Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Komunikat usterka ładowania akumulatora


Rekomendowane odpowiedzi

Może nie tyle chodzi o sam pochłaniacz, co o zawór pochłaniacza.

Po odłączeniu akumulatora zresetuje się jedynie licznik przebiegu dziennego, spalanie etc.

Do radia nawet nie trzeba kodu wpisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Megane II 1,5 dci 2007r.

Śmieszna sprawa, ale samochód z zegarkiem w ręku co 10 minut wyświetla mi komunikat "usterka ładowania akumulatora. Zatrzymuję się wyłączam silnik i jest wszystko ok ale przez 10 minutpotem znowu to samo. O co tu chodzi bo chyba nie o alternator ?

Witam, błąd mi się pojawia regularnie od 1,5 roku. Wymiana alternatora nic nie dała (miałem 3 alternatory), podobnie jak czyszczenie klem. Póki co nie przejmuję się, jeszcze nie klęknął. Ciekawe jest to, że ja na usterkę muszę czekać każdorazowo około 15 minut, nieważne zimny/ciepły, lato/zima, ponowne odpalenie. Test alternatora i clip nie stwierdził nieprawidłowości, ładowanie też książkowe.

Jedna rzecz mnie martwi, otóż w trasie ze świecącą kontrolką nie mam dostępu do komputera spalania :(

Jakieś pomysły

GScenic II ph2 2.0 dCi 70000km

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakieś pomysły

GScenic II ph2 2.0 dCi 70000km

miałem podobnie wymiana alternatora nic nie dawała. Później doszedłem do tego że po lifcie alternatory były jedno pinowe. Poprzedni właściciel zamontował alternator przed liftowy a ja myśląc że jest uszkodzony zakupiłem taki sam. Zajrzyj do wtyczki alternatora czy czasem nie masz dwu pinowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problemem jest silnik wspomgania to on obciąża alternator i to jego należy wymienić i problem z napięciem znika. Oczywiście alternator też trzeba wymienić. Koszt w Aso przeraża mi elektryk zrobił to na uzywanych częściach poniżej 1k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam! U mnie dzisiaj również wyskoczył komunikat "usterka ładowania akumulatora" i podświetlił się napis "stop".

Za każdym razem pojawia się po około 10 sekundach od zapalenia auta.

Byłem na szybko u osiedlowego elektromechanika, który sprawdził napięcie na akumulatorze, alternatorze i za pomocą diagnostyki.

Wszędzie przy zapalonym aucie wskazanie pokazywało w granicach 14.05. Wynik nie zmienił się przy wyłączonych urządzeniach jak i przy normalnym użytkowaniu (światła, radio, nawiew).

 

Jakaś propozycja co sprawdzać dalej? Pasek alternatora, szczotki czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich, to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość, ale do rzeczy. Posiadam Megi III 1,6 110 KM i ostatnia ledwo odpalił, myślę akumulator do wymiany, bo ma 6 lat, a mechanik mówi regulator napięcia. Przed wymiana 13,40 i po 13,40 na alternatorze i o co chodzi? Dzwonię do trzech serwisów Reni

i mówią że jest ok -inteligentny system zarządzania energia. Ale męczy mnie to i jadę do gościa od akumulatorów, a on na to że słane ładowanie i nie wystawi gwarancji na nowy aku i tłumacze mu to wszystko, że cała instalacja była sprawdzana i że inteligentny system bla bla, a on że ma być na alternatorze 14. Auto był podpięte pod kompa żadnych błędów nie ma i żadnych komunikatów. Może macie jakieś pomysły i czy tez macie takie ładowanie, pozdro Fantek .

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwoniłem w tej sprawie do RENAULT POLSKA i dadzą mi odpowiedz na mail, więc was poinformuje .

I powiedzą, że to standard. Za ładowanie odpowiada komputer i on, zależnie od obciążenia, zwiększa lub zmniejsza napięcie na alternatorze. Ekologia rządzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,taką odpowiedz otrzymałem od RENAULT POLSKA

Odpowiadając na Pańskie zapytanie, odnośnie prawidłowego napięcia ładowania akumulatora w Pańskim aucie o nr VIN VF1KZ0V...... informuję, że alternatory w Megane III są wyposażone w sterowanie zmianą stopnia ładowania. Do oceny sprawności ładowania jest specjalna procedura kontroli przy pomocy urządzenia diagnostycznego CLIP. Pomiar miernikiem na klemach nie jest miarodajny dla tego modelu. Test można wykonać w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czy ktoś rozwiązał problem z niskim ( 13,2V )napięciem ładowania ? Sam borykam się z tym, i szlak mnie trafia bo mam roczny aku i jako elektryk wiem że te napięcie go niszczy. Alternator sprawdzony i wstawiony nowy reg. napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem jestem elektrykiem i takie rzeczy są mi znane, faktycznie napięcie ponad 14V pojawia się ale na krótko po uruchomieniu silnika. Skutkiem tego napięcie aku w stanie spoczynku wynosi tylko 12 - 12,1 V, a to powoduje jego niszczenie. Wiem też że napięciem ładowania steruje PCM i w jego sofcie jest "zaszyta" właśnie taka niska wartość. Co dalej ? Czy komuś udało się wymienić soft na taki z prawidłowym napięciem 14,2 V ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!