Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dołożenie świateł pure vision led


Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, sadisticescape napisał:

no i widzisz jakbyś nie pajacował z tym że telewizje z upc można jedynie pociągnąć to bym podał rozwiązanie. a teraz musisz jeździć zdrutowanym autem 

 

Dziękuję za troskę, ale już sobie poradziłem także nie muszę :-). Może faktycznie nieelegancko napisałem, skoro prawie rok to w Tobie siedziało. Bez urazy.

 

Cytat

"6 kabel jest od tego, że auto się wita z Tobą.
jak wspomniałem nie trzeba tych kabli dokładać, są po prostu gadżetem te powitania.
Powtarzasz juz napisane rzeczy, wszyscy wiemy. Nie wystarczy aktywacja do powitania trzeba kabel do upc podciągnąć."

 

Nieprawdą jest to co wyżej napisałeś i powielałeś te informacje. Czy z 6 i 7 kabli (megane 5 czy 6) to działanie "powitania" nie zależy od dodatkowego kabla. Tyle.
W tym wątku jest wiele powielonych niesprawdzonych informacji, a mało jest konkretów.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć forumowicze!

To mój pierwszy post, więc przy okazji chciałem się przywitać.

 

A teraz do sedna. Zakupiłem lampy Pure Led do Grand Scenic IV. Potwierdziło się, to co jest opisane w tym wątku, nie jest to do końca P&P w przypadku GS'a :), mianowicie:

  • nie działa powitanie, a "łezki" nie świecą się od razu - @Tomasz_Koz czy uda się to zrobić bez programowania UPC z VIN innego pojazdu przez CLIP?
  • nie dało się mrugnąć długimi w pozycji "0", postojowe, "auto" - po zmianie parametru E_B_PassingInhibition w ddt4all zaczęło działać - dzięki @Rafael156

@Banana dzięki za filmiki z instrukcją zdejmowania zderzaka, przyda się jak będę te lampy zakładał już na stałe.

 

Panowie @sadisticescape oraz @gochu podobno macie jakieś rozwiązania, tak wynika z waszej wymiany zdań, możecie napisać coś więcej?

 

Testowane przy takich zmienionych parametrach, nie za mało tych zmian?

 

E_E_HighBeamType -> dt_ENUMLightType_LED

E_E_LowBeamType -> dt_ENUMLightType_LED

E_B_PassingInhibition -> 1

E_B_HighBeamWithoutPWM -> 1

E_B_LowBeamWithoutPWM -> 1

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,potrzebuję krótkiej ale sensownej odpowiedzi,a mianowicie :) Mam Megane IV HB , wersja Intens z 2016r,chce dołożyć PURE VISION i tutaj pytanie czy mogę kupić lampy z dowolnego rocznika i czy są jakieś różne wersje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2020 o 23:48, Banana napisał:

 

Tomasz_Koz  wysłał ustawienia. Czy to ci nie odpowiada? 

 

 

Jak testowałem to pominąłem ten parametr E_B_Hbeam_OC_Inhibition ;(, u mnie było 0 u Tomka 1. Sprawdzę raz jeszcze jak te lampy założę (dopiero po weekendzie)

 

Z logów ddt4all wynika też, że różnią się sekwencje E1d_DRL_WelcomeScenario oraz E1d_DRL_GoodbyeScenario

W przypadku E1d_DRL_WelcomeScenario  u mnie sekwencja przechodzi z wartości 1 do 15 w 64 krokach, u Tomka jest to stała wartość 10 na każdym kroku.

W przypadku E1d_DRL_GoodbyeScenario u mnie sekwencja schodzi z wartości 15 do 1 w 64 krokach, u Tomka jest to wartość 90 w pierwszych 46 krokach, reszta to 0

 

Zarówno u mnie jak i u niego są to wartości fabryczne.

Być może PURE LED maja mieć inne wartości w sekwencjach aby powitanie działało - to też sprawdzę jak już te lampy przełożę i dam znać.

 

Czy wiecie może, za co odpowiada ten parametr E_Pct_DRL_Tail, w tym przypadku też jest różnica, wartość 0.45 (u Tomka) i 0.15 (u mnie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma prośbę koledzy, w wątku straszny śmietnik 14 stron a użyteczną treść można by  w 3 stronach zawrzeć. i robi się nieczytelnie
"5.13 Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. Zbyteczne i nie estetyczne jest przepisywanie tego samego bezpośrednio pod oryginalnym postem. "

 

dzięki @Tomasz_Koz za screeny z konfiguracji, 3 razy prosiłem na forum i nikt się nie pofatygował by wrzucić.

 

@Pasiek Nie wiem jaki ma rozwiązanie sadisticescape (bo jak nie wie to pisze, a jak podobno coś wie to pisze, że nie napisze :rolleyes:) ale u mnie GS to jest tak:

 

Wiązka 6 (bez dodatkowego kabla), powitanie działa. Wystarczy:

- zmiana wg. zrzutu Tomasz_Koz (E_B_HighBeamWithoutPWM: "1", E_B_Hbeam_OC_Inhibition": "1", E_B_LowBeamWithoutPWM": "1", E_B_PassingInhibition": "1") - wystarczy 3 z nich jak pisał Rafael156, ja zmieniłem tak jak w screenie.

- dla HighBeam/ LowBeam zostawić na halogen (dla wiązki 7 można zmienić na LED)

- scenariusz ustawić DRL goodbye  0-45 na "90" 46-63 na "0", welcome 0-63 na "10"

 

Co do E_Pct_DRL_Tail też u mnie było 0,15 - nie sprawdzałem czy jest jakaś różnica przy zmianie na 0,45. Ktoś kto ma fabryczne LED w GS (lub Megane) mógłby sprawdzić. Lub pozmieniać i zaobserwować.

 

Jedynie co zauważalne, że przy tych ustawieniach przednie światła przy pożegnaniu gasną o ułamek sekundy wcześniej (nie wiem czy wynika to z różnic pomiędzy S i GS), ale idzie to wyrównać wydłużając czas świecenia DRL (przy goodbye wpisać 90 do kolejnych wartości 46,47 e wg. potrzeb) lub skrócić czas świecenia tylnych lamp. Oryginalnie tylne dochodzą do wartości 7 i gasną, można to sobie "złagodzić" stopniowym ściemnieniem do 0. Ogólnie czas pożegnania/powitania można wydłużać przez zmianę Scenariostep (fabrycznie jest to 0,08ms x 64 kroki daje to ~ 5 sekund).

 

Jak ktoś chce ciągnąć 7 kabel to ryżątka sprzedają wtyczki do lamp po 2,5$:

https://tiny.pl/7mlmf

trzeba podciągnąć pod moduł koło akumulatora (odkręcany na 3 śruby) (prawa lampa - biała wtyczka w pusty pin przy brzegu wtyczki obok zielonego przewodu; lewa lampa wtyczka brązowa - puste pole koło zielonego przewodu w drugim rzędzie od brzegu wtyczki). Po tym przewodzie idzie feedback z lampy - przy ustawieniu HighBeam/ LowBeam na LED i braku przewodu wyskoczy błąd na desce (sprawdź oświetlenie).

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez gochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Grand Scenic. Mam lampy H7, ale 7 kabli.

PURE LED VISION ma również 7 kabli.

IMG_0858.JPG

 

Piękny samouczek tutaj (użyj automatycznego tłumaczenia napisów):

 

 

Edytowane przez Banana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,hej :) Panowie mam takie pytanko do Was,szukam od jakiegoś czasu lamp pure vision do swojej megane 4 :) Zastanawiałem się czy obojętnie jakie kupię to będą pasować,ktoś na forum napisał mi że lampy z tym numerem będą pasować na 100% "260601093R" , znalazłem 2 lampy i jedna ma taki numer jak wspomniałem wcześniej a druga ma natomiast numer "260103857R" .Proszę powiedzcie mi czy te lampy czymś się od siebie różnią istotnym :/ ? Jedna to produkcja 01.03.2016r a druga 27.02.201r :)

P.S jest ktoś ze śląska kto ewentualnie pomógł by mi coś tam zaprogramować jeżeli była by taka potrzeba :( ?Pytam ponieważ nie mam lapka ani programu :) Oczywiście zapłacę jak za króla ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekładka się udała.

Dzięki Panowie za pomoc, wszystko działa jak należy.

 

@Banana To tak jak pisał gochu, będziesz mógł zmienić E_E_HighBeamType oraz E_E_LowBeamType na typ dt_ENUMLightType_LED i nie otrzymasz błędu o oświetleniu na desce. Ja zostawiłem na typ HALOGEN, bo mam tylko 6 żył w wiązce.

 

@POL-AK jest jedna bardzo istotna różnica między tymi dwoma numerami lamp: 260103857R to lampa prawa, a 260601093R to lampa lewa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!