Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komunikat usterka ładowania akumulatora


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Panowie. Może znajdzie się ktoś mądry kto będzie mi w stanie pomóc. W moim Scenicu III 1.5DCI z 2010roku po kilkudniowych ulewnych deszczach zaczęły pojawiać się usterki. Najpierw szlag trafił blokadę kierownicy/koszt naprawy w aso 450euro/ potem auto odpalało i gasło po sekundzie /koszt naprawy bez gwarancji 400euro/ teraz zaświeciły się poduszki - szacowany koszt naprawy od 300 do 1000 euro w zależności jaką naprawiacze stwierdzą przyczynę. I tu mnie już zastopowało bo jak tak dalej pójdzie to taniej mi wyjdzie kupno nowego scenica, więc dziś zaprowadziłam auto do servisu Renault na diagnostykę i po godzinie Pan zadzwonił z informacją ,że nie mogą zdiagnozować usterek bo jest uszkodzony alternator ,podaje za mały prąd i w pierwszej kolejności muszę wymienić alternator aby cokolwiek stwierdzili -koszt bagatela 760euro +vat. I teraz tak: prąd na aku - 13,2, na wyjściu z alternatora taki sam, akumulator świeci się cały czas na zielono. Pan w servisie powiedział że za mały prąd może być przyczyną występujących błędów ale nie daje gwarancji ,że tak jest. Może znajdzie się ekspert , który mi poradzi co dalej.

 

Połączono i edytowano posty

 

Czy rzeczywiście uszkodzenie alternatora może powodować wyświetlanie różnych komunikatów błędów samochodu oraz uniemożliwiać poprawną diagnostykę?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą przyrządu diagnostycznego CLIP można przetestować alternator. Podłączasz miernik pod alternator i włączasz test alternatora. Komputer steruje alternatorem i podaje na wyjściu różne napięcia, Ty tylko sprawdzasz czy napięcia zgadzają się na mierniku. Jeśli się zgadzają to wszystko jest OK z alternatorem. Jeśli nie, to zawsze można dać do regeneracji, bo taniej wyjdzie. Dziwne że z ASO wychodzi diagnostyka może to a może nie to. W ASO powinni wiedzieć co jest uszkodzone a co jest sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Megane II 1,5 dci 2007r.

Śmieszna sprawa, ale samochód z zegarkiem w ręku co 10 minut wyświetla mi komunikat "usterka ładowania akumulatora. Zatrzymuję się wyłączam silnik i jest wszystko ok ale przez 10 minutpotem znowu to samo. O co tu chodzi bo chyba nie o alternator ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przed zimą był doładowany z prostownika? Wątpię. Każdy akumulator trzeba okresowo doładowywać, a w szczególności te które mają ciężkie warunki pracy. Częste rozruchy, krótka jazda.

Wiesz...codziennie jeżdzę autem, poprzedni akumulator centra odpalała normalnie, a ten Moll to codziennie przy 0 stopni nie mógł odpalić już 2 razy...

 

Dodano: 06 maj 2015 - 22:56

Witam

Megane II 1,5 dci 2007r.

Śmieszna sprawa, ale samochód z zegarkiem w ręku co 10 minut wyświetla mi komunikat "usterka ładowania akumulatora. Zatrzymuję się wyłączam silnik i jest wszystko ok ale przez 10 minutpotem znowu to samo. O co tu chodzi bo chyba nie o alternator ?

 

Sprawdz napięcie alternatora po włączeniu silnika.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że alternator dobrze ładuje - przykład sprzed kilku dni. Specjalnie zlekcewarzyłem ostrzeżenie ładowania akumulatora. Myślałem że meganka robi mi taki psikus. Ale jak radio przestało chodzić doszedłem do wniosku że ona wcale nie oszukuje. Zgasiłem silnik i od razu odpaliłem. Komunikat o usterce ładowania znikł, jednak po jakimś czasie pojawił się znowu. Po tym zrobiłem autostradą 300 km. musiałem kilka razy się zatrzymać na poboczu żeby "zresetować" megankę. po ponownym uruchomieniu wszystko działa dobrze, ale przez 10 minut. Czy jest w megance jakiś układ który "odcina" ładowanie akumulatora gdy ten jest całkiem naładowany? może mam uszkodzony taki układ - odcina ładowanie, ale nie włącza go potem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie należy ograniczyć się do samych klem. Ja zrobiłem u siebie następujące czynności:

- mimo iż klemy siedziały ciasno odkręciłem je i zobaczyłem że mają dużo nalotu, oczyściłem papierem ściernym i posmarowałem pasta miedzianą

- klemy z góry zeszlifowane papierem ściernym oraz posmarowane pasta miedzianą

- kabel plusowy oczyszczony papierem na stykach + pasta

- kable masowe również oczyszczone + pasta

- kable, które pokazuje na zdjęciu (są to kable od alternatora oraz rozdzielacza prądu) odkręcone, blachy przeszlifowane z nalotu i śniedzi, styki kabli również plus pasta.

 

Problem u mnie jak na razie znikł. Na razie bo niecałe 5 dni temu to robiłem. U mnie problem pojawiałem się tylko przy porannym odpaleniu autka- znikał po przegazowaniu silnika.

 

Hej, chciałbym zapytać, gdzie w Scenicu III znajdują się połączenia masowe; w których miejscach kable masowe dochodzą do blachy, itd?

czy po odłączeniu akumulatora, komputer resetuje się? czy trzeba go potem przyuczać?

 

Z lewej strony pod maską (stojąc przed autem - od strony pasażera) przy wyłączonym zapłonie daje się słyszeć regularne "tykanie" - czy to jakiś zegar? za co odpowiada? gdzie dokładnie jest zlokalizowany (ucho nadstawiam od strony łapy silnika/rozrządu)?

Edytowane przez mih7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj, to muszę dokładnie to obejrzeć, w moich poprzednich renówkach siedział z przodu przy nadkolu

 

ale wracając do tematu - bardziej zastanawiają mnie połączenia masowe; w których miejscach kable masowe dochodzą do blachy, itd?

czy po odłączeniu akumulatora, komputer resetuje się? czy trzeba go potem przyuczać?

Edytowane przez mih7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!