Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

MarcinDe

Megane IV phI Megane IV - jakie macie spalanie

Recommended Posts

Witam

tak z ciekawości zapytam:

jakie macie spalanie według komputera pokładowego w Megane IV.

Tylko pisząc podajcie jaki macie silnik i jaki przebieg (bo podobno to ma znaczenie)

W moim 1,2Tce 130KM - komputer pokazuje mi średnie na poziomie 9,7-9,9l/100. - przebieg dzisiaj 3200km.

Do tej pory 90% w mieście jeżdżone - od teraz będzie więcej międzymiastowych bo rozpocząłem prowadzić szkolenia i będę 5 razy w tygodniu latał 40km - Radom-Kozienice. Reszta przebiegu - praktycznie miasto Radom (z jego coraz większymi korkami w godzinach 7-9 i 15-17).

Staram się raczej poruszać poza tymi godzinami, no ale nie zawsze się da. Zazwyczaj te przebiegi to są takie do 10km "w te i nazat".

Firmę mam w domu to nigdzie nie muszę dojeżdżać - najwyżej do kontrahentów.

Żona ma zakład optyczny 4km od domu - czyli jak jedzie to 4 w jedną i za 8 godzin 4 w drugą. Wiadomo że czasami po drodze jakieś sklepy itp.

No i ogólnie normalne rodzinne użytkowanie - szkoła, zakupy itp.

Ja mam póki co przejechane ok 750km.

Pierwszy rzeczywisty pomiar - zalane 28,7l, przejechane 390km, średnio 7,4l/100km (co pokryło się ze wskazaniem komputera). 310km z tego to trasa, głównie drogi krajowe. Reszta - giga korki w Warszawie i spalanie raczej na godzinę a nie na 100km :)

Na innej trasie ok 300km komputer pokazał spalanie 6,2l/100km. Również drogi krajowe.

Auto jeszcze na dotarciu, więc nie przekraczam 3/3.5 tyś obr.

Edytowano przez aston76

Witam, ja przejechałem 3334 km od 25 stycznia.

Z tego 2400 w mieście (Trójmiasto) przy średnim spaleniu 7,8.

Na trasie z Gdańska do Warszawy palił mi średnio 6,9.

Silnik 1,6 Sce. Tankuje tylko 98.

Edytowano przez aston76

Silnik 1.6 SCE. Przebieg ponad 5 tys., spalanie w mieście średnie 9,6 (jazda głównie w korkach). Na długiej trasie kilkaset km spalanie było ok. 7,6.

1,6 SCE jazda głównie po Trójmieście czyli sporo korków itd ........spalanie 8,4 przy ok 8 tyś km

pzdr

90% miasto,spalanie w okresie zimowym - max 8,3 l w okresie letnim z klimą 6-6,6 l

Czyli wychodzi że ja nie umiem jeździć takim samochodem. Chyba go za bardzo cisnę.

Laguna II PhII GT (2,0 205KM 300Nm) paliła mi średnio 14 (większość była użytkowana w mieście), ale jak leciałem w trasę to spalanie spadało do 10, a czasami niżej wychodziło - i to LPG. Ale tam jak deptałem to spalanie chwilowe osiągało poziom który pokazuje Meganka przynajmniej o 1,5tyś. obrotów wyżej. Meganka pokazuje 29,9 przy przyspieszaniu od 0 już na poziomie 2 tyś/obr., Laguna takie osiągała jak się ja cisnęło powyżej 3,3tyś/obr.

Teraz po 4 kursach na szkolenie - spalanie komputer pokazuje 9,5l/100km.

Tylko że znowu ja nie umiem jeździć 50 po mieście, a na krajówce 90. Jak lecę do Kozienic to tempomat ustawiony na 120 jak już wyjadę z Radomia.

Ja też nie kręcę silnika wysoko - bo nie bardzo jest po co - turbo budzi się nisko. Zobaczymy jak będzie wyglądało po jakichś 2 tygodniach.

Tankowałem teraz 17.03 - od tej pory byłem 4 razy na szkoleniu, poza tym trochę po mieście (ale to dosłownie może z 40-50km). Ciekaw jestem jak to wyjdzie - bo na razie pokazuje jeszcze trochę ponad 1/4 baku. Chyba muszę zacząć zapisywać stan licznika przy tankowaniach - taki kajecik miałem przy każdym aucie (tylko do tej pory każdy był na LPG zasilany - no oprócz PF126p :mrgreen: )

Póki co na dystansie 865km (70% trasa - drogi krajowe, 30% korasy warszawskie) spalanie na poziomie 7,1 l.

Jeszcze jedna sprawa - na którym ustawieniu Multisens jeździcie - bo to też ma wpływ na spalanie.

8,3 l/100km summer at 17" :bash: (MIII 1,6/100k 7,2 l)

7,3 l/100km winter at 16" :( (MIII 1,6/100k 6,5 l at 15")

now 6500 km, 1,2/130k

tylko sport, inne ustawienie IS NOT USABLE !!! <czerwona>

1.6 sce

W sumie zrobiłem 2800. Średnie spalanie 7,3. Głównie aglomeracja śląska.

Ostatnio zrobiłem trasę 600km po autostradzie. Tempomat ustawiony na 130km/h - średnie spalanie wyszło 7,02L.

Lord wrzuć jakieś foty z komputera, nikt jeszcze spalania silnika 1.6 sce na forum nie wrzucał.

1.6 sce

W sumie zrobiłem 2800. Średnie spalanie 7,3. Głównie aglomeracja śląska.

Ostatnio zrobiłem trasę 600km po autostradzie. Tempomat ustawiony na 130km/h - średnie spalanie wyszło 7,02L.

No to super. Nie spodziewałem się po Sce takiego spalania, szczególnie na autostradzie przy 130 km/h.

Tylko... jakoś średnio w to wierzę.

1.2 tce 130KM przebieg ponad 8tys

Spalanie, droga do pracy w 4 dorosłe osoby, wioskami i drogą krajową oraz kilka świateł 43km, 6L

Spalanie, trasa 200km 4 osoby+lekki bagaż 5,5L

Spalanie, 90% miasta, 8L.

1.6 diesel 130KM

Ostatnia trasa po europie 1600km, średnia prędkość coś około 107km/h - spalanie 4,8,

A tak średnio to wychodzi miedzy 5,1 a 5,6. Najechane 10tys. Najmniej wyszło 3,7. Pozdrawiam

No to super. Nie spodziewałem się po Sce takiego spalania, szczególnie na autostradzie przy 130 km/h.

Tutaj nie chodzi o wiarę, tylko o fakty. Czemu ktoś miałby kłamać, co z tego ma. Tak jak ja się nie spodziewałem, że silniki 1.2 będą palić tylko niewiele mniej od 1.6. Życie potrafi zaskoczyć.

Wrzucajcie fotki, youtuby, to nie będzie bajkopisarstwa, proste.

Popieram bo jak się czasem czyta to benzyny spalają mniej niż diesle :-)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

3,7l w dieslu vs. 5,5l w benzynie 1,2 to chyba dość realne wyniki i porównanie ?

3,7l w dieslu

W którym dieslu? Mam w rodzinie 1.5 dCi od nowości i jak czytam takie bzdury to mnie krew zalewa. Okay 70 km/h na tempomacie i rozgrzanym silniku + opony jak balony to pewnie się uda zejść do 3,7 litra ale realne spalanie to jest z 2 razy wyższe :D

3,7l w dieslu vs. 5,5l w benzynie 1,2 to chyba dość realne wyniki i porównanie ?

U mnie w powiecie wszystkie tedeiki palą 2,5 l/100 i do setki mają 3s. A i jeszcze palą tyle samo w mieście co na trasie ;)

Edytowano przez mich64

Nie trzeba w to wierzyć. Podaję więcej szczegółów:

1) na autostradzie cały czas ustawione 130, w samochodzie 4 osoby dorosłe i trochę bagażu, opony zimowe

2) Przy wyjeździe ze stacji benzynowej na liczniku było 2214 a gdy wracałem i podjechałem zatankować do pełna by policzyć spalanie to stan licznika 2814 czyli przejechałem 598km

3) wyjeżdżałem z pełnym bakiem, przed droga powrotną zatankowałem 10,9L a gdy dojechałem to zatankowałem 31L. Łącznie 41,9L. Jak łatwo policzyć spalanie wyszło 7,02.