Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

To tylko kwestia materiału klocka i eksploatacji. W astrze mi przez kilka tyś puszczały. Po czyszczeniu ucichly. W mokce nie piszczaly

 A tu i tu zrobiłem po 70-90 tyś km na klockach. 

W mIV na razie cisza a mam już 11 000 km. Może będą może nie będą puszczać. Wiem że wkurza ale to nie wina samochodu a dostawcy klocków - to trochę podobnie jak z oponami. Trudno winić Renault jak coś się dzieje z oponami. Chociaż renault powinna nas reprezentować i do nich składamy reklamację. Chodzi mi o aspekt etyczny.

Edytowane przez LTar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Qurak napisał:

Niestety brak czasu spowodował, że nie trafiłem z tym do ASO, a że przejechane już niemal 30Kkm to pora na wymianę klocków

Klocki zużyły Ci się przez 30 tysięcy? Ciężko mi w to uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem jakiego producenta są oryginalne klocki w renault, w peugeocie miałem boscha zmiana tarcz i klocków na ATE, pisków brak i do tego znacznie lepsze hamowanie zarówno na zimnych i ciepłych hamulcach. W megane mam przejechane 10 tys. nic nie piszczy, ale hamulce uważam za kiepściutkie dlatego przy pierwszej wizycie w serwisie przywiozę coś lepszego i każę im wymienić. Tak jak ktoś pisał wcześniej piszczenie to tylko i wyłącznie wina materiałów użytych do produkcji klocków i tarcz. Widocznie renault nie przetestował dobrze klocków i tarcz przed wypuszczeniem na rynek :)     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Renault musi mieć chyba jakaś umowę z producentem klocków że usilnie pcha je do kolejnych modeli. Megane iii miało ten samo problem.Serwis i Renault Polska spuszczał klientów na drzewo twierdząc że nie umieją jeździć. Poprosiłem więc o instrukcje i wytyczne-nie dali;). Po zmianie klocków na inną firmę problem ustał,co nie zmienia faktu że producent ma gdzieś klienta. Zresztą ich serwis też jest kiepskiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie nic nie piszczy, nie skrzypi i nie stuka, ale dopiero niecałe 2 tys przejechane :) Może to kwestia spasowania danego egzemplarza, a nie wada fabryczna klocków, ciekawe czy faktycznie to problem tak powszechny, czy pojedyncze przypadki. Żeby się przekonać trzeba byłoby jakąś wiarygodną sondę przeprowadzić, musiałoby się wypowiedzieć co najmniej kilkuset posiadaczy, wtedy wiedzielibyśmy czy to ogólny problem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie po przejechaniu 15 tyś. nic nie piszczy, ale za to moje klocki hamulcowe maja znowu tendencję do dość mocnego pylenia (co jest widoczne na felgach). Niestety z tego co miałem we wcześniejszych autach to albo były twardsze i piszczały, albo pyliły. Najlepszy jaki do tej pory miałem komplet był z ATE (zarówno tarcze jak i klocki). Nie pyliły za bardzo, ciche, dobre hamowanie, tarcze nie rdzewiały tak bardzo. W MIV po jednym dniu parkowania na trawie, ruda tak złapała, że po przejechaniu 400km jeszcze było widać rdzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają doświadczenie po poprzednim modelu;) swoją drogą wymieniliby klocki za 100 zł i klient zadowolony i opinia dobra pozostaje a tak...,tylko taki właśnie jest poziom ASO Renault. Ostatnio dowiedziałem się nawet że Renault Polska ma w dupie jakiej jakość usługi świadczy ich ASO i nie można liczyć na ich pomoc bo ASO to oddzielny podmiot gospodarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!