mirroring na rynek polski.

Urządzenia R-Link i R-link 2 umożliwiające korzystanie z tej funkcji, nie są kompatybilne z urządzeniami starszymi, temat nie dotyczy jedynie oprogramowania.

Szczerze powiedziawszy trochę dziwna odpowiedź, zważywszy na to, że są nawet na tym forum użytkownicy, którym ASO aktualizowało do w/w wersji, a tutaj twierdzą, że w Polsce nie jest dostępne.

Napisano (edytowany)
Dnia 16.08.2017 o 13:07, Geble napisał:

Temat ACP i AA jest dla mnie totalną kpiną Renault z użytkowników, naprawdę. Kogo ze znajomych bym nie pytał to wszystkim ASO normalnie dogrywało nową wersję oprogramowania, która już posiada w/w funkcje, ale oczywiście w Reno jedynie > kwiecień 2017, bo wcześniejsze są za stare :96_ok_hand:

W Oplu też taki cudów nie robią. Też miałem taką sytuację że miałem auto z wcześniejszej produkcji i też bez android auto. To standard a nowsze już miały. 

Edytowano przez LTar

Witajcie! Wiem że trochę odgrzewam kotleta... Ale, nie potrafię znaleźć jednoznacznej informacji. Mój samochód Renault Megane GT IV z 2016 r. z Czerwca. (nigdy nie robiłem aktualizacji softu, bo jak nawet poprosiłem w Aso, gdy samochód miałem na gwarancji to 2 razy zapomnieli - podejrzewam że nie wiedzieli o co chodzi... ) Nie mam w menu opcji mirroring. Czy istnieje możliwość. Nawet poza ASO wgrania nowszej wersji softu, aby działał Android Auto? 

Podaj wersję softu jaki masz aktualnie. 

Napisano (edytowany)

aktualizacja:

https://easyconnect.renault.pl/software-upgrade/r-link2

android auto (nie mylić z mirroring - opcja dostępna od kiedyś tam :) - innym moduł r-link)

https://megane.com.pl/topic/77339-rlink2-instalacja-ukrytych-aplikacji-dla-polski-poradnik-aktywacja-aa-na-wszystkich-r-linkach-poradnik/

Edytowano przez m_dyszk

Ciekawostka odnośnie aktualizacji:

Niedawno sprawdzałem czy jest i okazało się, że mogę zaktualizować:

33XDyZJ.thumb.png.25f18ba54a0a00c900c551c1b432be8b.png

Aktualizacja przebiegła pomyślnie i zainstalowała się wersja 3.3.16.961

Jak wchodzę na Renault.pl w moje renault, mam tam informację o aktualizacji: 
 SERVICE NOTIFICATION - Aktualizuj - Nowa wersja 31  > Nie wiem co to za aktualizacja - spróbuje wykonać po południu.
I tylko tyle (załącznik).
Natomiast wchodząc na https://easyconnect.renault.pl/software-upgrade/r-link2  - Podając VIN - Nie mam żadnych dostępnych aktualizacji. (Jest informacja, "Twój system nie wymaga aktualizacji").

renaul_moje.png

4 godziny temu, Andon napisał:

Ciekawostka odnośnie aktualizacji:

Niedawno sprawdzałem czy jest i okazało się, że mogę zaktualizować:

33XDyZJ.thumb.png.25f18ba54a0a00c900c551c1b432be8b.png

Aktualizacja przebiegła pomyślnie i zainstalowała się wersja 3.3.16.961

hm ja mam wersje 3.3.16.966

Moja wersja jest dość stara...  Tak jak pisałem od nowości nie aktualizowana.
x
Wersja to: 
Wersja Oprogramowania: 2.2.15.703
x
Czy mogę gdzieś pobrać kolejną wersję, jakiś update i zainstalować ?

x
x
Tak jak pisałem wyżej, Jak wchodzę na Renault.pl w moje renault, mam tam informację o aktualizacji: 
 SERVICE NOTIFICATION - Aktualizuj - Nowa wersja 31  > Nie wiem co to za aktualizacja ? Czy tak jest po prostu oznaczona nowa wersja Rlinka ?  

Natomiast wchodząc na https://easyconnect.renault.pl/software-upgrade/r-link2  - Podając VIN - Nie mam żadnych dostępnych aktualizacji. (Jest informacja, "Twój system nie wymaga aktualizacji").
x
x
x
x

x
x

lapka2.gif

REGULAMIN:

5.9 Zabrania się nadmiernego i niepotrzebnego stosowania klawisza ENTER... - mireczek01

Andon

Co ta nowa aktualizacja dała czy warto ja robic

15 godzin temu, Bardowy napisał:

Moja wersja jest dość stara...  Tak jak pisałem od nowości nie aktualizowana
Wersja Oprogramowania: 2.2.15.703

Przy wersji 2.2.15.703 na 99% pozostaje tylko serwis. Chyba, że Renault coś ostatnio zmieniło w tej kwestii, ale szczerze wątpię. Jak auto na gwarancji, zrobią Ci za friko.

Ja na pierwszą aktualizacje byłem w serwisie centrala z Warszawy mnie zapisała. Ostatnio już w domu zaktualizowałem na wersje 2.2.19.300 i działa wszystko ok. 

@mario111 w wersji 3.3.16.96x  podobno zrobili:

łatki do map, kompatybilność z Bluetooth i wreszcie korektę błędów przyczyniających się do stabilności systemu.

dla zwykłego usera = nic szczególnego

Ciekawe czy do mojego będzie 3.3.xxx bo mam końcówka 2016 roku 

Na tą chwilę nie ma możliwości przejścia z 2.2.x.y na 3.3.x.y

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się