Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Apple CarPlay/Android Auto


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako, że już niedługo dołączę do rodziny Renault postanowiłem troszkę poszperać w internecie na temat ewentualnego wprowadzenia Apple CarPlay/Android Auto do systemów Renault. Na ile są to prawdziwe informacje nie wiem, aczkolwiek rzucają nieco światła na całą sprawę. Pierwsza informacja dotyczy wprowadzenia w/w systemów jedynie do samochodów dostarczonych w 2017 roku oraz wyprodukowanych od połowy października 2016. Druga dotyczy wprowadzenia Apple CarPlay/Android Auto jedynie do systemów od R-link 2 oraz posiadających wyświetlacz 8,7".

Czy ktoś pytał o te sprawy w ASO osób ogarniających temat? Ktoś coś wie? Myślę, że to istotna kwestia, gdyż taki system zdecydowanie usprawnia całą komunikację z telefonem.

Z góry dzięki

Pozdrawiam

 

EDIT:

Teraz przeczytałem na niemieckim forum, że ktoś pisał do Renault w tej sprawie i dostał odpowiedź, że systemy będą wprowadzane jedynie do samochodów, które jeszcze nie opuściły fabryki. Dogranie oprogramowania nie jest możliwe. :blink:

To jakaś kpina chyba jest, bo niby czym się różni R-Link 2 w samochodzie, który jeszcze stoi w fabryce od tego, który już jeździ po drogach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Android Auto został dodany również w R-Linku wersji 1 - w najnowszym oprogramowaniu. Ciężko sprecyzować kiedy pojawił się w R-Linku 2, bo funkcja jest wyłączona a raczej żadne ASO jej nie aktywuje bo póki co Clipem się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ACP i AA jest dla mnie totalną kpiną Renault z użytkowników, naprawdę. Kogo ze znajomych bym nie pytał to wszystkim ASO normalnie dogrywało nową wersję oprogramowania, która już posiada w/w funkcje, ale oczywiście w Reno jedynie > kwiecień 2017, bo wcześniejsze są za stare :96_ok_hand:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbak, ebt25, jak powyższa propozycja ma się do gwarancji producenta oraz poniższej wiadomości, którą otrzymałem od Renault:

 

Cytat

Ponadto, funkcjonowanie tej usługi wymaga innej kompletacji i konfiguracji (hardware) urządzenia R-Link, nie wystarcza sama aktualizacja oprogramowania. 

Przystosowanie poprzednio wyprodukowanych samochodów do nowej funkcji nie jest możliwe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisali: "wymaga innej kompletacji i konfiguracji (hardware) urządzenia R-Link". Trzeba inaczej skonfigurować R-Linka co nie jest możliwe w ASO bo tam mają tylko CLIPa.

Wczytałem się jeszcze trochę w temat i mogą być jednak różnice w przypadku R-Lnika2. Tu podobno są dwie wersje softu: 2 i 3. I tylko ta 3 będzie obsługiwała ACP.

W R-Linku1 po aktualizacji działa AA i jest to potwierdzone. Nie jest na razie potwierdzone ACP i tu może się okazać że jednak R-Link1 nie będzie obsługiwał ACP.

W R-Linku2 ACP ma działać właśnie z wersją 3 softu.

Może z wersją 2 będzie jak z R-Linkiem1 czyli AA będzie działało a ACP nie wiadomo.

Edytowane przez Qbak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Renault w sprawie aktualizacji oprogramowania do wersji 3.3.16.946, oto jaką otrzymałem odpowiedź.

 

Cytat

Odpowiadając na Pańskie pytanie uprzejmie informuję, że dodatkowa funkcjonalność R-Linka polegająca na wyświetlaniu ekranu smartfona na ekranie R-Linka, jest zależna od dostawców oprogramowania. 
 
Ponieważ aplikacje korzystające z tej funkcji, dostarczane na rynek polski (dostawca APPLE dla IPhone i GOOGLE dla Android) nie są jeszcze oficjalnie dopuszczone na rynek w naszym kraju,  trudno jednoznacznie ustalić termin dostępności aplikacji Smartphone Mirroring na rynek polski.
 
Urządzenia R-Link i R-link 2 umożliwiające korzystanie z tej funkcji, nie są kompatybilne z urządzeniami starszymi, temat nie dotyczy jedynie oprogramowania.

 

Szczerze powiedziawszy trochę dziwna odpowiedź, zważywszy na to, że są nawet na tym forum użytkownicy, którym ASO aktualizowało do w/w wersji, a tutaj twierdzą, że w Polsce nie jest dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Dnia 16.08.2017 o 13:07, Geble napisał:

Temat ACP i AA jest dla mnie totalną kpiną Renault z użytkowników, naprawdę. Kogo ze znajomych bym nie pytał to wszystkim ASO normalnie dogrywało nową wersję oprogramowania, która już posiada w/w funkcje, ale oczywiście w Reno jedynie > kwiecień 2017, bo wcześniejsze są za stare :96_ok_hand:

W Oplu też taki cudów nie robią. Też miałem taką sytuację że miałem auto z wcześniejszej produkcji i też bez android auto. To standard a nowsze już miały. 

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witajcie! Wiem że trochę odgrzewam kotleta... Ale, nie potrafię znaleźć jednoznacznej informacji. Mój samochód Renault Megane GT IV z 2016 r. z Czerwca. (nigdy nie robiłem aktualizacji softu, bo jak nawet poprosiłem w Aso, gdy samochód miałem na gwarancji to 2 razy zapomnieli - podejrzewam że nie wiedzieli o co chodzi... ) Nie mam w menu opcji mirroring. Czy istnieje możliwość. Nawet poza ASO wgrania nowszej wersji softu, aby działał Android Auto? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja:

https://easyconnect.renault.pl/software-upgrade/r-link2

 

android auto (nie mylić z mirroring - opcja dostępna od kiedyś tam :) - innym moduł r-link)

https://megane.com.pl/topic/77339-rlink2-instalacja-ukrytych-aplikacji-dla-polski-poradnik-aktywacja-aa-na-wszystkich-r-linkach-poradnik/

 

Edytowane przez m_dyszk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!