Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane IV - jakie macie spalanie


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

1.2 TCE EDC 130KM

Wyjazd z Trójmiasta do Warszawy i powrót - 999 km i spalone 81 litrów.

Obwodnicą 130 km/h, Autostradą 160 km/h, w Warszawie z godnie z korkami (masakra) ;) , była też próba na 5 minut 203km/h.

Myślę że spalanie 8,1l/100km przy takiej jeździe to jest spoko.

Normalna jazda miejska z domu do pracy Rumia-Gdynia, weekendy jakiś wypad krótki poza miasto. spalanie 7,5.

Próba jazdy super EKO za tunelem aerodynamicznym tira na tempomacie z prędkością 96km/h spalanie wyszło mi 2,7l/100km , wytrzymałem tylko odległość 60km nuda straszna, to nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

To i ja od siebie coś dodam

Przejechane od nowości 8500 km, auto mam 4 miesiące.

Średnie spalanie wg komputera (nie kasowałem jeszcze) - 6,7 l/100 km

Średnie spalanie wg kalkulatora - 6,85 l/100 km

Spalanie generalnie idzie delikatnie w dół, kasuję co tankowanie.

Najmniej wyszło 6,22 l/100 km

Jeżdżę raczej trasy (jakieś 70-80 % przebiegu).

W trasie najczęściej tempomat 110 - 120 km/h (przy tej prędkości spalanie na poziomie 6,5 l/100 km

Powyżej 120 spalanie bardzo rośnie i robi się głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Update z mojej strony:

- silnik 1.2 130KM, manual, felgi 17'', tryb pracy normal

- dystans: 2992km

- średnie spalanie: 7,6l/100km

- warunki: 26% z dystansu to Warszawa, reszta trasy krajowe i ekspresówki

 

Międzytankowania:

- 100% miasto (Warszawa, głównie godziny szczytu, krótkie trasy w śródmieściu i okolicach - do 10km, tryb pracy normal): 9,5l/100km

- 100% trasa (Warszawa-opolszczyzna, większość 130-140km/h, 3 os. i pełen bagażnik): 7,3l/100km

 

Powyższe spalanie mierzone "z dystrybutora", ale na tą chwilę komputer raczej nie przekłamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uaktualnienie u mnie

Po ostatnim resecie wskazań przy jeździe praktycznie po samym mieście wychodzi (no 1 raz do Kozienic) wskazuje 8,8l/100.

W sumie mniej, ale jak dla mnie przy takiej "kosiarce" za dużo.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety silniki Reno z turbiną są ciche, mają w miarę udaną konstrukcję (nie dotyka ich "feature" TSI z początkowych lat), są na swój sposób elastyczne, ale też najbardziej paliwożerne z całej stawki turbodoładowanych kosiarek. Nie pomaga nawet jeżdżenie jak emeryt, bo po prostu musi doić i już.

Gdybym jeździł głównie w trasie to bym brał diesla, ale że 90% mojej drogi to miasto to niestety ale obecne diesle odpadają ze względu na nieszczęsny filtr, który nigdy by się nie dopalił przy takiej jeździe i potem bulenie w ASO.

Szczerze powiedziawszy spodziewałem się wyższego spalania niż w moim poprzednim samochodzie, ale nie aż takiego :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica żadna, polepsza się jedynie samopoczucie właściciela. A, że stan ten jest przyjemny, warto czasami rozważyć zakup 98 :)

A skąd w ogóle pomysł, że auto może spalić mniej benzyny 98, że paliwo 98 jest lepsze?

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice będziesz miał w portfelu. Po próbie na 98 (pełny bak i wyjeżdżenie do rezerwy) - różnica według kompa żadna.

A najlepsze jest to że pod nogą też żadnej różnicy nie czuć.

A tak poza tym testowałem takie triki na kilku autach i nie ma żadnej różnicy.

Może jest różnica jak zalejesz jakieś V-Power Racing to może czuć coś pod nogą - chociaż na próbę kiedyś w Lancii zalałem i różnicy w jeżdżeniu nie było żadnej czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!