Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dołożenie świateł pure vision led


Rekomendowane odpowiedzi

@Banana bo ktoś kupił z 6 a inny z 7 kablami. :rolleyes:

Na początku produkcji dla lamp LED wiązki miały dodatkowy przewód, dla zwykłych nie było bo wystarczyło 6 przewodów. Z moich obserwacji : w GS z połowy 2018 wiązka była już 7 przewodowa mimo zwykłej lampy. Może z czasem doszli do wniosku, że nie ma co produkować dwóch różnych wiązek różniących się dwoma przewodami.

Tak się zastanawiam, czy te twoje ostatnie pytania to nie bait :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój GS był wyprodukowany 08.2019 i ma 6 przewodów, więc raczej nie doszli do takiego wniosku :)

 

@Banana chodzi ci o demontaż samych lamp? Już po ściągnięciu zderzaka?

Jeżeli tak to jest to bardzo proste, są 4 śruby na każdą lampę + dwie wiązki. Ta od zasilania, trzeba wcisnąć płaski śrubokręt pomiędzy dwa małe plastiki i tak jak by wcisnąć w dół, wtedy wysuwasz wtyczkę.  Wiązka od zasilania silniczka poziomowania, od tyłu naciskasz w dół taki dzyndzel i ciągniesz za wtyczkę.

Nigdy nie ciągnij za kable!

 

Sama wiązka jest też przymocowana do lampy na plastikowym zatrzasku, musisz go rozciągnąć, jak wyjdzie to tą metalową część też przełóż na nowe lampy chyba, że na nowych lampa ta blaszka już jest. Najlepiej jak by ci ktoś pomagał, znacznie prościej rozpina się to wszystko jak lampa jest wyciągnięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pasiek A to widzisz, odpowiedź na to pytanie jest bardziej skomplikowana (ten GS IV to Intense) może od wersji wyposażenia? albo jakaś inna zasada (zabrakło 6 to dajemy 7).

@Banana jak ściągniesz zderzak to zobaczysz co jest do odkręcenia (bodajże 3-4 śruby) - nic trudnego, wszystko widoczne i z dobrym dojściem kluczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, Najgorsze będzie demontować przedniego zderzaka. :rolleyes::rolleyes:

 

Nie mogłem usunąć złącza. 

Gdzie mam umieścić śrubokręt?
Dzięki

 

image1.jpeg

 

Kupiłem używane reflektory, ale mają w środku dwa otwory, czy to takie dobre? Obawiam się, że nie będzie pyłu. Niebieskie kółko.

hole.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 24.05.2020 o 22:26, Komarek napisał:

Pytanie dla tych , co zmienili H7 na Full led. Mam książkę 5 kabli. Zastanawiam się nad zmianą na Full led. Czy będą działały automatyczne długie i wszystko inne jak w H7 ? 

Będą,kwestia tego czy będzie trzeba cos ustawić w programie czy nie :)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, przymierzam się do samodzielnej zamiany lamp, mam już nawet jedną i chciałem podłączyć ją pod wiązkę i pojawił się problem bo nie jak nie potrafię odłączyć jej od lampy h7 zamontowanej w aucie. Próbuję to zrobić na razie na próbę aby samą lampę sprawdzić więc nie zdejmuje zderzaka. Wtyczka wygląda tak: 

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/129672594_920572375015970_955394131784766583_o.jpg?_nc_cat=111&ccb=2&_nc_sid=dbeb18&_nc_ohc=-_1MWDJ480YAX-8dOiI&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=fb96eda23975a316454230516822d39e&oe=5FEE0807

 

Według instrukcji powinienem przycisnąć w miejscu czerwonej strzałki a zatrzask w miejscu pomarańczowej powinien odskoczyć i uwolnić wtyczkę a nic takiego się nie dzieje. Odnoszę wrażenie że ile bym siły nie użył w miejscu czerwonej strzałki zero reakcji jakby w inny sposób się to robiło. Pomocy. Megane 4 2018

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na wstępie jako, że to mój pierwszy post to witam wszystkich serdecznie :)

W swoim aucie megane IV (poziomowanie lamp  ręczne z kabiny) postanowiłem zrobić ostatnio update z H7 na pure led. Zgodnie z powyższymi wskazaniami i zmieniłem parametry w ddt4all i długie zaczęły poprawnie działać (wcześniej faktycznie nie można było zamrugać). Pojawił się jednak problem z dziennymi. Wcześniej w ciągu dnia normalnie świecił pasek led a jak się ściemniało przełączało się na mijania (cały czas w trybie auto oczywiście) a teraz świeci się pasek led wraz z mijania niezależnie od pogody i pory dnia..

Może znajdzie się ktoś życzliwy i podpowie co można jeszcze próbować przestawić aby nie zepsuć.. ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!