Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komunikat usterka ładowania akumulatora


Rekomendowane odpowiedzi

A nie mylisz z komunikatem: "akumulator rozładowany uruchom silnik"?? Ten komunikat mam b. często jak grzebię dłużej przy samochodzie, albo czekam na kogoś przy zgaszonym silniku.

Edytowane przez Woytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, może to wskazywać np. na padający moduł stabilizacji napięcia, ale nie koniecznie, może wilgoć zadziałała, kto wie. U mnie jednak ponoć padł ze względu na zwarcie przewodu gdzieś pod obudową akumulatora (przetarła się izolacja), jak nie pytaj bo nie wiem. Przy wymianie elektryk znalazł odsłonięty przewód. Moduł zaznaczyłem na zdjęciu. Diagnoza uszkodzenia, przepalony bezpiecznik modułu, który jest niestety nie wymienialny. Sam moduł też jest nierozbieralny, wiadomo dlaczego. :lol: Otworzenie go wiąże się z wyłamaniem wieczka górnego. Kupiłem używkę na allegro za 120 zł. Ale parę dni jeździłem z w lutowanym drucikiem :)

post-14298-0-39485100-1368515089_thumb.jpg

post-14298-0-27919900-1368515353_thumb.jpg

post-14298-0-20434000-1368515376_thumb.jpg

Edytowane przez hymmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A ja mam takie pytanko:) Odświeże temat przy okazji :D Padł mi po 3 latach akumulator ;/ w sumie z dnia na dzień po prostu stałem długo na dmuchawie, pojawił się komunikat żeby urochomić silni ale troche to zlekceważyłem i potem trzeba było auto pchać. Auto potem jeździło ale po zgaszeniu akumulator się od razu rozładowywał. Sprawdzałem prostownikiem 4 godziny ładowania a potem od razu moc z niego uciekła po podłączeniu do auta. Raz zakręcił z problemem po ładowaniu a jak wysiadłem i za chwile znów odpaliłem to już nie kręcił. Dlatego wymieniłem akumulator. I dzisiaj pokazała mi się "Usterka ładowania akumulatora" Co to może znaczyć? Że akumulator jest zbyt naładowany od nowości i spada moc ładowania przez alternator dlatego ten błąd wyskakuje? Dodam, że wyskakuje to na chwile i zaraz gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepski styk na złączu wzbudzenia, wieszające się szczotki, wyżłobione pierścienie pod szczotkami, zły stan izolacji i przebicie do masy wirnika. Do tego jeszcze przeciążone diody w regulatorze ładowania spowodowane zwarciami wewnętrznymi poprzedniego akumulatora....

Lista potencjalnych usterek alternatora jest długa i wszystko jest możliwe i wpisuje się w objawy jakie przytoczyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie..... A nawet jeśli by było tak jak myślisz, że jego powodem jest przeładowanie naładowanego aku, to nadal to wina regulatora ładowania, a ten jest na wyjściu z alternatora.

Tak czy inaczej, skoro klemy masz dobrze podpięte to alternator do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie błąd ładowania pojawia się sporadycznie raz w tygodniu/ raz na dwa tygodnia. Zaraz po odpaleniu krzyczy że „błąd ładowania akumulatora”. Zapala się lampka na czerwono z akumulatorem i serwis na pomarańczowo. U mnie wystarczy tylko dodać gazu aby silnik wkroczył na większe obroty i już wszystko wraca do normy. Jest to tak rzadkie że na razie się tym nie przejmuje. Macie pomysły co to może być?

Początki końca alternatora?? Styki przewodów sprawdzone i oczyszczone, ale nie to nie dało jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak jak miałem w Polonezie? Klemy siedziały ciasno, tyle, że kabel + był nieco luźny i zaśniedziały. Zwykle jak auto postało i przy okazji popadał deszcz zaraz świeciła się kontrolka, ciekawe bo ładowanie było na poziomie 14,0 - 14,2 V. Po rozkręceniu klemy, wyczyszczeniu kabla problem na jakiś czas ustąpił. Potem ponownie powrócił, ale wiedziałem co z tym robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!