Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dołożenie świateł pure vision led


Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest subiektywna różnica świecenia względem H7. Po przesiadce z MII na MIV na H7, jestem zachwycony świeceniem w nowym. Wg. mnie strumień świetlny sięga 120 m.

Ktoś wie, jaka jest żywotność tych ledów? O dziennych czytałem, że siadają po 160 tyś. przebiegu, ale można wymienić ten aluminiowy moduł przy lampie, tylko że nowy kosztuje około 500 <dobani>.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem zachwycony H7 + osram coś tam ;). Jeździłem przed meganka Tucsonem style z ledami. Także H7 świeca wg mnie super w porównaniu z większością aut na drodze. Po zmianie na LED jest dużo gorzej na drogach bez malowanych linii, a dużo dalej świeca na drogach głównych.

Widać, że nie czytałeś tego forum tylko zadajesz pytania bez przejrzenia historii.

Na temat święcenia LED była długa dyskusja i ciężko było jej nie zauważyć ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2020 o 11:09, Tomasz_Koz napisał:

 

Automatyczne poziomowanie świateł nie będzie działać, nawet jeżeli wczytasz konfigurację z samochodu w którym taka regulacja była.

 

 

 

Ale jak ustawić poziomowanie?

Dziękuję

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak biorąc wszystko do kupy , nie było żadnego liftingu lamp ? Jak mam auto z 2016 roku to mogę kupić lampy z dowolnego roku ?Niczym się nie różnią lampy z 2016 roku od lamp z 2019 ? Mocowania,technologia ? I powie mi ktoś jeszcze czy w tej lampie są wszystkie uchwyty ?

https://www.olx.pl/oferta/reflektor-lampa-przod-prawy-renault-megane-iv-pure-led-CID5-IDEq5r0.html

 

Na 6 zdjęciu od lewej strony nie powinno być tego takiego dużego uchwytu ?I te takie trybiki co są,do czego one służą ? W każdych lampach one są ?

Link poniżej do zdjęcia

 

5eda21485488.png

 

Tutaj zaznaczyłem ten uchwyt po lewej który chyba jest ułamany bo powinien być taki duży ... ? I te trybiki po prawej

Edytowane przez POL-AK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przełożyłem w talismanie nie zmieniając żadnych parametrów i działa poziomowanie pod kierownicą. Nie działa mruganie długimi podczas jazdy na dziennych, ale to już wyjaśnione jak zmienić. Właściwie wszytko oprócz mrugania działą bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież poziomowanie pokrętłem pod kierownica to elektryka/mechanika. Kręcąc kółkiem przesyłasz impuls do silniczka, który wkręcasz do lamp, a potem następuje wysunięcie/schowanie trzepienia silniczka który podnosi/opuszcza ledy. 

A że silniczek jest częścią niezależną to nie ma podstaw żeby nie działał ta regulacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
1 godzinę temu, Banana napisał:

 

A potem czy ustawienie działa pod kierownicą - A ?

https://pl.e-guide.renault.com/sites/default/files/uas/plk/JFA/ud52998_5_1.jpg

 

U mnie działa po zmianie tego parametru. 

 

Wcześniej miałem założone H7 i miałem regulację manualną, teraz mam LED i też regulację manualną.

 

 

IMG_2100.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2020 o 12:17, Tomasz_Koz napisał:

Po co mnie przedrzeźniasz :?: 

 

 

Świetnie :-) Regulację manualną jest lepsze.
Największym problemem jest demontaż przedniego zderzaka. :-(

:lapka:

 

Regulamin forum się kłania i zasady cytowania :!:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2020 o 13:35, Banana napisał:

 

Po co mnie przedrzeźniasz :?: 

Zanim przeprogramujesz UCH, podłącz się z ddt4all i zrób zdjęcia ustawień w zakładce levelizer - config, wtedy będziesz miał pewność że wszystko masz ustawione tak jak powinno być.

Powodzenia!

:lapka:

 

Regulamin forum się kłania i zasady cytowania :!:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bananademontaż zderzaka to 15 minut roboty... wygląda tak strasznie a wystarczy odkręcić 10-12 śrub, odczepić 2 boczne zaczepy co łączą się z blotnikiem i zderzak masz ściągnięty... poszukaj instrukcji od Renault jak dołożyć przednie czujniki parkowania, tam jest krok po kroku która śrubkę i gdzie odkręcić aby ściągnąć zderzak (prościzna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam powyższe!;) Ja zderzaka nawet nie zdjąłem całkowicie. Tzn odkrecilem wszystko ale wypinałem zaczep tylko z tej strony z której zmieniałem lampę. Trzeba mieć grzechotkę z nasadkami i tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jak to jest z przednimi czujnikami parkowania,ponoć jak chcemy dołozyć oryginalne czujniki tak żeby normalnie odległość wyświetlała się na głównym wyświetlaczu to jest dużo grzebania ? Prawda to czy jak :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!