Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - jakie macie spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem Wam, że w mieście jest dramat totalny, przynajmniej dla mnie. Wczoraj z ciekawości skasowałem rano przed wyjazdem do pracy cały komputer i udałem się w trasę. Trasa do pracy to ~12 km. 7 km to miasto (bez korków bo wyjeżdżam o 5:30), a 5 km to dajmy na to trasa bo jest odcinek gdzie bez zatrzymywania jadę 80-90km. Włączyłem tryb ECO i jechałem jak emeryt, no aż mi głupio było. Przyjeżdżam pod biuro, wyłączam - 13,5l :blink:

 

W trasie owszem da się zejść poniżej 6, ale miasto to jest jakiś dramat. Nie wiem z czego to się bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.2 TCe 130 KM:

Do ostatniego tankowania przejechane 2175 km - ok. 50% miasto, ok. 50% drogi wojewódzkie - średnie spalanie 8,2 l/100 km.

Od ostatniego tankowania 100% miasto - średnie spalanie wg komputera 10,5 l/100 km.

Na autostradzie jeszcze nie testowałem ;)

 

PS. W Megane IV średnie zużycie wg wskazania komputera zgodne jest z rzeczywistością. W moim poprzednim Megane III 1.4 TCe 130 KM komputer zaniżał o 0,6-0,9 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio z całego baku (przy przebiegu 450km-950km) miałem 7,8 l/100km, a po wyliczeniu nalanego paliwa (autocentrum) wychodzi 7,2, także trochę zawyżone spalanie, chodź z pierwszego baku po odebraniu z salonu miałem aż 8,9 (wyliczone).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Bytom-Brenna-Bytom. Z Bytomia do Żor A1 ze stałą prędkością 130km/h a od Żor drogą nr 81 z prędkościami 70-100 (dużo ograniczeń). Spalanie 6,01.

Uważam, że to całkiem przyzwoity wynik jak na taki silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim leję Pb95 - próbowałem w kilku autach i nigdy nie widziałem różnicy miedzy 95 a 98, różnica dopiero wychodziła (w jeździe) jak zalałem jakieś SuperViper za prawie 6pln/l.

Może spróbuję następnym razem zalać Pb98 i zobaczymy co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend majowy była szansa przetestować na autostradzie: niecałe 500 km, tryb Neutral, tempomat 130-140 km/h (przez większą cześć trasy prędkość utrzymywana), Pb95 - średnie spalanie: 7,8.

Dodam, że przebieg jeszcze poniżej 3000 km ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja. W weekend majowy zrobiona trasa z Warszawy do Lubelskiego i z powrotem. Przejechane ponad 500 km. Spalanie wskazane 6,5 l/100 km. Spokojna jazda na trasie S17, trochę drogami lokalnymi, bardzo mało w mieście. Za Garwolinem wielka rozbudowa trasy, jazda tempem żółwia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Megane GT 220 KM, 340 Nm 2015r.prod.nadwozie kombi, przebieg 67 tys.km.Zużycie od 7,36 do 14,04, w Niemczech ,bez ograniczenia , na v - max, nikt mnie nie wyprzedził i nie było korków.

Z lawetą 1300 kg i drugim autem na niej spalanie ok. 10-11 litrów,codzienna jazda trasa 80% średnio ok. 8,9 do 10,7 w zależności od korków,zgodnie z przepisami.

Tankuję tylko Shell VP 95,zawsze do pełna do pierwszego odbicia,od 37 lat notuję każde tankowanie w każdym posiadanym aucie, bo mnie to bawi i rajcuje. Obliczam sam spalanie .Porównuję z odczytem z komputera, zawsze rzeczywiste zużycie jest niższe o ok. 0,3 -0,5, zawsze mniej wchodzi do zbiornika o ok. 2-3 litrów niż pokazuje komputer.Przejechałem 4 megankami ponad 700tys. km w ciągu ostatnich 15 lat (1,6 110KM, 1,6 115KM, 1,4Tce 130 KM, 2,0 Tce 220 KM). Najmniej paliła pierwsza, nawet poniżej 6 w wakacje w Chorwacji....

Do baku zwykle wlewam od 45 do 55 litrów, raz w Turcji weszło 59,2 l.

W trasie jadę na tempomacie i bawię się nim aby nie zasnąć .... i nim hamuję silnikiem ,itd. hamulce zmieniam klocki co 120 tys. przód i 60 tys. tył i jeszcze są dobre wg serwisu ...Olej co 10 tys. km w GT , w 1,4 Tce co 15 tys.km .

Czasem nawet TIR mnie wyprzedza (GT).

Pozdrawiam wszystkich fanów Megane

RomekP70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.2TCe 130KM przebieg 1700km

Łódź -Giżycko i nazat praktycznie cały czas krajowkami z prędkością 100-110km/h z powrotem jechałem przez obwodnice Wawy i pyknąłem na A2 ,wiec ustawiłem na trmpomacie 140km/h spalanie z całej trasy 7.2l

 

W koło komina po Łodzi czyli mam do firmy 3km , do sklepu 1.5km i tak praktycznie cały czas koło komina to 9.5-10l , jak ojciec weźmie i jedzie przez cała Lodz do roboty to potrafi zejść na 8.7l po mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katowice - Kołobrzeg - Katowice. Nad morze na Szczecin S3 ale był dramat wiec powrót A1 na Łódź. Krajówkami średnio 90-100, na autostradzie głównie 130-140, czasami zrywy do 160 na kilka minut i kilka razy 200+ na kilka sekund. Nie polecam, wtedy benzyna leci jak z kranu :)

 

4 dorosłe osoby + bagażnik załadowany "pod korek". Szału nie ma, ale źle tez nie jest! Na krajówkach często wyprzedzanie w trybie Sport (widać po zaledwie dwóch gwiazdkach). Nawet coś idzie tym wyprzedzić przy pełnym samochodzie ale nie porywalbym się na slalom gigant. Do TIRow niestety trzeba brać poprawkę i wyczekać.

post-98170-0-49236300-1494219927_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, wcisnąłem gaz i czekałem aż na liczniku pojawi się 200 :unsure: Nawet w katalogu mam VMax = 200km/h.

 

Zresztą nie widzę w tym nic dziwnego, kilka lat temu miałem samochód z VMax ~180km/h, a też szedł jak przecinak i po kilku minutach wciśniętego gazu w podłogę dało się dobić do 200 ;)

Edytowane przez Geble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!