Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spryskiwacze


Rekomendowane odpowiedzi

Wymieniłem dziś pompkę na zamiennik citroen ale niestety trafiła się jakaś wadliwa pompka, po kilka minutach przestało podawać płyn na przednia szybę. Zacięta pompka w pozycji na tył. Musiałem znów rozbierać nadkole, założyłem oryginał, zmieniłem jedynie zaworki zwrotne jednak nie miałem okazji przetestować przy wyższej prędkości. Zbiorniczek przymocowany jest na jedną śrubę 10tke od góry. Da się niby wyjąć pompkę przez okienko od zmiany żarówek ale moim zdaniem szybciej rozebrać nadkole. Z 10ciu spinek zostały już tylko 4 (3x zdejmowałem nadkole). 

IMG_20190302_095941.jpg

IMG_20190302_095937.jpg

IMG_20190302_102208.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź mojego serwisu z dzisiejszej wizyty w sprawie spryskiwaczy:

"Wyregulowaliśmy spryskiwacze i wszystko jest w porządku a w ogóle to ten model tak ma i tak wyjechał z fabryki."

Na moją odpowiedź, że w innych samochodach, które miałem spryskiwacze jednak działały przy prędkościach powyżej 100km/h, serwisant zapytał:

"A czy miał Pan kiedyś Renault?"

Ręce mi opadły. Pojeżdżę chwilę i daję sobie spokój z tą wspaniałą francuską marką z tradycjami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że o zdaniu o marce wpływa serwis. U mnie Renault jest bardzo dobrym serwisem w przeciwieństwie do OPLA...

To, że producent robi wtopę przy produkcji to jest jasne u każdego producenta. Pytanie jak odniesie się do tego serwis.

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie. Też mam te 3-siki od nowości. Faktycznie działają tak sobie. Na postoju jako tako, ale w trasie słabizna. Dzisiaj (było o tym wcześniej) przytkaly mi się 2 z tych 6 dziurek jakims białym gównem, czyli działały 4 dziurki. I to jest chyba rozwiązanie,  sikały jak szalone. Może po prostu trzeba zatkac na stałe po jednym otworze w każdym ze spryskiwaczy i będzie dobrze. Ciśnienie wtedy wzrasta. Przecież cztery strumienie na szybę też wystarczą. Pozdr. 

Edytowane przez edihof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Może ktoś ma jakieś nowości w temacie?

Dzisiaj jechałem w mrozie na autostradzie i szyba bardzo szybko się brudziła i wysychała. Płyn ze spryskiwaczy przy prędkości powyżej 100km/h leci na dół szyby pod wycieraczkę więc nie ma szans aby oczyścić szybę :(. 

Jakiś czas temu byłem z tym na gwarancji i oczywiście uznali, że wszystko działa poprawnie. Ale nawet na postoju ten płyn leci na szybę z małym ciśnieniem (ale chociaż dociera do góry szyby). Mam dysze 3-punktowe i nie wiem czy może zmienić na 2 punktowe, albo może ktoś zna jakieś typu "mgiełka" pasujące do Megane IV? A może ktoś ma Megane IV po lifcie i tam to poprawili i jakaś pompka jest lepsza lub dysze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!