Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

@pbet mam tak samo. W niepierwszym/niejedynym samochodzie. Nie uważam tego za wadę. Jestem ciekaw, czy na tej podstawie uda się odstąpić od umowy kupna samochodu, bo byłaby to raczej niecodzienna sytuacja i raczej diler będzie chciał tego uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem jestem wyjątkiem potwierdzającym regułę, bo u mnie przy przebiegu ~18 tys. nigdy nic nie piszczało, nawet odrobinę. Nic mnie tak nie denerwuje jak pisk przy lekkim hamowaniu. 

Miesiąc temu gdy mój samochód był w ASO i tydzień jeździłem zastępczym Clio Grandtour to myślałem, że dostanę do głowy. Tam był taki pisk, że przez zamkniętą szybę było słychać tak jakby była otwarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Geble u mnie zaczął popiskiwać tył po wymianie klocków praktycznie od razu, z przodu też wymieniałem i cicho. Może zależy od klocka... choinka wie. Te popiskujące u mnie klocki mają dopiero jakieś 5000 km. Może jeszcze się dotrą chociaż przednie po zmianie nie wydały z siebie ani jednego dźwięku od pierwszego kilometra.

 

Aktualizacja 2018-04-11

Jechałem dziś w trasie przez chwilę za MIV grandtour i nie uwierzycie... jak przyhamowywała to klocki piszczały jej tak, że ja jadąc kilka metrów za nią, z lekko uchyloną szybą, słuchając radia... ten pisk słyszałem...

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w Auto Zięba Katowice czyszczenie hamulców, ale jednocześnie zastosowanie jakiegoś specjalnego środka. Póki co ok, ale wydawało się rano, że leciutko zapiszczały. Coś podczas rozmowy sugerowali, że to nie na gwarancji bo to wynika z eksploatacji...(po 2 miesiącach użytkowania i ok 7 tys. km; no cóż - bez komentarza). Jeżeli nadal będzie problem, to formalnie zgłaszam niezgodność towaru i zażądam natychmiastowej naprawy, wymiany towaru na nowy albo zwrotu kasy.

https://prokonsumencki.pl/blog/kto-ponosi-koszty-opinii-rzeczoznawcy-zleconej-przez-kupujacego/

 

Jak znajdę czas, to napiszę też korespondencję do Renault Polska, do Renault do Francji i prawdopodobnie do UOKiK, bo za dużo jest wpisów oraz pisków na ulicy, które by nie wskazywały na to, że jest to wada fabryczna a praktyki Renault w zakresie reklamacji (ale też sprzedaży samochodów z wadą ukrytą) na pewno naruszają zbiorowe interesy konsumentów, o których mowa w stosownej ustawie (ale - jeśli znajdę czas; jeżeli piski się pojawią - to na pewno napiszę).

 

Myślę, ze znajdzie się jakiś prawnik, który być może poprowadzi sprawę pro bono, gdy zajdzie taka potrzeba.

Samochód kosztuje ponad 50 tys. zł, koszt klocków to kilkaset złotych..... Brak słów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wykonali czyszczenie i konserwację zacisków. Ja za takie coś zapłaciłem w lipcu ubiegłego roku 100 zł w ASO. Hamulce też były czymś potraktowane, jakimś srebrnym środkiem. Powodzenia w walce, choć wg mnie jest skazana z góry na porażkę ponieważ dobrze mówią, iż to wynika z eksploatacji. Auto hamuje, nic nie zagraża bezpieczeństwu. No ale może się zdziwię. Podobnie ktoś mógłby reklamować jak plastiki zaczną skrzypieć, a na pewno trochę zaczną jeszcze przed końcem gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

pbet jeżeli Ci piszczą, trzeszczą plastiki to takie coś się zalicza na gwarancję i mają obowiązek Ci to zrobić. Mi również hamulce piszczą przy hamowaniu (lekkim i średnim).  .  . przy 3 tys km.... widocznie te tarcze/klocki (ja mam ferodo)są takie wspaniałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak auto jest na gwarancji to jasne, że trzeszczące plastiki należy reklamować. Pytanie tylko czy coś to da.

Co do piszczących hamulców to gdzieś pisałem, że u mnie czasami lekko popiskuje tył po wymianie klocków (zwykle przy lekkim hamowaniu, przy mocniejszym już nie) i tego nie sądzę by jakakolwiek gwarancja obejmowała. No ale moje jest już dawno po więc sobie tym głowy nie zawracam. Najważniejsze, że hamulce są jak brzytwa.

Ciekaw jestem jak sytuacja u @pesta73.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komu przeszkadza piszczenie to niech przed wizytą w aso zakupi dobre klocki np. textar i kazać na nie wymienić ,będą pylić ,ale będzie cisza i tarcze po zużyciu 1 kompletu klocków bedą nadawały się do dalszej eksploatacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis w Auto-Zięba pomógł. Ale niestety znowu piszczą przy wolnym hamowania jednak nie jest to już przeraźliwy pisk. W przyszłym tygodniu nawiąże kontakt z Renault Polska i zobaczymy co powiedzą. Jestem też gotowy na pisemną korespondencję. Nie wiem czy Zięba otrzymał zwrot w ramach gwarancji, bo w przeciwnym razie i tak brali to na swój koszt (więc plus dla nich).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!