Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - jakie macie spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

tak z ciekawości zapytam:

jakie macie spalanie według komputera pokładowego w Megane IV.

Tylko pisząc podajcie jaki macie silnik i jaki przebieg (bo podobno to ma znaczenie)

 

W moim 1,2Tce 130KM - komputer pokazuje mi średnie na poziomie 9,7-9,9l/100. - przebieg dzisiaj 3200km.

 

Do tej pory 90% w mieście jeżdżone - od teraz będzie więcej międzymiastowych bo rozpocząłem prowadzić szkolenia i będę 5 razy w tygodniu latał 40km - Radom-Kozienice. Reszta przebiegu - praktycznie miasto Radom (z jego coraz większymi korkami w godzinach 7-9 i 15-17).

Staram się raczej poruszać poza tymi godzinami, no ale nie zawsze się da. Zazwyczaj te przebiegi to są takie do 10km "w te i nazat".

 

Firmę mam w domu to nigdzie nie muszę dojeżdżać - najwyżej do kontrahentów.

Żona ma zakład optyczny 4km od domu - czyli jak jedzie to 4 w jedną i za 8 godzin 4 w drugą. Wiadomo że czasami po drodze jakieś sklepy itp.

No i ogólnie normalne rodzinne użytkowanie - szkoła, zakupy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam póki co przejechane ok 750km.

 

Pierwszy rzeczywisty pomiar - zalane 28,7l, przejechane 390km, średnio 7,4l/100km (co pokryło się ze wskazaniem komputera). 310km z tego to trasa, głównie drogi krajowe. Reszta - giga korki w Warszawie i spalanie raczej na godzinę a nie na 100km :)

Na innej trasie ok 300km komputer pokazał spalanie 6,2l/100km. Również drogi krajowe.

Auto jeszcze na dotarciu, więc nie przekraczam 3/3.5 tyś obr.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja przejechałem 3334 km od 25 stycznia.

Z tego 2400 w mieście (Trójmiasto) przy średnim spaleniu 7,8.

Na trasie z Gdańska do Warszawy palił mi średnio 6,9.

Silnik 1,6 Sce. Tankuje tylko 98.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi że ja nie umiem jeździć takim samochodem. Chyba go za bardzo cisnę.

Laguna II PhII GT (2,0 205KM 300Nm) paliła mi średnio 14 (większość była użytkowana w mieście), ale jak leciałem w trasę to spalanie spadało do 10, a czasami niżej wychodziło - i to LPG. Ale tam jak deptałem to spalanie chwilowe osiągało poziom który pokazuje Meganka przynajmniej o 1,5tyś. obrotów wyżej. Meganka pokazuje 29,9 przy przyspieszaniu od 0 już na poziomie 2 tyś/obr., Laguna takie osiągała jak się ja cisnęło powyżej 3,3tyś/obr.

Teraz po 4 kursach na szkolenie - spalanie komputer pokazuje 9,5l/100km.

 

Tylko że znowu ja nie umiem jeździć 50 po mieście, a na krajówce 90. Jak lecę do Kozienic to tempomat ustawiony na 120 jak już wyjadę z Radomia.

Ja też nie kręcę silnika wysoko - bo nie bardzo jest po co - turbo budzi się nisko. Zobaczymy jak będzie wyglądało po jakichś 2 tygodniach.

Tankowałem teraz 17.03 - od tej pory byłem 4 razy na szkoleniu, poza tym trochę po mieście (ale to dosłownie może z 40-50km). Ciekaw jestem jak to wyjdzie - bo na razie pokazuje jeszcze trochę ponad 1/4 baku. Chyba muszę zacząć zapisywać stan licznika przy tankowaniach - taki kajecik miałem przy każdym aucie (tylko do tej pory każdy był na LPG zasilany - no oprócz PF126p :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 sce

W sumie zrobiłem 2800. Średnie spalanie 7,3. Głównie aglomeracja śląska.

Ostatnio zrobiłem trasę 600km po autostradzie. Tempomat ustawiony na 130km/h - średnie spalanie wyszło 7,02L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!