Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie 1.4 Tce 130KM a 1.5 dCi 110KM


ferrit

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, omega napisał:

 Niemniej dla zainteresowanych warto dodać, że ceny używek do 1.5dCi np. tych sławetnych wtrysków na rynku wtórnym są mocno akceptowalne.

 

Widzisz, od razu dostajesz kontrę i próbę dyskredytacji.

Nie słyszałem ostatnio na forum, aby ktoś musiał wymieniać wtryski do dci 110kM, czy o jakiejś innej poważnej awarii, ale czytałem dużo o remontach w TCe, bo pękła tuleja, objawy zużycia łańcucha rozrządu w połowie przewidzianego dla niego interwału,  czy wymieniono mu wadliwy silnik w serwisie.

Zdarzały się również zerwane łańcuchy, czy zatarcia silnika przy 100 tyś:

https://[ciach]-forum.pl/Watek-Zerwany-lancuch-1-4-TCE

https://[ciach]-forum.pl/Watek-remont-silnika-1-4-tce-jakiego-polecacie-mechanika

Dlatego mój wybór był taki, a nie inny. Jeśli bym nawet musiał wymienić wtryski, to nie trzeba rwać do tego silnika, czy robić inne rzeźby.

Gdyby nie było popytu, nie było by aukcji:

oferty wymian silnika

 

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Pitrek napisał:

Pełna zgoda co do cen.

 

Pełna zgoda. Ja na przykład nigdy bym się nie bawił w używki, gdyby u mnie coś się wydarzyło. Ewentualnie zastanowiłbym się nad regeneracją swoich.

 

14 minut temu, Pitrek napisał:

Miliony sztuk jeżdżą na całym świecie.

 

Na pewno dużo więcej niż 1.2 i 1.4TCe. I zobacz proporcjonalnie ile jest na forum problemów z jednymi i drugimi. Mam nadzieję, że Renault wyciągnęło wnioski i że 1.3 TCe przebije niezawodnością poprzedników czy DCi.

 

21 minut temu, Pitrek napisał:

Stąd pewno znacznie niższe ceny używek, niż silników 1,4 TCe

 

A może stąd, że ewentualna naprawa DCi nie wymaga wymiany całego silnika i nie ma na nie zbytu?

Edytowane przez sylwekdm
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sylwek, cenię Twoją wnikliwość i wiedzę, ale myślę, że teraz przesadziłeś. Ja założyłem używany czujnik ciśnienia paliwa kupiony na Allegro za 50 zł i do dziś bezproblemowo jeżdżę. W Inter Cars z dobrą zniżką kosztował by 500 (już pewnie nie mówiąc o OE Nawet nie wiem, nie sprawdzałem) Chyba że maiłeś na myśli jedynie wtryski to przepraszam. Ja bym jednak chyba i tu poszedł w używkę. Nowy wtryskiwacz dla mnie właśnie sprawdziłem w Inter Cars po mocnych rabatach to 950zł/szt. (VDO) Z tą regeneracją to trochę tak na dwa uda... Zawsze z reguły staram się być przy naprawie samochodu, ale wydaje się, że przy regeneracji wtryskiwaczy nie było by zgody. A fachman jak to fachman, raz może mieć dzień lepszy a raz na kacu :)

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BOSCH robi regenerację, może nie wszystkich, ale robi.

Na rynku jest wiele firm, oferujących regenerację wtrysków, jedna chyba nawet się ogłasza na naszym forum.  

 

 

 

bosch wrtrysk dci.jpg

 

Edytowane przez witman
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, omega napisał:

Chyba że maiłeś na myśli jedynie wtryski to przepraszam. Ja bym jednak chyba i tu poszedł w używkę. Nowy wtryskiwacz dla mnie właśnie sprawdziłem w Inter Cars po mocnych rabatach to 950zł/szt.

Miałem na myśli tylko i wyłącznie wtryski. 950 zł to nie tragedia. 

A pewien kolega już wyskakuje z cenami z kosmosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.03.2020 o 14:45, witman napisał:

 

BOSCH robi regenerację, może nie wszystkich, ale robi.

Na rynku jest wiele firm, oferujących regenerację wtrysków, jedna chyba nawet się ogłasza na naszym forum.  

 

bosch wrtrysk dci.jpg

 

Najlepiej podać cenę do 1.6 DCi, znowu manipulując.

Jak nowy OE do 1.5 DCi kosztuje w Motostacji połowę z tego 776 zł :

Wtryskiwacz 1.5 DCi

19 godzin temu, krzychu73 napisał:

simensów z 1.5dci ?

Nie, nasz łowca promocji zarzucił screena boschowskich 1.6 dci, gdzie również nowy można wyrwać jeszcze taniej niż do 1.5 DCi:

166007885R 1.6 DCi

1.6 Dci komplet

Dnia 11.03.2020 o 20:47, witman napisał:

Dlatego warto tankować ten lepszy droższy ON na markowych stacjach

Z naciskiem na "droższy".

Jakoś większość użytkowników diesli oraz warsztatów specjalizujących się w dieslach odradza stosowania paliw "premium", ze względu na niską zawartość siarki (ekologia) odpowiedzialną za smarowanie układu CR, a dodatki zastępujące siarkę nie zawsze spełniają swoje zadanie.

Przeczytaj sobie rozdział: "Badania wpływu poliizobutylenobursztynoimidów na czystość wtryskiwaczy" w opracowaniu naukowym: "Badania poliizobutylenobursztynoimidów w zakresie oceny użytkowej dodatków detergentowodyspergujących do paliw silnikowych":

https://www.inig.pl/magazyn/prace_naukowe/206.pdf

i porównaj z tym co nam serwują koncerny paliwowe:

https://megane.com.pl/topic/77089-olej-napędowy-w-polsce-parametr-hfrr-czyli-jak-to-jest-z-tym-smarowaniem-wtryskiwaczy/?tab=comments#comment-523039

 

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś u mnie:

20200325_045447.thumb.jpg.3f07a8f8413e125678e8a9c7a26c302c.jpg

ON i PB po 4.14 zł

LPG - 2,06 zł

Porównując:

Kadjar 1.5 dci - 22,3 zł/100km,

Scenic II K4M lpg - 22,68 zł/100km

Megane IV - 1.3 TCe lpg - 24,1 zł/100km w optymistycznej wersji:

https://gazeo.pl/informacje/warsztaty/Megane-1.3-TCe-LPG-z-KME-NEVO-SKY-DIRECT,artykul,10298.html

 

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ta taniość niebawem się skończy, na giełdach światowych ``ropa brend`` poszła do góry o 45%, a za nią pójdzie w górę etylina i inne produkty ropo-pochodne.

Póki co LPG 1,45zł na Orlenie i 1,38zł na Tesco i Carrefour.

 

orlen 145.jpg

Edytowane przez witman
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym tankowaniu do pełna spalanie wyszło mi 7,8 litra według motostatu, według komputera było 7,0. Czy normalne są aż takie (ok 10%) różnice w obliczeniach?
Zatankowane po 3,69 zł/litr na Orlenie. Za tydzień już przechodzę na system hybrydowy (montaż instalacji LPG).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!